internet

Dokąd na zakupy, kupno auta, komunikacja publiczna, lekarze, edukacja, banki, ubezpieczenia, telekomunikacja...
Jowi
Posty: 237
Rejestracja: 28-09-2011, 17:54
Lokalizacja: Lux ville

Post autor: Jowi »

stary pisze: żeby mieć " prestations a la française" to możecie stać się tzw frontaliers i zamieszkać po francuskiej stronie
Stary, uwierz mi, myśleliśmy o tym już na wszystkie strony, nie da rady ;)
stary pisze: (...) czyli więcej niż w Paryżu gdzie w tym roku nawet nie było sztucznych ogni aby nie budzić dziecka sarkoziego :D
Dobra Stary ;) Wiadomo że Paryż ma swoje minusy, stąd też ostateczna decyzja o przeprowadzce. Ja po prostu pytam na forum bo naprawdę NIC o Luxie nie wiem, i wiesz, takie same pytania zadaję rodzinie w Polsce, bo wyemigrowałam tak dawno, że w swojej ojczyźnie też nie za bardzo wiem jak życie na codzień funkcjonuje. Jak kiedyś w 2004 przyjechałam do Polski na wakacje i odkryłam, że nie ma wi fi, to też był lekki szok <mrgreen>
Jowi
Posty: 237
Rejestracja: 28-09-2011, 17:54
Lokalizacja: Lux ville

Post autor: Jowi »

IronBone pisze:
Jowi pisze: NIE MA faktycznie ofert bezpłatnej nielimitowanej telefonii zagranicę, tak jak to we Francji :(
Taka opcja jest w numericable - tylko niestety Polska wraz (o ile pamiętam) z Rumunią nie są jeszcze w Europie :)
Ooo, super, dzięki IronBone, to już dobra wiadomość, bo do Francji będę mogła dzwonić! :) A może Polska z Rumunią w końcu niedługo wejdą do pakietu ;)

Natomiast najlepsze opinie słyszałam jednak o PT, który we wrześniu ubiegłego roku wprowadził Ultra Haut Débit tzw. "LuxFibre" http://pt.rtl.lu/news/ptnews/118121.html
Awatar użytkownika
stary
Posty: 1401
Rejestracja: 17-07-2008, 08:19
Lokalizacja: eks-lux ww

Post autor: stary »

Jowi pisze:Natomiast najlepsze opinie słyszałam jednak o PT, który we wrześniu ubiegłego roku wprowadził Ultra Haut Débit tzw. "LuxFibre" l
a na stronach operatorów można stwierdzić ze prawie wszyscy to oferują nie tylko ci co robią największy szum a powiązania do informacji obiektywnej można zobaczyć już na adresie linku co podałaś

Polska nie jest zaliczana do taryfy europejskiej u niektórych a u innych jest

a ogólnie mówiąc wszystko zależy od dostępności (éligibilité ) w miejscu zamieszkania do sprawdzenia na stronach dostawców
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem,
.. toż to nie piwo !
Jowi
Posty: 237
Rejestracja: 28-09-2011, 17:54
Lokalizacja: Lux ville

Post autor: Jowi »

stary pisze: a na stronach operatorów można stwierdzić ze prawie wszyscy to oferują nie tylko ci co robią największy szum
Och, to świetna nowina! :)
stary pisze: Polska nie jest zaliczana do taryfy europejskiej u niektórych a u innych jest
Czyli jest nadzieja! ;)
stary pisze: wszystko zależy od dostępności (éligibilité ) w miejscu zamieszkania do sprawdzenia na stronach dostawców
Ah bon? <shock>

Okej, rozejrzę się zatem po ich stronach, dziękuję za "newsa"...
Awatar użytkownika
K.Sokolowska
Posty: 100
Rejestracja: 27-09-2011, 20:04
Lokalizacja: Wawa

Post autor: K.Sokolowska »

Witam,

Wszystko zależy od lokalizacji. W moim przypadku okazało się po wielu przepychankach, że całość linii należy do PT, a inne firmy typu Tango czy LuxOnline tylko dzierżawią te linie więc silą rzeczy ich oferta była dużo gorsza, o czym nie wiedziałam. To była rzeczywiście gehenna.
Radzę uważać na ofertę Tango (nie mówię tutaj o bezprzewodowym sticku, lecz o normalnym kablowym necie). Podpisałam z nimi umowę na 30 MBit i w salonie kilkakrotnie zapewniali mnie, że to 30 MBit jest jak najbardziej możliwe w mojej lokalizacji. Instalacja możliwa za miesiąc. Umowa była po Francusku i była w niej malutka uwaga drobnym drukiem, że może się okazać po miesiącu, ze to 30 Mbit w danej lokalizacji nie jest jednak możliwe i wtedy klient zgadza się na 2 MBit. Pod tym względem w Lux Online byli uczciwi i tylko dzięki nim nie nacięłam się. Nie łatwo było dowiedzieć się od pracowników Tango czy to jest możliwe czy nie, ale po intensywnym dopytywaniu i dzwonieniu w kilka miejsc, okazało się, że rzeczywiście nie. Musiałam rozwiązać umowę i podpisać ją z PT na opcję Integral, czyli ADSL, stacjonarny i kartę SIM, bowiem powiedziano mi, że na Fibre musiałabym czekać co najmniej dwa miesiące. Wyznaczyłam termin instalacji, po czym dostałam pismo, ze termin ten został anulowany bo ADSL nie jest możliwy w mojej lokalizacji. Zadzwoniłam i okazało się, ze mogę mieć Fibre w tej samej ofercie, lub rozwiązać kontrakt. Przez dwa tygodnie nie potrafili mi podać daty instalacji tego Fibre, a potem okazało się, że instalacja za dwa tygodnie :-( Ech ...rzeczywiście gehenna.

To jedyny znany mi cywilizowany kraj kiedy podpisuje się umowę na coś co nie wiadomo czy będzie możliwie do zrealizowania ... i może się to okazać na przykład dopiero po miesiącu <beczy>
Jowi
Posty: 237
Rejestracja: 28-09-2011, 17:54
Lokalizacja: Lux ville

Post autor: Jowi »

K.Sokolowska pisze:To jedyny znany mi cywilizowany kraj kiedy podpisuje się umowę na coś co nie wiadomo czy będzie możliwie do zrealizowania ...
<rotfl>
Izabela_ijk
Posty: 56
Rejestracja: 08-09-2010, 10:23
Lokalizacja: Lux

Post autor: Izabela_ijk »

K.Sokolowska pisze:To jedyny znany mi cywilizowany kraj kiedy podpisuje się umowę na coś co nie wiadomo czy będzie możliwie do zrealizowania ... i może się to okazać na przykład dopiero po miesiącu
To nie do końca prawda, miałam podobne przejścia zarówno we Francji (gdzie na dodatek grozili mi sądem za rozwiązanie umowy, bo ktoś "zgubił" dokumenty i wpisał w systemie inne daty, niż były na dokumentach) jak i w Irlandii, najgorsze sa początki a potem to już z górki;) chyba, że kable zaleje;)
Awatar użytkownika
anwi
Posty: 965
Rejestracja: 26-09-2006, 08:37
Lokalizacja: Gdzie psy ...szczekają

Post autor: anwi »

A w Belgii to czasem potrafi być wesoło :) O przejściach koleżanki z dostawcą prądu to można książkę napisać, o Belgacomie i ich serwisie również, że o poczcie nie wspomnę. Co kraj, to obyczaj :)
Awatar użytkownika
stary
Posty: 1401
Rejestracja: 17-07-2008, 08:19
Lokalizacja: eks-lux ww

Post autor: stary »

Dla Jowi w przyjaznych warunkach terenowych i pogodowych można nawet w Luksemburgu, ale na terenach odkrytych ,podłączyć się RĘCZNIE no francuskiego operatora i skorzystać z francuskiej sieci komórkowej .......
(przed latami działo na tarasie Findel no na pewno było mniej anten w luksie )
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem,
.. toż to nie piwo !
Awatar użytkownika
K.Sokolowska
Posty: 100
Rejestracja: 27-09-2011, 20:04
Lokalizacja: Wawa

Post autor: K.Sokolowska »

Izabela_ijk pisze:
K.Sokolowska pisze:To jedyny znany mi cywilizowany kraj kiedy podpisuje się umowę na coś co nie wiadomo czy będzie możliwie do zrealizowania ... i może się to okazać na przykład dopiero po miesiącu
To nie do końca prawda, miałam podobne przejścia zarówno we Francji (gdzie na dodatek grozili mi sądem za rozwiązanie umowy, bo ktoś "zgubił" dokumenty i wpisał w systemie inne

Jak pisalam znany mi kraj, a Francji nie znam, chociaz slyszalam wiele razy ze tutaj francuska metalnosc panuje, cokolwiek to znaczy :?
A z P&T to jeszcze nie koniec potyczek. Tak nakombinowali i namieszali, ze jak dostalam pierwsza fakture to omal nie zeszlam na zawal :( Monopol nigdy nie jest zdrowy dla klientow.
Awatar użytkownika
anwi
Posty: 965
Rejestracja: 26-09-2006, 08:37
Lokalizacja: Gdzie psy ...szczekają

Post autor: anwi »

K.Sokolowska pisze:Jak pisalam znany mi kraj
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma ;)
Jowi
Posty: 237
Rejestracja: 28-09-2011, 17:54
Lokalizacja: Lux ville

Post autor: Jowi »

Przepraszam, że wałkuję temat internetowo-telefoniczny (przejrzałam wszystkie wątki od 2007 do 2011 dotyczące tej kwestii), ale wciąż nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Uparcie szukam dostawcy bezprzewodowego internetu z nielimitowanymi połączeniami telefonicznymi zagranicę w tym oczywiście do Polski.
Czy ktoś o czymś takim wie? Bo dochodzę do wniosku, że ta opcja w Lux nie istnieje... <cry>

(Numericable "nie dochodzi" do naszej dzielnicy, tj. Bonnevoie)
Jowi
Posty: 237
Rejestracja: 28-09-2011, 17:54
Lokalizacja: Lux ville

Post autor: Jowi »

Jeśli chodzi o Numericable, to jest jakiś żart ??? <shock>

"Communications illimitées vers les fixes et vers 50 destinations à travers le monde : Allemagne, Autriche, Belgique, Bulgarie, Chypre, Danemark, Espagne, France, Finlande, Grèce, Hongrie, Irlande, Italie, Lettonie, Lituanie, Luxembourg, Malte, Pays-Bas, Portugal, République Tchèque, Royaume-Uni, Slovaquie, Slovénie, Suède, Andorre, Canaries, Estonie, Guernesey, Islande, Jersey, Liechtenstein, Madère, Monaco, Norvège, Saint Martin, Suisse, Vatican, Martinique, Guadeloupe, Réunion, Etats-Unis, Canada, Israël, Açores, Gibraltar, Hawaï, Alaska, Guam, Virgin Islands."

WTF ? Gdzie jest Polska? <shock>
Awatar użytkownika
szymbi
Posty: 740
Rejestracja: 11-08-2006, 14:44
Lokalizacja: Sirzenich / Poznań

Post autor: szymbi »

Wyślij rodzinę na Wyspy Dziewicze, to będziesz miała za darmo :)

a tak na poważnie to przypuszczam, że to "błąd w druku", ale upewnić się oczywiście należy.
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Post autor: MaWi »

szymbi pisze:Wyślij rodzinę na Wyspy Dziewicze, to będziesz miała za darmo :)

a tak na poważnie to przypuszczam, że to "błąd w druku", ale upewnić się oczywiście należy.
Oj, nie bylbym tego pewien... To nie jest jedyny operator, ktory jakos Polski na mapie cywilizowanego swiata nie znajduje. Zreszta wielu Luksemburczykow nadal mysli, ze Polska jest albo gdzies za Uralem, albo to w ogole mitologiczna kraina...

Przyklad z zupelnie innej beczki, ale wierzcie mi - cos w tym jest. Zobaczcie zdjecie do tego newsa: http://hello.news352.lu/edito-125631-in ... exams.html

Cala masa flag; wszystkie "starej Europy", do tego takie "egzotyczne", jak estonska, litewska, kubanska, izraelska; czeska i grecka co najmniej dwa razy. Czy ktos z Was widzi tam flage polska? A moze mam obsesje? ;)
ODPOWIEDZ