Strona 1 z 1
Jedzenie w luksemburgu jakie ceny ??
: 04-09-2007, 16:25
autor: extremaniaq
Witam
Jutro wyjezdzam do luksemburga chcialbym sie dowiedziec jakie sa przyblizone ceny jedzenia a dokladniej poszczegolnych produktow: mleko, chleb, maslo, ser zolty, co oplaca sie najbardziej jesc jesli chce sie zaoszczedzic

?? Konserwy, Miód itp biore ze soba

: 04-09-2007, 17:02
autor: inesitka
Jedzenie jest niestety drogie, nie pamietam dokładnych cen, ale często mam wrażenie, że przelicznik jest 1:1 w stosunku do polskich cen. Oczywiście zależy, gdzie kupujesz; jeśli chcesz zaoszczędzić, odradzam zakupy w piekarniach i małych sklepikach (których zresztą jest tu jak na lekarstwo). Dużo taniej jest rzecz jasna w ALDI. Niektórzy jeżdżą po zakupy żywnościowe do sklepów we Francji bądź Niemczech, no ale wtedy musisz doliczyć koszt benzyny.
: 04-09-2007, 23:00
autor: Joanna J.
Jeśli my wieziemy coś z Polski to wędliny ( krakowska, żywiecka). Te tutaj są drogie i mało zjadliwe. Coś jakby bardzo plastikowe. Przygotuj się na jedzenie kurczaków, bo z mięs to chyba najtańsze. Sery żółte za to bardzo dobre i w dużym wyborze.
Zabierz z kraju podstawowe leki - idzie jesień. Tutejsze apteki nie mają wielu propozycji jeśli nie masz recepty, no i ceny wysokie.
Inesitka ma racje co do supermarketów, ale uważaj bo ceny w różnych sieciach też bardzo rozmaite. A tych Aldików nie ma wiele.
Powodzenia.
Re: Jedzenie w luksemburgu jakie ceny ??
: 05-09-2007, 08:25
autor: mil.ka
extremaniaq pisze:Witam
Jutro wyjezdzam do luksemburga chcialbym sie dowiedziec jakie sa przyblizone ceny jedzenia a dokladniej poszczegolnych produktow: mleko, chleb, maslo, ser zolty, co oplaca sie najbardziej jesc jesli chce sie zaoszczedzic

?? Konserwy, Miód itp biore ze soba

Mleko - ok. 0.88 do 1.50 eur
chleb - od 1.50 do prawie 3.00 eur (zalezy jaki - bagietki sa po ok. 0.75 eur)
maslo - 500 gr dobrego masla to ok. 2.50 - 2.90 eur
ser zolty - ktos juz napisal, ze duzo i smacznie, srednio cena za kg to od 10 nawet do 20 euro (lepiej kupowac na wage niz pakowany)
jesli chodzi o mieso, to stwierdzilam, ze najbardziej oplaca sie kupowac w Kaktusie, bo jest swieze (rozbierane na miejscu) i wcale nie takie drogie.