Uwaga na opony zimowe / sniegowe

Dokąd na zakupy, kupno auta, komunikacja publiczna, lekarze, edukacja, banki, ubezpieczenia, telekomunikacja...
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Post autor: MaWi »

misio pisze:Only Michelin.
Czyli reasumujac: wszystkie opony zimowe sa glosniejsze niz letnie z wyjatkiem Michelinow, tak? Bo jesli tak, to to rzucaloby nieco inne swiatlo na twoja poprzednia wypowiedz... Ale dzieki za rade i adres stronki. Z pewnoscia skorzystam.
misio
Posty: 1969
Rejestracja: 26-09-2006, 18:09
Lokalizacja: Z Doliny

Post autor: misio »

No wiesz, ja poziomu decybelow nie sprawdzam :) ale wydaje mi sie ze statystyczny uzytkownik i tak nie zauwazy roznicy :) chyba ze jest "artysta" <roll>

Ja ci te Alpiny moge polecic, ale i tak uwazam ze dobra opona w rozsadnej cenie jest... Debica Frigo2 czyli taki niby GoodYear chyba. Calkiem sporo samochodow w... Luxie ma te opony. Serio, widzialem w poprzednia zime. Gdzie kupili, nie wiem. <bezradny>

A inni, ktorych znam cenia sobie tez Continentale.
Awatar użytkownika
j23
Posty: 220
Rejestracja: 19-10-2006, 08:18
Lokalizacja: Lux

Post autor: j23 »

Wymiana oleju co 5-6 tys km nie mil - cztery razy do roku.
misio
Posty: 1969
Rejestracja: 26-09-2006, 18:09
Lokalizacja: Z Doliny

Post autor: misio »

j23 pisze:Wymiana oleju co 5-6 tys km nie mil - cztery razy do roku.
Ciekawe podczas 6 lat nie spotkalem sie z takia praktyka ani zaleceniem. No i nie znam takiego producenta, co by tak zalecal. Co wiecej, wydluzone okresy wymiany oleju przyszly do nas, czyli do Europy wlasnie z usa, gdzie to przebiegi sa po prostu duze.
Awatar użytkownika
j23
Posty: 220
Rejestracja: 19-10-2006, 08:18
Lokalizacja: Lux

Post autor: j23 »

No wlasnie dlatego trudno stwietrdzic co jeat prawadziwe a co naciaganiem. Takie zalecenia M toyotai VW w Hameryce polnocnej.
Awatar użytkownika
jespere
Posty: 1503
Rejestracja: 26-09-2006, 14:33
Lokalizacja: z melmac

Post autor: jespere »

mysle, ze Tomi ma racje. sa michelinki a potem dlugo nic.

ja tam jezdze na barumach - polecam, jezdzilem na uniwersalnych calorocznych gooddyearach - 5 z plusem, a odradzam matadory - slizgaly mi sie ciagle nawet przy ruszaniu - pamietam ze z radoscia sie ich pozbylem.

Innych nie znam to nic nie powiem.
misio
Posty: 1969
Rejestracja: 26-09-2006, 18:09
Lokalizacja: Z Doliny

Post autor: misio »

No cos z tymi Michelinami musi byc. Ale tak naprawde to te wszystkie opony sa podobne...
Awatar użytkownika
kaszub
Posty: 197
Rejestracja: 26-09-2006, 08:20
Lokalizacja: Lebork/Heffingen

Post autor: kaszub »

Michelin ma dobre opony, fakt. Ale dobrych producentow jest kilku. W zaleznosci od rozmiaru opon, testy wygrywaja rozne opony. Ale w czolowce zawsze mozna znalezc Bridgestone, Continental, Goodyear i Michelin (kolejnosc alfabetyczna).
Ale tak naprawde to chyba powinno sie robic testy wywazajac wyniki srednia pogoda w danym regionie. Bo zwykle jak opona jest rewelacyjna na sniegu, to bedzie slaba na np. mokrej nawierzchni. A moze lepiej w takim razie wziac cos co jest srednie we wszystkich kategoriach? Bo niestety idealow nie ma nawet wsrod opon <cry>

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Wi ... eID=164079
Awatar użytkownika
jespere
Posty: 1503
Rejestracja: 26-09-2006, 14:33
Lokalizacja: z melmac

Post autor: jespere »

albo zmieniac w zaleznosci od pogody. mysle ze producenci opon byliby w siodmym niebie, gdyby udalo sie naciagnac nas na kupowanie opon na kazda pore roku. tylko komu miejsca w garazu wystarczy :)
Awatar użytkownika
szymbi
Posty: 740
Rejestracja: 11-08-2006, 14:44
Lokalizacja: Sirzenich / Poznań

Post autor: szymbi »

a u mnie w PL 15 cm śniegu i letnie gumy na felgach... :x Na szczęście zdaje się w dniu naszego wyjazdu ma się nieco ocieplić.
Awatar użytkownika
kajapapaja
Posty: 1875
Rejestracja: 26-09-2006, 07:35
Lokalizacja: Opole

Post autor: kajapapaja »

szymbi pisze:a u mnie w PL 15 cm śniegu i letnie gumy na felgach... :x Na szczęście zdaje się w dniu naszego wyjazdu ma się nieco ocieplić.
No to uprzejmie "donoszę", że na północnych (tych zawsze najchłodniejszych) krańcach Wrocławia obecnie 2 cm [shadow=white]śniegu[/shadow] <rotfl>
mam tylko nadzieję, że lotnisko zdążą odśnieżyć
Awatar użytkownika
szymbi
Posty: 740
Rejestracja: 11-08-2006, 14:44
Lokalizacja: Sirzenich / Poznań

Post autor: szymbi »

To ja uzupełnię, że moje obserwacje meteo pochodzą z miejscowości położonej zaledwie 100 km na północny wschód od Wrocławia... Ale tu często jest jakoś zimniej niż dalszej okolicy.
Awatar użytkownika
minka
Posty: 334
Rejestracja: 26-09-2006, 17:10
Lokalizacja: Hiefenech

Post autor: minka »

W Bielsku tez jest duzo sniegu i caly czas pada. I jest super!!! Tym bardziej, ze mnie tam nie ma <lol> Jeszcze by mi beret zdmuchnelo.... przy tym halniaku.
ODPOWIEDZ