Pytanie do gimnazjalnych ''starszakow'' w EE

Forum przeznaczone i widoczne TYLKO dla rodziców dzieci chodzących do szkół w Luxie.
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Pytanie do gimnazjalnych ''starszakow'' w EE

Post autor: MaWi »

Mam takie pytanko: otoz o ile mi wiadomo liczba tzw. "dlugich dni szkolnych" w rozkladzie jazdy w EE rosnie wraz z wiekiem ucznia. W klasie pierwszej gimnazjum jest ich trzy – poniedzialek, sroda i piatek.

Czy ktos z rodzicow dzieci starszogimnazjalnych moglby mnie uswiadomic na jakim etapie edukacji kolejne "dni krotkie" (a wiec wtorek i czwartek) ulegaja wydluzeniu?

Nie ukrywam, ze na obecnym etapie interesuje mnie najbardziej jak wyglada dlugosc dni szkolnych w klasie drugiej gimnazjum, ale jesli ktos mnie od razu oswieci, czego powinienem spodziewac sie dalej, bede niezmiernie wdzieczny!
mil.ka
Posty: 209
Rejestracja: 26-09-2006, 10:36
Lokalizacja: Luksemburg / Polska

Post autor: mil.ka »

witam,

nasz pierwszoklasista w szkole sredniej ma krotkie wtorki i czwartki, w pozostale dni konczy o 16.30.

Nasz czwartoklasista podobnie - 3 dni dlugie, dwa krotkie i tak bylo tez w klasie 3. On twierdzi, ze zawsze staraja sie robic 2 dni krotkie i 3 dlugie, z tym ze teraz dla niego dzien krotki oznacza 6 lekcji....
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Post autor: MaWi »

Dzieki za odpowiedz! Oznacza to, ze w gimnazjum nie zmienia sie nic. A ciekawe jak w liceum, a wiec w ostatnich dwoch latach nauki? Wiem, ze to jeszcze odlegla przyszlosc (przynajmniej dla naszego dziecka), ale zawszec to lepiej byc doniformowanym :)
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Post autor: MaWi »

mil.ka pisze:z tym ze teraz dla niego dzien krotki oznacza 6 lekcji....
A i jeszcze jedno pytanie w zwiazku z powyzszym – 6 lekcji oznacza, ze konczy o ktorej godzinie w te krotkie dni?
Awatar użytkownika
Biała
Posty: 190
Rejestracja: 27-10-2006, 20:27
Lokalizacja: Oetrange/Szczecin

Post autor: Biała »

Z informacji, które dostaliśmy ze szkoły wynika, że tzw. krótkie dni są w :

kl.1 i 2 - wtorek i czwartek
kl.3 - wtorek i piątek
kl.4 - piątek
kl.5 - środa
kl.6 i 7 - nie są gwarantowane wolne popołudnia
Ola
Awatar użytkownika
danka44
Posty: 968
Rejestracja: 26-09-2006, 08:53
Lokalizacja: Junglinster

Post autor: danka44 »

Te krótkie dni trochę zależą od planu. Niestety często starsze dzieci mają okienka, albo zaczynają godzinę później etc. Z planu moich dzieci wynika, że:
- w klasie drugiej wtorek i czwartek jest krótki,
- w trzeciej wtorek i piątek,
- w czwartej klasie był krótki tylko piątek,
- a w piątej krótka jest środa.
Danka
Awatar użytkownika
danka44
Posty: 968
Rejestracja: 26-09-2006, 08:53
Lokalizacja: Junglinster

Post autor: danka44 »

no ja się tu rozpytuję dzieci, a Biała mnie i tak wyprzedziła <cry>
przynajmiej zeznajemy zgodnie...
Danka
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

Potwierdzam - jak chodzi o klase 1, 2 i 3, ale z tego co wiem - jak Danka napisala, z tymi "krotkimi" dniami moze byc roznie - zalezy jak uda sie ulozyc plan - faktycznie moze sie zdarzyc, ze lekcje sie koncza nie o 13, a godzine czy dwie pozniej...
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Post autor: MaWi »

Bardzo dziekuje wszystkim za wyczerpujace i satysfakcjonujace mnie odpowiedzi!
ODPOWIEDZ