Jutro wielka śnieżyca. Czy kolejna katastrofa komunikacyjna?

Awatar użytkownika
Redakcja
Posty: 3226
Rejestracja: 16-10-2006, 23:03
Lokalizacja: stąd i zowąd

Jutro wielka śnieżyca. Czy kolejna katastrofa komunikacyjna?

Post autor: Redakcja »

Choć nic tego nie zapowiada do tej pory, oprócz wszystkich luksemburskich mediów, nadciąga nad Mozelę wielka śnieżyca. Ten dzień to właśnie jutro – a więc we czwartek, 16 grudnia, kiedy to przewiduje się, iż w ciągu paru godzin może spaść nawet 8 cm śniegu (najgorsze ma się podobno zacząć po godz. 14.00 a zakończyć ok. godz. 20.00).

Czy należy się obawiać katastrofy komunikacyjnej, podobnej do tej, jaka miała miejsce tydzień temu, kiedy cały ruch samochodowy w Wielkim Księstwie stanął w osłupieniu wobec kaprysów zimowej aury? Ponoć nie. Ponoć doświadczenie powrotów z pracy w czasie 4 i więcej godzin ma się już nie powtórzyć, dzięki dzielnie przygotowującym się do kolejnych ataków zimy połączonym siłom urzędników, policji i drogowców.

Wszystkim sceptykom mimo wszystko radzimy jednak – uzbrojcie się jutro w cierpliwość, albo w ogóle nie wyściubiajcie nosa z domu :)
Załączniki
strassenchaos.jpg
strassenchaos.jpg (49.14 KiB) Przejrzano 5866 razy
~~~~~
Redakcja
Awatar użytkownika
jespere
Posty: 1503
Rejestracja: 26-09-2006, 14:33
Lokalizacja: z melmac

Post autor: jespere »

myslicie, ze przy -10 moze spasc snieg?
Borys
Posty: 1332
Rejestracja: 14-07-2007, 20:17
Lokalizacja: OBYWATEL EUROPY

Post autor: Borys »

A czy Pan Panie Jespere mysli ze miedzy 14.00 a 20.00 moze byc minus dziesiec ? :)
Ura Bura Szef Podwóra
Awatar użytkownika
ogrodniczka
Posty: 857
Rejestracja: 10-08-2007, 15:49
Lokalizacja: Kraków/Bridel

Post autor: ogrodniczka »

Czy macie jakies auktualne wiesci z autostrady i drog w miescie?
Czas powrotu ze szkoły... :/ czy dzieci gdzies nie utkną...
Awatar użytkownika
stary
Posty: 1401
Rejestracja: 17-07-2008, 08:19
Lokalizacja: eks-lux ww

Post autor: stary »

zadnych problemow nie widze na ulicach tylko czasami niektore siedza za kierownica

a sledzic mozna tutaj

http://auto.rtl.lu/trafic/traficinfo/
Awatar użytkownika
jespere
Posty: 1503
Rejestracja: 26-09-2006, 14:33
Lokalizacja: z melmac

Post autor: jespere »

wiele halasu o nic...
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Post autor: MaWi »

jespere pisze:wiele halasu o nic...
Hmm... wlasnie udalo nam sie wrocic z Trewiru po... 2 godzinach jazdy (ok. 65 km, normalnie pokonywanych w mniej niz 50 min.). Nie uwazam tego bynajmniej ani za kataklizm ani za rekord, ale tez wypada przyznac, ze od normy to jednak troche daleko...
Awatar użytkownika
stary
Posty: 1401
Rejestracja: 17-07-2008, 08:19
Lokalizacja: eks-lux ww

Post autor: stary »

z własnego doświadczenia ok 16ej na tzw czerwonym moście w stronę miasta dużo aut jak w normalny dzień ok 18 ej a 2 godziny później tzn ok 17:50-+55 w tym samym kierunku ŻADEN SAMOCHÓD nie stal na moście ani na wjeździe do tunelu ani przed światłami (nawet w niedziele w nocy o 3 ej tak pusto nigdy nie widziałem <hm>

myślę ze dużo ludzi przeszło na autobusy bo kilkakrotnie więcej sprzedano biletów na sms y niż zwykle
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

Z mojej obserwacji wygladalo to tak: ok 15:30 - 16 Av. Kennedy na Kirchbergu w strone miasta byla totalnie zakorkowana, ale juz ok 17:30 - 18....potwierdzam obserwacje starego - w obie strony byla pusta...momentami literalnie pusta...jak w niedziele w nocy...
Wygladalo to tak, jakby ludzie wystraszeni opadem, ktory rozpoczal sie zgodnie z zapowiedzia, ok. 14 (co za precyzja!), po prostu wyruszyli z biur szybciej...Ok. 19, jak wracalam z pracy - zero problemu, plugo-solarki szalaly po miescie...zastanawiam sie, jak bedzie rano, bo choc opad zaczal sie zgodnie z zapowiedzia - tak sie nie zakonczyl (ok. 20)....sypie nadal, i to niezle....
gabrjel
Posty: 1654
Rejestracja: 10-01-2008, 11:22
Lokalizacja: profil nieaktywny

Post autor: gabrjel »

autostrady są bardzo przyjemne :)
ale 4x4 daje radę :)

ale i tak z miasta do mojej wioski 45min zamiast 15min
"Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości."
Awatar użytkownika
jespere
Posty: 1503
Rejestracja: 26-09-2006, 14:33
Lokalizacja: z melmac

Post autor: jespere »

no wlasnie - wczoraj wieczorem ludzie wyszli z pracy wczesniej, policja pilnowala wszedzie zakazu ruchu tirow, a piaskarki przejechaly nawet przed naszym biurem - gdzie widzialemm je pierwszy raz w zyciu - bo normalnie snieg ma tu zginac przez samowytopienie. w zwiazku z tym do domu wracalo sie wczoraj wysmienicie.
niestety zapalu nie starczylo do dzisiaj - rano brnalem w sniegu po spoiler - na szczescie wczesniej jechal ktos nizej zawieszony :)
dzis nie widzialem ani jednej piaskarki. dziwne to jest - bo sa srodki - za to widze jakis problem z ich zarzadzaniem.

Zamkneli szkoly, bo autobusy nie jezdza i nawoluja ludzi w radiu (dzis rano 100,7), zeby jechac do pracy srodkami komunikacji wspolnej... No ale one przeciez nie jezdza...
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

w miescie autobusy jezdza...i to chyba normalnie...
Ja tez jak dzis wyjezdzalam od siebie, to sie cieszylam, ze to moje auto jest dosc wysoko zawieszone... :)
I musze przyznac, z satysfakcja minelam jakiegos goscia w jakims BMW 5 czy 7 (duze bylo), ktory nie byl w stanie wyjechac z bocznej uliczki....hehehe....pewnie na letnich....na zimowki juz nie starczylo.... albo po prostu nie umi :p
Borys
Posty: 1332
Rejestracja: 14-07-2007, 20:17
Lokalizacja: OBYWATEL EUROPY

Post autor: Borys »

Nie umi , ja jedze na letnich z napedem na tylna os i jakos do tej pory nie stanalem nigdzie ani razu.
Ura Bura Szef Podwóra
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

Jak masz naped na tylna os, to z tego, co mi wiadomo, jest to korzystniejsze w sniegu....
misio
Posty: 1969
Rejestracja: 26-09-2006, 18:09
Lokalizacja: Z Doliny

Post autor: misio »

Borys pisze:Nie umi , ja jedze na letnich z napedem na tylna os i jakos do tej pory nie stanalem nigdzie ani razu.
E tam nie umi, masz manuala wiec idzie latwiej. Koles z BMW jak by poczytal jak sie jezdzi z automatem zima, to moze by i przejechal... albo koles poskapil na xDrive ha ha ha.
ODPOWIEDZ