Télévie-Stärentour 2007
: 02-05-2007, 10:32
W minioną niedzielę miało miejsce w Wielkim Księstwie doniosłe wydarzenie, którego ranga z roku na rok wzrasta, a popularność swoim zasięgiem zaczyna wykraczać poza granice państwa Luksemburg. Chodzi oczywiście o organizowany przez Télévie zlot gwiaździsty pojazdów wszelkiego typu pod nazwą Stärentour. W tym dniu z wielu miejscowości luksemburskich, takich jak Remich, Niederkorn czy Kehlen, wyruszyły w kierunku Diekirch kawalkady rowerów, trzy- i czterokółek, pojazdów zabytkowych, militarnych i wszelkiego rodzaju przedziwnych „SAM-ów”, po to, by o mniej więcej tej samej godzinie znaleźć się w centrum miasta na wspólnym pikniku. W tym roku zanotowano rekordową liczbę biorących udział w imprezie rowerzystów – ponad 1800. Nowością był udział amatorów nordic walkingu, którzy wyznaczyli sobie w ramach Stärentour piętnastokilometrową trasę.
Impreza ma charakter charytatywny, a wpisowe w wysokości 10 euro przeznaczone jest na cele statutowe organizacji pod nazwą Charity Bikers Lëtzebuerg.
Wiadomość za www.wort.lu
Impreza ma charakter charytatywny, a wpisowe w wysokości 10 euro przeznaczone jest na cele statutowe organizacji pod nazwą Charity Bikers Lëtzebuerg.
Wiadomość za www.wort.lu