POTRZEBNA POMOC w znalezieniu bardzo taniego noclegu na 1 noc

Rozmowy o wszystkim, ale nigdy o niczym

Moderator: LuxTeam

Awatar użytkownika
vaiolla
Posty: 9
Rejestracja: 07-02-2017, 15:47

POTRZEBNA POMOC w znalezieniu bardzo taniego noclegu na 1 noc

Post autor: vaiolla »

Witam serdecznie!
Jadąc z Wrocławia będę przejazdem w Luksemburgu. Jest to mój przymusowy przystanek przed dalszą podróżą.
Interesuje mnie bardzo nisko budżetowy(lub darmowy) nocleg dla 2 os. w terminie 11.03/12.03.
Może być u kogoś w domu, u sióstr zakonnych:), może ktoś ma pusty pokój i zechce pomóc albo wie gdzie można tanio wynająć pokój na 1 noc?
Wszelkie bezpieczne opcje spania wchodzą w grę - no może poza namiotem, garażem, czy spaniem na dworcu :p .

Czy ktoś coś wie w tym temacie? Ktokolwiek - Cokolwiek :D ???


Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :) .

Pozdrawiam
MartaRo
Posty: 39
Rejestracja: 13-07-2015, 19:00

Re: POTRZEBNA POMOC w znalezieniu bardzo taniego noclegu na 1 noc

Post autor: MartaRo »

Zobacz hostele, jest ich tutaj sporo. Na darmowy nocleg raczej nie licz. I tez wydaje się ze nie spotkasz ludzi, którzy wyłącznie anonimowego posta w necie wpuszcza Cie pod swój dach...
Awatar użytkownika
vaiolla
Posty: 9
Rejestracja: 07-02-2017, 15:47

Re: POTRZEBNA POMOC w znalezieniu bardzo taniego noclegu na 1 noc

Post autor: vaiolla »

Każdy na forum jest anonimowy;), dlatego zainteresowani później kontaktują się telefonicznie i emailowo. Autostopem też nie wiadomo kogo się zabiera, a jednak nawet tutaj na polska.lu jest osobny dział dot. tego rodzaju podróżowania:).
Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
IronBone
Posty: 552
Rejestracja: 20-03-2009, 20:23
Lokalizacja: Luksemburg/Kraków

Re: POTRZEBNA POMOC w znalezieniu bardzo taniego noclegu na 1 noc

Post autor: IronBone »

Sprawdź tu: http://youthhostels.lu/en/youth-hostels ... luxembourg
To najtaniej w stolicy
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Re: POTRZEBNA POMOC w znalezieniu bardzo taniego noclegu na 1 noc

Post autor: MaWi »

vaiolla pisze: 07-02-2017, 21:39 Każdy na forum jest anonimowy;), dlatego zainteresowani później kontaktują się telefonicznie i emailowo. Autostopem też nie wiadomo kogo się zabiera, a jednak nawet tutaj na polska.lu jest osobny dział dot. tego rodzaju podróżowania:).
Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Ja jednak dostrzegam pewna roznice pomiedzy wpuszczeniem kogos obcego i anonimowego na godzine lub dwie do swojego samochodu, a zaproszeniem takiej osoby na noc do domu. Ale w sumie roznica nie jest rzeczywiscie wielka, bo obie takie przygody moga skonczyc sie tragicznie.

A na powaznie - nie wykluczam, ze na polska.lu znajdzie sie ktos zyczliwy (Polacy w Luksemburgu generalnie sa bardzo zyczliwi); natomiast podzielam zdanie kolegow, ze to jednak nie jest tak, ze ludzie z wielka radoscia i otwartymi ramionami rzuca sie tobie na powitanie. Takie mamy obecnie czasy, ze nawet z wrodzona polska goscinnoscia trzeba byc czasem powsciagliwym...
Awatar użytkownika
vaiolla
Posty: 9
Rejestracja: 07-02-2017, 15:47

Re: POTRZEBNA POMOC w znalezieniu bardzo taniego noclegu na 1 noc

Post autor: vaiolla »

IronBone pisze: 08-02-2017, 12:02 Sprawdź tu: http://youthhostels.lu/en/youth-hostels ... luxembourg
To najtaniej w stolicy
Serdeczne dzięki
Awatar użytkownika
vaiolla
Posty: 9
Rejestracja: 07-02-2017, 15:47

Re: POTRZEBNA POMOC w znalezieniu bardzo taniego noclegu na 1 noc

Post autor: vaiolla »

MaWi pisze: 08-02-2017, 13:20
vaiolla pisze: 07-02-2017, 21:39 Każdy na forum jest anonimowy;), dlatego zainteresowani później kontaktują się telefonicznie i emailowo. Autostopem też nie wiadomo kogo się zabiera, a jednak nawet tutaj na polska.lu jest osobny dział dot. tego rodzaju podróżowania:).
Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Ja jednak dostrzegam pewna roznice pomiedzy wpuszczeniem kogos obcego i anonimowego na godzine lub dwie do swojego samochodu, a zaproszeniem takiej osoby na noc do domu. Ale w sumie roznica nie jest rzeczywiscie wielka, bo obie takie przygody moga skonczyc sie tragicznie.

A na powaznie - nie wykluczam, ze na polska.lu znajdzie sie ktos zyczliwy (Polacy w Luksemburgu generalnie sa bardzo zyczliwi); natomiast podzielam zdanie kolegow, ze to jednak nie jest tak, ze ludzie z wielka radoscia i otwartymi ramionami rzuca sie tobie na powitanie. Takie mamy obecnie czasy, ze nawet z wrodzona polska goscinnoscia trzeba byc czasem powsciagliwym...

Oczywiście, że jest 'pewna' różnica;) i oczywiście, że nikt tu nie oczekuje iż dostanie niezliczoną ilość otwartych drzwi do domu, ale zapytać nie zaszkodzi:). A może właśnie zbieg okoliczności sprawi, że ktoś przypadkiem wejdzie na forum i podzieli się swoją wiedzą w tym temacie:).

Tak jak napisałam na początku, możliwości na jakie liczyłam tworząc temat:
-ktoś ma wiedzę w zakresie noclegu u np. sióstr zakonnych, w internacie, zna ludzi którzy wynajmują itp.,
-ktoś kto ogólnie ogłasza się, że wynajmuje, ale akurat nie natrafiłam na ogłoszenie tej osoby (btw właśnie taka osoba do mnie napisała-niestety proponowana cena była wyższa aniżeli w najtańszym hostelu),
-ktoś 'życzliwy' lub ktoś kto np. chciałby w taki sposób poznać nowych ludzi i np. posłuchać o ich podróżach (nocowanie obcych osób w domu, to popularna ogólnoświatowa forma poznawania nowych osób),
-inne możliwości na które sama nie wpadłam;).

Pozdrawiam
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Re: POTRZEBNA POMOC w znalezieniu bardzo taniego noclegu na 1 noc

Post autor: MaWi »

vaiolla pisze: 13-02-2017, 20:42 A może właśnie zbieg okoliczności sprawi, że ktoś przypadkiem wejdzie na forum i podzieli się swoją wiedzą w tym temacie:).
I tego ci naprawde serdecznie zycze!
Awatar użytkownika
vaiolla
Posty: 9
Rejestracja: 07-02-2017, 15:47

Re: POTRZEBNA POMOC w znalezieniu bardzo taniego noclegu na 1 noc

Post autor: vaiolla »

MaWi pisze: 13-02-2017, 22:59
vaiolla pisze: 13-02-2017, 20:42 A może właśnie zbieg okoliczności sprawi, że ktoś przypadkiem wejdzie na forum i podzieli się swoją wiedzą w tym temacie:).
I tego ci naprawde serdecznie zycze!
Przybywam donieść 'dobrą nowinę' :)!
Otrzymałam wiadomości na priv z propozycją noclegu(za darmo, za opłatą - różnie), także MaWi dzięki za pozytywny stosunek do sprawy:D!
Jak widzimy mój pomysł wcale nie był aż tak surrealistyczny;).
Trochę dobrego nastawienia, odrobina wiary w ludzi i voilà!

Pozdrawiam serdecznie
Bez odbioru :D
ODPOWIEDZ