Apteki na recepte

Awatar użytkownika
Redakcja
Posty: 3226
Rejestracja: 16-10-2006, 23:03
Lokalizacja: stąd i zowąd

Apteki na recepte

Post autor: Redakcja »

Z pewnoscia zainteresuje wiele osób w okresie jesiennych katarów informacja, iż minister zdrowia, Mars di Bartolomeo wyraził zgodę na uruchomienie w ciągu najbliższych dwóch lat pięciu, a nawet sześciu nowych aptek.

Tak, nie przejęzyczyliśmy się. W Luksemburgu apteki podlegają nie tylko koncesjom, ale są wręcz ściśle reglamentowane. Nie wystarczy po prostu skończyć farmacji oraz mieć handlowe zacięcie – musi jeszcze zostać stwierdzone dekretem na szczeblu ministerialnym, iż nowa apteka jest potrzebna, gdyż takie jest zapotrzebowanie społeczne stwierdzone empirycznie i statystycznie.

No, przynajmniej nowi aptekarze nie będą się musieli trudnić badaniem rynku oraz tworzeniem coraz to wymyślniejszych strategii walki o klienta :)

wiadomość za www.station.lu
Załączniki
Foto (c) by station.lu
Foto (c) by station.lu
pharmacy_lux_station.jpg (12.44 KiB) Przejrzano 4993 razy
~~~~~
Redakcja
Awatar użytkownika
aleksandra12b
Posty: 112
Rejestracja: 27-12-2007, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aleksandra12b »

Ja to bym sobie chetnie z takim ministrem pogadala... niech sam sobie sprobuje z dzieckiem z gilem do pasa jechac kilometry do apteki, gdzie i tak nie ma gdzie zaparkowac i trzeba stac w kilometrowej kolejce. Nawet sobie nie wyobrazam jakby to bylo bez samochodu...
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Post autor: MaWi »

O, i tu wlasnie mamy mozliwosc zaobserwowania symptomow w/w "zapotrzebowania spolecznego" :) Jeszcze kilka takich glosow i kto wie – byc moze pan minister zgodzi sie na jeszcze jedna apteke? W kazdym razie mysle, ze przy pewnej, znaczacej ilosci glosow tego typu, petycja napisana do Ministerstwa Zdrowia nie moglaby pozostac bez odpowiedzi.
Awatar użytkownika
minka
Posty: 334
Rejestracja: 26-09-2006, 17:10
Lokalizacja: Hiefenech

Post autor: minka »

A ja uwazam, ze bardzo dobrze ze jest tak jak jest. Ktos przynajmniej nad tym wszystkim panuje i nie wystarczy miec slupa z dyplomem farmaceuty, zeby zbijac kokosy.
k-th
Posty: 226
Rejestracja: 24-10-2006, 13:11
Lokalizacja: Kraków / Uccle

Post autor: k-th »

Moze i kontrola jest potrzebna, ale nie ochrona aptekarzy kosztem pacjenow. Leki, np. dla dziecka wygodnie kupic blisko miejsca pracy. Wiec mam dwa pytania:
- dlaczego nie ma apteki w Auchan
- dlaczego Lux nie wyrazil zgody na stworzenie apteki w nowym KADzie
W Polsce jakos apteki istnieja co 200 metrow i po prostu kazdy zbija troche mniejsze kokosy...
Awatar użytkownika
kajapapaja
Posty: 1875
Rejestracja: 26-09-2006, 07:35
Lokalizacja: Opole

Post autor: kajapapaja »

k-th pisze:- dlaczego nie ma apteki w Auchan
bo jest w pobliskim Hopital Kirchberg

ale tu jest właśnie miejsce na wcześniej wspomnianą inicjatywę społeczną - faktem jest, że na Kirchbergu i jego najbliższej okolicy jest tylko ta jedna apteka
===============================
"Education is an admirable thing, but it is well to remember from time to time that nothing that is worth knowing can be taught." - Oscar Wilde
===============================
eurokraci.eu
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

...no i dlaczego wiekszosc, jak nie wszystkie apteki sa nieczynne w godzinach 12-14, kiedy to w czasie przerwy mozna wyskoczyc i zakupic leki?....Ja mam prawdziwy problem - czasem wiele dni mi zjmuje zanim uda mi sie dotrzec do apteki w godzinach jej pracy....rano - spiesze sie do mojej fabryki, w porze luncha zamkniete, jak wychode z pracy - juz zamniete.....Znam tylko 1, nowa apteke, nie zdzierajaca taka jak ta przy Hamiliusie, czynna codziennie od 8:30 do 18:30, bez przerwy....Miesci przy ulicy Val de Saint Crois (Belair), przy skrzyzowaniu z route d'Arlon i Rollingergrund...polecam!
misio
Posty: 1969
Rejestracja: 26-09-2006, 18:09
Lokalizacja: Z Doliny

Post autor: misio »

kajapapaja pisze:
k-th pisze:- dlaczego nie ma apteki w Auchan
bo jest w pobliskim Hopital Kirchberg

ale tu jest właśnie miejsce na wcześniej wspomnianą inicjatywę społeczną - faktem jest, że na Kirchbergu i jego najbliższej okolicy jest tylko ta jedna apteka
Bzdura, na Glacis jest kolejna. Odleglosc max 3km.
Awatar użytkownika
szymbi
Posty: 740
Rejestracja: 11-08-2006, 14:44
Lokalizacja: Sirzenich / Poznań

Post autor: szymbi »

Nie wiem czy jest w szpitalu, ale na pewno jest w jego najbliższej okolicy, na rogu naprzeciwko centrali BGL. Co nie zmienia faktu, że w apteka w Auchan bardzo by się przydała i też zawsze się dziwiłem, że tam takowej nie ma...
marcin
Posty: 360
Rejestracja: 03-10-2006, 13:05
Lokalizacja: z lasu

Post autor: marcin »

A ja uwazam, ze bardzo dobrze ze jest tak jak jest. Ktos przynajmniej nad tym wszystkim panuje i nie wystarczy miec slupa z dyplomem farmaceuty, zeby zbijac kokosy
tu nie chodzi o to, ze konsumenci nie chca zeby ktos panowal nad koncesjami. Problemem jest to, ze ministerstwo dba o ilosc apetek a nie o ich jakosc. Powinny byc jasne zasady przyznawania koncesji (spelnianie okreslonych warunkow) a nie lokalizacji. Jak dla mnie moga byc 2 apteki obok, byle spelniajace scicle okreslone warunki.
asiunia
Posty: 608
Rejestracja: 19-01-2007, 00:08
Lokalizacja: stad

Post autor: asiunia »

bamaza42 pisze:dlaczego wiekszosc, jak nie wszystkie apteki sa nieczynne w godzinach 12-14
W miescie Lux istnieje 20 aptek. 10 z nich nie ma przerwy 12-14.
Otwieraja rano, zamykaja wieczorem.
ODPOWIEDZ