Sprzedaż samochodu a zachowanie tablic rejestracyjnych

Dokąd na zakupy, kupno auta, komunikacja publiczna, lekarze, edukacja, banki, ubezpieczenia, telekomunikacja...
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Sprzedaż samochodu a zachowanie tablic rejestracyjnych

Post autor: MaWi »

Mam takie pytanie. Nie wiem, czy latwe, trudne, oczywiste, niekonwencjonalne... mam jednak nadzieje, ze ktos to przerabial i moze mi podpowiedziec czy to w ogole mozliwe, a jesli tak, to jak to zalatwic.

Otoz przymierzam sie do sprzedazy kupionego tu w Luksie i tu zarejestrowanego samochodu. Tablice, jakie wisza na tym samochodzie pochodza "z wyboru", czyli zaplacilem kilka lat temu te dodatkowe 50 euro, za to, zeby miec na tych blachach to, co mi sie najbardziej podoba. A, ze podoba mi sie to caly czas (a nawet – z kazdym rokiem coraz bardziej :) ), to sprzedajac samochod, chcialbym zatrzymac te tablice, by jedzily na moim nastepnym samochodzie, ktory mam nadzieje kupic niebawem, ale z cala pewnoscia nie uda mi sie zrobic tego w dniu sprzedazy starego samochodu.

Innymi slowy – czeka mnie okres, kiedy juz nie bede mial samochodu, na ktorym widnieja obecne tablice a jeszcze nie bede mial takiego, na ktorym chcialbym te moje stare tablice zawiesic.

Tu nasuwa sie pytanie – jak zalatwic, bym sprzedajac samochod mogl zachowac tablice (a przynajmniej prawo do ich pozniejszego wykorzystania, wzglednie, by ten numer rejestracyjny byl "zablokowany" w wydziale komunikacji jako moj i bym mogl z niego skorzystac, kiedy za kilka tygodni (a moze nawet za kilka miesiecy...) bede chcial by moj kolejny samochod nosil wlasnie te a nie inne numery na blachach?

Wie ktos jak to sie zalatwia? Przerabial to juz moze ktos?

Bede wdzieczny za wszelka pomoc!
Awatar użytkownika
digilante
Posty: 1686
Rejestracja: 26-09-2006, 08:07
Lokalizacja: Cape Town

Re: Sprzedaż samochodu a zachowanie tablic rejestracyjnych

Post autor: digilante »

Wybrane tablice beda zachowane jako "Twoje" przez okres 3 lat po wyrejestrowaniu starego auta z systemu. Wiec przez 3 lata moga sobie lezec w szafie bez paniki.

Jak bedziesz rejestrowal nowe auto to po prostu przyjdz ze starymi tablicami (albo zrob sobie nowa kopie w Howald jezeli dbasz aby lsnialy jak reszta nowego auta). W systemie bedzie ze to tablice wybrane przez Ciebie, i koniec sprawy.

Stare auto mozesz sprzedac, i jak pojdziesz z nowym wlascicielem do Sandweiler to tablice Tobie zostawia, a nowy wlascieciel ma miec swoje (wybrane czy nie).

Przerobione: moje ulubione tablice --8888 leza teraz i czekaja sobie na auto ich warte ;-)
Out of sorrow entire worlds have been built, out of longing great wonders have been willed.
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Re: Sprzedaż samochodu a zachowanie tablic rejestracyjnych

Post autor: MaWi »

Dzieki, digilante, za szybka odpowiedz! Szkoda, ze na nowym forum nie ma tych fajurskich punkcikow "POMUK" (admin powinien cos z tym zrobic koniecznie! <nerwus>

Czyli, ze nie musze nic robic – wypelniac kwitow, zglaszac w urzedzie, gdzies tam specjalnie chodzic, prosic, blagac, grozic – wystarczy, ze je kiedys wybralem i juz – sa moje? A to super!

A przy okazji – fajny masz numerek, digi! Osemki, to jedno, ale czytalem niedawno, ze ponoc 4-cyfrowe tablice rejestracyjne to towar w Luksie mocno deficytowy i ze ludzie stoja w kolejkach spolecznych, by dostac JAKIKOLWIEK (a wiec niekoniecznie symetryczny, powtarzalny czy inny zabawny) 4-cyfrowy numer. Szczesciarz jestes, znaczy! (albo wiedziales komu i ile dac w lape :) )
Awatar użytkownika
digilante
Posty: 1686
Rejestracja: 26-09-2006, 08:07
Lokalizacja: Cape Town

Re: Sprzedaż samochodu a zachowanie tablic rejestracyjnych

Post autor: digilante »

Tak, z tego co pani w Sandweiler mowila, nic nie trzeba zrobic - tablice Twoje i koniec i moga 3 lata sobie lezec.

Niestety 4 numerowych tablic juz nie ma, juz nawet tych Twoich 5 numerowych nie ma - tylko typ AA1111 (przynajmniej tak pisze na ich stronie). Przeoczyles podwojne "-":

--8888

Nie chce publicznie podawac numerow bo jezdze jak wariat i zaraz mi ktos na forum nakrzyczy jak ponownie beda na aucie.

Dodam tez ze tablice wybrane MOZNA sprzedac (kilka lat temu podobno nie) - jest jakies podanie PDF gdzie mozna zmienic wlasciciela tablic. To tez przerobione. Czyli zostaje tylko jedno pytanie, czy mozna od kogos kupic 1234 albo AA111, czy takie numery sa automatycznie kasowane przez Sandweiler jako stary system?
Out of sorrow entire worlds have been built, out of longing great wonders have been willed.
Awatar użytkownika
digilante
Posty: 1686
Rejestracja: 26-09-2006, 08:07
Lokalizacja: Cape Town

Re: Sprzedaż samochodu a zachowanie tablic rejestracyjnych

Post autor: digilante »

A masz racje... 4 i 5 numerowe blachy mozna dostac, jak mowisz, stojac w kolejce:

https://en.wikipedia.org/wiki/Vehicle_r ... Luxembourg
Out of sorrow entire worlds have been built, out of longing great wonders have been willed.
Eirroti
Posty: 2
Rejestracja: 05-10-2015, 10:11

Re: Sprzedaż samochodu a zachowanie tablic rejestracyjnych

Post autor: Eirroti »

dziękuję bardzo
ODPOWIEDZ