Stadiony nienawisci . POLAND \BBC reportaz o Polsce...

Wszelkie dyskusje typu OffTopic

Moderator: LuxTeam

PolskaInez
Posty: 117
Rejestracja: 02-10-2011, 21:32
Lokalizacja: Polska

Stadiony nienawisci . POLAND \BBC reportaz o Polsce...

Post autor: PolskaInez »

Majac pasje-zaintersownia-hobby ,wtedy zycie staje sie naprawde ciekawe
tomasz
Posty: 216
Rejestracja: 23-04-2008, 08:37
Lokalizacja: Huncherange

Rzeczpospolita, Dariusz Rosiak:

Post autor: tomasz »

Na przykład, co otworzę Internet, to ktoś próbuje mi obrzydzić Euro. Jedni oburzeni, że pieniądze poszły na stadiony, nie na żłobki, inni, że nie skończyliśmy autostrad, jeszcze inni, że skończyliśmy, ale zaraz się rozlecą. Brytyjczycy razem z Holendrami przekonują, że jestem rasistą, i nie daj Boże, żebym zaczął tłumaczyć, że nie jestem, bo to tylko świadczy o tym, że jestem, ale bardziej.

Każdy chce coś przy okazji Euro ugrać dla siebie. Co do Anglików, to mam taką tezę: oni nie mogą wybaczyć Polakom, że mamy lepszych hydraulików, murarzy, informatyków, że nasze dzieci mówią po angielsku pół roku po osiedleniu w Anglii, a niektórym tubylcom na opanowanie własnego języka życia nie starcza. Dlatego robią z nas dziki, rasistowski kraj. I jeszcze ze strachu, że odpadną w pierwszej rundzie.

Ciekawe, że np. w Niemczech praktycznie nie ma negatywnych opinii na temat organizacji mistrzostw. Może Niemcy w przeciwieństwie do kilku innych krajów Europy przyjęły do wiadomości, że Polska leży w Europie? I nie boją się, że odpadną. Kto wie? Tak tylko hipotetycznie pytam.

Pełny tekst tutaj: http://www.rp.pl/artykul/9158,889083-Ni ... prezy.html
Awatar użytkownika
anwi
Posty: 965
Rejestracja: 26-09-2006, 08:37
Lokalizacja: Gdzie psy ...szczekają

Post autor: anwi »

A może po prostu jest tak, że pismaki muszą o czymś pisać, a ich czytelników nie obchodzi w miarę obiektywny obraz tylko jak największa sensacja i to właśnie najlepiej się sprzedaje. <roll>
PolskaInez
Posty: 117
Rejestracja: 02-10-2011, 21:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: PolskaInez »

Jesli chodzi o RASIZM ' to tak NAPRAWDE bardzo duzo czarnych ludzi itp potrafia byc OKRUTNYMI RASISTAMI wobec BIALYCH niestety czesto jak nie jest po ich mysli TO ROBIA Z SIEBIE BIEDACZKOW I probuja wmowic BIALEMU ze jest rasista CHCAC WZBUDZIC wine w BIALYM .................na takiej zasadzie dzialaja


A TYLKO Sprobujcie zamieszkac w ich kraju to wtedy mozna poznac prawdziwy smak rasizmu ze strony czarnych WOBEC bialych ;) taka jest prawda
Majac pasje-zaintersownia-hobby ,wtedy zycie staje sie naprawde ciekawe
monica99
Posty: 30
Rejestracja: 26-03-2009, 12:51
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: monica99 »

"Jesli chodzi o RASIZM ' to tak NAPRAWDE bardzo duzo czarnych ludzi itp potrafia byc OKRUTNYMI RASISTAMI wobec BIALYCH niestety czesto jak nie jest po ich mysli TO ROBIA Z SIEBIE BIEDACZKOW I probuja wmowic BIALEMU ze jest rasista CHCAC WZBUDZIC wine w BIALYM .................na takiej zasadzie dzialaja


A TYLKO Sprobujcie zamieszkac w ich kraju to wtedy mozna poznac prawdziwy smak rasizmu ze strony czarnych WOBEC bialych taka jest prawda "
Widzę, że masz spore "doświadczenie" jeśki chodzi o rasizm.
Przepraszam, że użyję tak mocnych słów, ale za perzeproszeniem wymiotowac mi się chce kidy słyszę takie bzdury.
Właśnie dokładnie dałaś dowód na to, że jesteś RASISTKĄ.
Niestety na własnej skórze, niejendnokrotnie doświadczyłam dowodów rasizmu w Polsce. Jeśli masz chęć to odezwij się na priva to podam Ci przykłady z życia.
PolskaInez
Posty: 117
Rejestracja: 02-10-2011, 21:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: PolskaInez »

monica99 pisze:"
Przepraszam, że użyję tak mocnych słów, ale za perzeproszeniem wymiotowac mi się chce .
A gdzie rasizmu nie ma? :) (chodz lekkiego) myslisz ze ludzie czarni nie sa rasistami? to bys sie bardzo zdziwila i malo widzialas ;)
Majac pasje-zaintersownia-hobby ,wtedy zycie staje sie naprawde ciekawe
oksy
Posty: 103
Rejestracja: 17-01-2007, 14:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: oksy »

Tu chyba łatwo pomieszać dwie różne sprawy.

Czy w Polsce jest rasizm? Jest. Jest też w Wielkiej Brytanii, Francji, Indiach...
Czy Polska jest krajem rasistowskim? Ja uważam, że nie.

Czy polski ojciec będzie zachwycony, jeżeli córka przyprowadzi czarnego narzeczonego?
Najprawdopodobniej umiarkowanie.

Czy francuska matka się wzruszy, że syn przychodzi na obiad z czarną narzeczoną?
A może raczej powie to, co w tej piosence: http://www.greatsong.net/PAROLES-PIERRE ... 32970.html?

Nie podobają mi się rasistowskie ataki. Nie podoba mi się też to, że jestem wkładana do worka 'Polka/rasistka/antysemitka', w dodatku rękami ludzi, którzy szukają sensacji za wszelką cenę. Gdyby ten telewizyjny materiał był wyważony, może byśmy się zaczęli zastanawiać. Był tak tendencyjny, że można tylko wzruszyć ramionami i cieszyć się, że może trochę mniej znanych z dobrych manier brytyjskich kibiców przyjedzie do Polski.
oksy
ODPOWIEDZ