rent a car

Dokąd na zakupy, kupno auta, komunikacja publiczna, lekarze, edukacja, banki, ubezpieczenia, telekomunikacja...
kot00
Posty: 104
Rejestracja: 26-09-2006, 10:50
Lokalizacja: od zawsze Warszawa chwilowo Walferdange

rent a car

Post autor: kot00 »

Czy ktos moze wynajmowal samochod dostawczy u naszych sasiadow niemieckich? Chodzi mi o przewoz paru rzeczy z Luxa do Polski i potrzebny mi bedzie taki wiekszy samochod.
Awatar użytkownika
digilante
Posty: 1686
Rejestracja: 26-09-2006, 08:07
Lokalizacja: Cape Town

Post autor: digilante »

Ja zawsze wynajmoje w ADA (www.ada.lu), czy normalne auto czy dostawcze, narazie zadna inna firma nie pobila ceny. Ale pamietam ze forumowicze pisali ze pracownicy EPSO maja znizke gdzies (Avis? Europcar?)...
Out of sorrow entire worlds have been built, out of longing great wonders have been willed.
misio
Posty: 1969
Rejestracja: 26-09-2006, 18:09
Lokalizacja: Z Doliny

Post autor: misio »

Wszystko pieknie, ale wynajetym samochodem tutaj... nie mozemy wjechac na teren PL, oraz innych wymienionych krajow (np Grecja, a we Wloszech nie ma ubezpieczenia od kradziezy <roll> ).

Z tego co ja wiem na ten temat, to najblizsze miasto gdzie mozna cos takiego zrobic to... Berlin, ale nawet tam objete to jest "specjalnym" ubezpieczeniem pt "podroz do PL".

Jest szansa ze wlasciciel firmy sie jednak zgodzi, ale Hertz, Avis czy inne sieciowe, odsylaja do fili w PL <mrgreen>

A znizka jest w Hertzu na lotnisku, ale inne firmy tez maja czasem "ciekawe" oferty. Przynajmniej tak bylo :)
kot00
Posty: 104
Rejestracja: 26-09-2006, 10:50
Lokalizacja: od zawsze Warszawa chwilowo Walferdange

Post autor: kot00 »

No wlasnie Misio ma racje. Te firmy co daja EPSO znizki, to jedna z nich nie ma stricte dostawczych a w drugiej mi powiedzieli, ze na Polske to ja potrzebuje specjalna zgode. No i masz babo placek. Chyba popytam w Belgowie.
Borys
Posty: 1332
Rejestracja: 14-07-2007, 20:17
Lokalizacja: OBYWATEL EUROPY

Post autor: Borys »

Ja mam samochod ciezarowy a dokladniej pick up. Nie wejdzie na niego az tyle co do najwiekszego dostawczaka ale moze akurat by bylo ?

Zalezy co i zalezy kiedy chcesz przewiezc. Moze moglibysmy sie jakos dogadac ?
Ura Bura Szef Podwóra
Awatar użytkownika
szymbi
Posty: 740
Rejestracja: 11-08-2006, 14:44
Lokalizacja: Sirzenich / Poznań

Post autor: szymbi »

Borys pisze:Ja mam samochod ciezarowy a dokladniej pick up.
Też Fiat 125p ???
Borys
Posty: 1332
Rejestracja: 14-07-2007, 20:17
Lokalizacja: OBYWATEL EUROPY

Post autor: Borys »

Tak!

Ja jestem ortodoxem. Jeszcze mi do kompletu rodzinnego brakuje kombi ale wszystko przed nami.
Ura Bura Szef Podwóra
kot00
Posty: 104
Rejestracja: 26-09-2006, 10:50
Lokalizacja: od zawsze Warszawa chwilowo Walferdange

Post autor: kot00 »

Borys bardzo dziekuje za propozycje. Napisalam do Ciebie e-maila.
Borys
Posty: 1332
Rejestracja: 14-07-2007, 20:17
Lokalizacja: OBYWATEL EUROPY

Post autor: Borys »

Znam juz date mojego wyjazdu bedzie to czwartek 11 pazdziernika.

Kot00 jesli jestes wciaz zainteresowana zebym Wam cos do Warszawy przewiozl to daj znac.

Pozdrawiam
Ura Bura Szef Podwóra
kot00
Posty: 104
Rejestracja: 26-09-2006, 10:50
Lokalizacja: od zawsze Warszawa chwilowo Walferdange

Post autor: kot00 »

Napisalam do Ciebie e-maila.
Borys
Posty: 1332
Rejestracja: 14-07-2007, 20:17
Lokalizacja: OBYWATEL EUROPY

Post autor: Borys »

Kot00 ,

jakos latwiej mi jak jednak odpisuje na forum :) mail wyslany za pomoca forum jest wyslany nie z Twojego maila tylko forumowego na ktory chyba nie da sie bezposrednio odpowiedziec wiec musze znow wchodzic na forum i klikac opcje wyslij maila.

Jesli nie masz nic naprzeciw bede pisal tu , jesli Twoja wola jest inna daj znac.

Ja jade do Polski tylko w tym terminie. Jade do Opola. Zaden inny termin nie wchodzi w gre bo tak mam poukladana prace. Tylko wtedy moge cos podwiezc do Warszawy. Jesli jednak sie zdecydujesz juz cos wyekspediowac w tym terminie to po prostu zadzwon. Jesli nie to nie bede mogl Ci pomoc w pozniejszym terminie.

Pisala do mnie niejaka Asiunia o ile dobrze pamietam rowniez w tej sprawie a aj z niewiedzy odpisalem jej na maila ktory byl wypisany w wiadomosci. Zakladam ze ta wiesc nie dotarla.

W kazdym razie do rzeczy : Asiunia , nie ma problemu moge Ci przywiezc cos z Warszawy ale w momencie gdy Kot00 sie nie zdecyduje to ja nie jade docelowo do warszawy i uwazam ze sensu nie bedzie mialo zebym sie tam tarbanil po tak mala rzecz :) ale jesli zorganizujesz przesylke do Opola to czemu by nie.

PZDR
Ura Bura Szef Podwóra
kot00
Posty: 104
Rejestracja: 26-09-2006, 10:50
Lokalizacja: od zawsze Warszawa chwilowo Walferdange

Post autor: kot00 »

Dzieki Borys za info. Niestety tak jak pisalam ten termin jest dla mnie ciut za wczesny. Gdyby jednak cos sie zmienilo, bede dzwonic. Dzieki za checi.
asiunia
Posty: 608
Rejestracja: 19-01-2007, 00:08
Lokalizacja: stad

Post autor: asiunia »

Borys pisze:Zakladam ze ta wiesc nie dotarla
No oczywiscie, ze nie! ;)

Dzieki Borys za propozyje. Jesli nie bedziesz jechal do Wawy to sobie to daruje, ale gdyby jednak plany Ci sie zmienily, nawet w ostatniej chwili, to daj znac:)
Awatar użytkownika
wilqs72
Posty: 749
Rejestracja: 26-09-2006, 08:45
Lokalizacja: Zittig

Post autor: wilqs72 »

asiunia pisze:Dzieki Borys za propozyje. Jesli nie bedziesz jechal do Wawy to sobie to daruje, ale gdyby jednak plany Ci sie zmienily, nawet w ostatniej chwili, to daj znac:)
Asia,

Ja dzisiaj lecę do W-wy, wracam jutro po południu. Jeżeli to coś co zmieści się do walizki/plecaka, waży mniej niż 20kg i można to zabrać jutro, to mogę ci przywieść.
"It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt."
Mark Twain
Awatar użytkownika
LuxTeam
Posty: 255
Rejestracja: 04-08-2006, 17:08
Lokalizacja: Luxembourg

Post autor: LuxTeam »

Skoro już temat niedochodzącej korespondencji padł, śpieszymy wyjaśnić, że niestety niektóre serwery traktują maile/PWs wysyłane za pośrednictwem naszej strony jako spam. Bez naszej winy ani udziału i bez niestety możliwości zmiany tego stanu rzeczy. To dlatego wiadomości wysyłane z naszego forum poprzez okno "Wyślij email" lub "PW" nie zawsze docierają. Z drugiej strony idea takiego rozwiązania jest taka, że adresat nie ma wglądu w adres e-mail nadawcy, co w niektórych przypadkach jest niezwykle cennym (i docenianym) przejawem realizowania polityki prywatności.

Jak sobie jednak poradzić z problemem niedochodzących informacji? Najprościej chyba wraz z mailem pisać posta na forum, że wysłało się do danej osoby maila lub PW – wtedy przynajmniej dowie się ona, że coś do niej powinno dotrzeć. Inną opcją jest podanie na forum swojego adresu mailowego (czego nie polecamy, bo w końcu jednak o zachowanie tej prywatności chodzi, nie? ;) ). W ostateczności, jeśli sprawa jest ważna lub pilna, można wysłać do admina na skrzynkę luxteamu prośbę o przekazanie informacji osobie zainteresowanej. Zrobimy to szybciej niż poczta (tak polska jak i luksemburska), i co ważniejsze możemy (za zgodą zainteresowanego) podać drugiej osobie jej kontakt e-mail, tak by mogły się porozumiewać między sobą poza aplikacją forumową, unikając krzywdzących posądzeń tych niemiłych serwerów o spam.
LuxTeam
ODPOWIEDZ