Strona 1 z 1

XVI Swiatowe Letnie Igrzyska Polonijne Kielce 2013

: 02-02-2013, 06:10
autor: albano1947
Ostatnio dotarla nas wazna informacja z Kanady.

Info Jerzy Dabrowa - Szef ekipy Kanady

1 lutego rozmawialem z Pania Katarzyna Trela z UM Kielce odnosnie Igrzysk. Pani Trela jest bezposrednio zaangazowana w organizacje igrzysk z ramienia UM Kielce, ale koordynatorem jest Pan Mieczyslaw Tomala - dyrektor tegoz departamentu. Informacje ktore uzyskalem dziele z Wami, ponizej:
- oficjalne forum Igrzysk Kielce 2013 bedzie uruchomione w polowie lutego br.
- karta zgloszen bedzie opublikowana jeszcze pozniej
- dyscypliny i regulaminy jak to zwykle beda ruchome (nie dotyczy to oczywiscie dyscyplin klasycznych)

- Bedziemy ulokowani w wiekszosci w akademikach przy ul. Slaskiej (ok.600 osob), reszta bedzie rozrzucona po miescie (na szczescie miasto nie jest az tak duze)-

Zdecydowanie duzym plusem bedzie ceremonia otwarcia Igrzysk, ktora odbedzie sie na Kadzielni w Kielcach. Co to jest Kadzielnia, odsylam do internetowych wyszukiwarek.
To tak na goraco o pierwszych ruchach igrzyskowych uzyskanych oczywiscie " poczta pantoflowa".


Przypominam ze Team Kanada to wiodaca grupa Polonijna w ostatnicha latach na rzecz rozwoju tej najwiekszej sportowej Imprezy polonijnej.

Czekamy tez na Polonijne sygnaly z Luksemburga. Przypominam ze w tym roku jedziemy do Kielc w dniach 03-10.08 2013 celm wziecie udzialu w tej najwiekszej imprezie sportowej Polonii

U mnie na sport.lu.pl@gmail.com. prosze zglaszac gotowosc.

Pozdrawiam