Télévie-Stärentour 2007

Awatar użytkownika
Redakcja
Posty: 3226
Rejestracja: 16-10-2006, 23:03
Lokalizacja: stąd i zowąd

Télévie-Stärentour 2007

Post autor: Redakcja »

W minioną niedzielę miało miejsce w Wielkim Księstwie doniosłe wydarzenie, którego ranga z roku na rok wzrasta, a popularność swoim zasięgiem zaczyna wykraczać poza granice państwa Luksemburg. Chodzi oczywiście o organizowany przez Télévie zlot gwiaździsty pojazdów wszelkiego typu pod nazwą Stärentour. W tym dniu z wielu miejscowości luksemburskich, takich jak Remich, Niederkorn czy Kehlen, wyruszyły w kierunku Diekirch kawalkady rowerów, trzy- i czterokółek, pojazdów zabytkowych, militarnych i wszelkiego rodzaju przedziwnych „SAM-ów”, po to, by o mniej więcej tej samej godzinie znaleźć się w centrum miasta na wspólnym pikniku. W tym roku zanotowano rekordową liczbę biorących udział w imprezie rowerzystów – ponad 1800. Nowością był udział amatorów nordic walkingu, którzy wyznaczyli sobie w ramach Stärentour piętnastokilometrową trasę.

Impreza ma charakter charytatywny, a wpisowe w wysokości 10 euro przeznaczone jest na cele statutowe organizacji pod nazwą Charity Bikers Lëtzebuerg.

Wiadomość za www.wort.lu
Załączniki
Starentour.jpg
Starentour.jpg (15.9 KiB) Przejrzano 639 razy
~~~~~
Redakcja
ODPOWIEDZ