Bolesny koniec raju

Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

byly pisze:Mówi się też o opcji czasowego opuszczenia strefy euro
....w sensie, ze przez Grecje?..... Ja sie gospodarka w zasadzie nie zajmuje, nie sledze jak kogo kryzys dotyka....ale slyszalam takie glosy, ze ze strony Niemiec to bezczelnosc domagac sie wyjscia Grecji ze strefy euro, bo Niemcy same nie wypelniaja wszystkich kryteriow..... <wysmiewa>
...I prosze, byly - nie bij <prosi> - jak wczesniej wspomnialam - to nie jest moja opinia....wlasnej nie mam, bo sama srednio sie tym interesuje.... ;)
Awatar użytkownika
byly
Posty: 995
Rejestracja: 20-10-2006, 22:41
Lokalizacja: Berlin/Dolny Slask

Post autor: byly »

scislych kryteriow chyba z Maastricht nie spelnia prawie zaden kraj, ktory jest w strefie euro. Ale jest roznica miedzy byciem jedna noga w przepasci jak Grecja, a byciem kilka/kilkanascie krokow od przepasci. Niemcy do niedawca byly mistrzem swiata w eksporcie, dopiero w zeszlym roku wyprzedzily ich Chiny, ale tylko niewiele, teraz Niemcy sa na drugim miejscu przed takimi duzymy panstwami jak USA, Indie, Brazylia, Japonia itd, wiec mam nadzieje, ze za mojego zycia jeszcze nie zbankrutuja, a co potem, szczerze mowiac malo mnie interesuje <mrgreen>
misio
Posty: 1969
Rejestracja: 26-09-2006, 18:09
Lokalizacja: Z Doliny

Post autor: misio »

byly pisze: A wracajac do Grecji: niektorzy zbyt sie przyzwyczaili do tego, ze Niemcy ze wzgledu na swoje kompleksy zwiazane ze spuszizna po II wojnie swiatowej zawsze wyciagali portfel i placili bez mruczenia za innych. To sie powoli, ale bardzo wyraznie zmienia. Niektore panstwa jeszcze sie niezle na tym przejada:
Naprawde tak myslisz ze to przez wojne? Ten tamat jest juz dawno zamkniety. Po prostu wszystkim sie wydaje ze Niemcy maja wiecej kasy od innych i tyle.
Awatar użytkownika
panda
Posty: 489
Rejestracja: 24-01-2007, 01:01
Lokalizacja: Warszawa/Sandweiler/Houwald/Schëtter

Post autor: panda »

Ja w temacie monet, greckich EUR (tych bitych po 2002 roku ;) ) . Do kolekcji brakuje mi kilku. Może ktoś "pójdzie" na zamianę ?
Ja zawsze mam rację. Raz mi się wydawało, że nie mam racji, ale okazało się, że byłem w błędzie ;) [G.J.Gigol]
Awatar użytkownika
stary
Posty: 1401
Rejestracja: 17-07-2008, 08:19
Lokalizacja: eks-lux ww

Post autor: stary »

Poczekaj az Grecja opusci strefe Euro to beda wycofane i bez wartosci tzn moze tansze <roll>
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem,
.. toż to nie piwo !
misio
Posty: 1969
Rejestracja: 26-09-2006, 18:09
Lokalizacja: Z Doliny

Post autor: misio »

panda pisze:Ja w temacie monet, greckich EUR (tych bitych po 2002 roku ;) ) . Do kolekcji brakuje mi kilku. Może ktoś "pójdzie" na zamianę ?
Jakie nominaly?
Borys
Posty: 1332
Rejestracja: 14-07-2007, 20:17
Lokalizacja: OBYWATEL EUROPY

Post autor: Borys »

misio pisze:
panda pisze:Ja w temacie monet, greckich EUR (tych bitych po 2002 roku ;) ) . Do kolekcji brakuje mi kilku. Może ktoś "pójdzie" na zamianę ?
Jakie nominaly?
1 i 2 Euro , w duzych ilosciach.
Ura Bura Szef Podwóra
Awatar użytkownika
panda
Posty: 489
Rejestracja: 24-01-2007, 01:01
Lokalizacja: Warszawa/Sandweiler/Houwald/Schëtter

Post autor: panda »

Dziękuję za odzew ;) .

Nie sądzę, aby po ewentualnym wyjściu Grecji ze strefy euro ich monety, będące już w obiegu, miały stracić na wartości. Nawet euro-banknoty, uszkodzone, będą prawdopodobnie wymieniane na nowe (naturalnie niegreckie euro-banknoty, lub jak najbardziej greckie, drachmy), w przeciwnym razie groziłoby ryzyko nadmiernego odpływu gotówki z rynku.

W zasadzie mam tylko 20-to eurocentówkę ;)
Ja zawsze mam rację. Raz mi się wydawało, że nie mam racji, ale okazało się, że byłem w błędzie ;) [G.J.Gigol]
ODPOWIEDZ