internet

Dokąd na zakupy, kupno auta, komunikacja publiczna, lekarze, edukacja, banki, ubezpieczenia, telekomunikacja...
heian
Posty: 2
Rejestracja: 15-10-2011, 21:03
Lokalizacja: Warszawa

internet

Post autor: heian »

Witam,

Piszę w imieniu przyjaciółki, która właśnie przyjechała do Lu. i próbuje się tu urządzić. Ma ogromny problem z instalacją Internetu i chciałbym się dowiedzieć, jakie są Wasze doświadczenia z tym tematem i co ewentualnie można jej doradzić. Mieszkanie wynajmuje niedaleko dworca, a więc ścisłe centrum, a na instalację Internetu musi czekać ok. 4 tygodni, niezależnie od providera usług. Czy to normalne? W Polsce usługodawcy się prześcigają, żeby jak najszybciej założyć Internet. Chcą się umawiać już na następny dzień po podpisaniu umowy, a tu – jak w Afryce! W dodatku Internet bardzo drogi, jakby to był towar luksusowy z najwyższej półki. Może tu rzeczywiście nie ma powszechnego zwyczaju posiadania Internetu w domu? Co gorsza, nikt nie potrafi powiedzieć, jaka będzie rzeczywista szybkość łącza. Ma się to okazać dopiero przy instalacji W dodatku na umowie, drobnym druczkiem, jest napisane, że nawet cena/miesiąc może być wyższa, niż wstępnie deklarowana. Nie wiem, czy ktoś jeszcze miał tu podobne problemy? Wydaje mi się aż niemożliwe, żeby kwesta instalacji Internetu w tym kraju była bardziej kłopotliwa niż w Europie Środkowej…
Michał
dana82
Posty: 28
Rejestracja: 23-03-2008, 21:26
Lokalizacja: Luxembourg

Post autor: dana82 »

Ja internet zalatwilam sobie szybko i sprawie przez Tango. Bylam dokladnie na Kirchbergu w Auchanie i tam kupilam taki zestaw za 80 euro chyba, w ktorym masz klucz, podpinasz go do kompa i instalujesz. Internet masz tego samego dnia. Placisz ok 20 euro miesiecznie. Trzeba wziac abonament na rok, czy nawet wiecej, nie pamietam. Z tym ze mozesz wtedy miec internet tylko na jednym komputrze. Cena 20 euro obejmuje koszt korzystania z internetu bez limitu, ale tylko w Luksemburgu. Za granica TEZ mozesz z niego korzystac, z tym ze wtedy rachunek moze byc pokazny :)
Jowi
Posty: 237
Rejestracja: 28-09-2011, 17:54
Lokalizacja: Lux ville

Post autor: Jowi »

Witam ;)

Jestem nowa w Lux, więc pytam tutaj : który operator internetowy jest najlepszy?
Nie chciałabym kupować żadnego "klucza" do podpięcia, ale mieć tzw. box (modem) wi fi, który umożliwiałby dostęp do internetu przez wszystkie 3 komputery w domu, i jeśli to możliwe również telefon stacjonarny i telewizję.
Nie za bardzo się orientuję, na ile jest to najzupełniej w świecie normalne, a na ile to tylko moje francuskie przywyczajenie, ale domyślam się, że są w sprzedaży w Luksemburgu takie multi boxy wi fi ?
I jeszcze jedno pytanie - Czy są w Lux również takie oferty telefoniczne jakie obecnie we Francji oferuje każdy jeden operator : telefon stacjonarny podpięty do modemu wi fi z bezpłatnymi połączeniami za granicę ?

Z góry ślicznie dziękuję za odpowiedzi
Awatar użytkownika
stary
Posty: 1401
Rejestracja: 17-07-2008, 08:19
Lokalizacja: eks-lux ww

Post autor: stary »

Wszystko to już było omawiane tu

http://www.polska.lu/search.php

i tu http://www.polska.lu/informatorium/index.html

a aktualne oferty są na stronach operatorów

<czytaj>
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem,
.. toż to nie piwo !
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

Jowi pisze:na ile jest to najzupełniej w świecie normalne, a na ile to tylko moje francuskie przywyczajenie, ale domyślam się, że są w sprzedaży w Luksemburgu takie multi boxy wi fi
Oczywiscie, ze sa. Mam takie "cus" wlasnie z Coditela (obecnie Numericable) - internet (domowe wifi), telefon i talewizje kablowa... Za wszystko razem place jakies 45-47 eur miesiecznie, internet i telefon (oczywiscie "national") sa bez limitu...i na jakosc nie narzekam.
http://www.numericable.lu/
Awatar użytkownika
stary
Posty: 1401
Rejestracja: 17-07-2008, 08:19
Lokalizacja: eks-lux ww

Post autor: stary »

bamaza42 pisze:telefon (oczywiscie "national") sa bez limitu..
Wątpię czy to interesuje większość tutejszych czytelników ..........
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem,
.. toż to nie piwo !
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

Alez dlaczego nie?....uzywajac polaczen "national" dzwonie regularnie do Polski, za pomoca jakiegos "prepaida"....np. za dodatkowe 10€ mam ponad 900 minut rozmow do Polski na stacjonarne....starcza na kilka miesiecy ;)
Awatar użytkownika
stary
Posty: 1401
Rejestracja: 17-07-2008, 08:19
Lokalizacja: eks-lux ww

Post autor: stary »

i oczywiście bamazo wybijasz tylko 0048xx xxxxxxx z pamięci o które chodzi zainteresowanej bo rzeczy typu xx xx xx xx sygnał xxxxxxxxxxc sygnał 0048 xx xxxxxxx to jest super rozwiązaniem :D
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem,
.. toż to nie piwo !
IronBone
Posty: 552
Rejestracja: 20-03-2009, 20:23
Lokalizacja: Luksemburg/Kraków

Post autor: IronBone »

W moim prepaidzie (0,8 centa do Polski) mam do moich polskich znajomych przypisane numery luksemburskie 8-cyfrowe. Jakby ktoś miał problemy z pamięcią i klikaniem to mogę podać namiary :)
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

stary pisze:i oczywiście bamazo wybijasz tylko 0048xx xxxxxxx z pamięci o które chodzi zainteresowanej bo rzeczy typu xx xx xx xx sygnał xxxxxxxxxxc sygnał 0048 xx xxxxxxx to jest super rozwiązaniem :D
Jakos nie pojmuje, stary Twojego problemu....oczywiscie mozna i bez prepaida, bezposrednio, ale wtedy pewnie (hmmm...nie sprawdzalam...) nieco wiecej kosztuje...chociaz - warto sprawdzic, bo telefonia jest tu niezwykle tania, zwlaszcza w porownaniu z PL...
Awatar użytkownika
dslonce
Posty: 591
Rejestracja: 02-10-2006, 18:39
Lokalizacja: LU

Post autor: dslonce »

IronBone pisze:W moim prepaidzie (0,8 centa do Polski) mam do moich polskich znajomych przypisane numery luksemburskie 8-cyfrowe. Jakby ktoś miał problemy z pamięcią i klikaniem to mogę podać namiary :)
kto to? bo internetcalls nie ma już numeru dostępowego w lux :(
dag
Jowi
Posty: 237
Rejestracja: 28-09-2011, 17:54
Lokalizacja: Lux ville

Post autor: Jowi »

stary pisze:Wszystko to już było omawiane tu

http://www.polska.lu/search.php

i tu http://www.polska.lu/informatorium/index.html

a aktualne oferty są na stronach operatorów

<czytaj>
Stary, bardzo pięknie dziękuję :)
Jowi
Posty: 237
Rejestracja: 28-09-2011, 17:54
Lokalizacja: Lux ville

Post autor: Jowi »

Stary, ten pierwszy link nie działa, czy byłbyś uprzejmy podać mi go raz jeszcze?
Domyślam się, że chodzi o topic utworzony w innym miejscu, na którym sporo się można dowiedzieć...?

Poczytałam twój Mały Przewodnik Luksemburski (dziękuję!) i już nieco wiem.

Szczerze mówiąc, załamałam się widząc, jaki jest najszybszy dostępny internet w Luksemburgu (choć PT wprowadza teraz ponoć nowe fibry optyczne), ile trwa podłączanie ludzi do świata (3-4 tygonie!), no i że NIE MA faktycznie ofert bezpłatnej nielimitowanej telefonii zagranicę, tak jak to we Francji :(
Awatar użytkownika
stary
Posty: 1401
Rejestracja: 17-07-2008, 08:19
Lokalizacja: eks-lux ww

Post autor: stary »

Niestety tutaj nie ma czegoś takiego do wybierania operatora

http://www.ariase.com/fr/comparatifs/index.html według miejsca zamieszkania

jest lista tu http://www.providers.lu/ a nie widzę tu" eltrona " a może tez inni

a 1szu link działa wpisz " internet dostawca" tam niektórzy opisali przeżycia

wiem ze u tango, i innych tez, możesz wykupić mobilny internet BEZ abonamentu (na internet) na dzień lub miesiąc a żeby mieć " prestations a la française" to możecie stać się tzw frontaliers i zamieszkać po francuskiej stronie

przypominam ze możecie odbierać ,jeśli nie przeszkoda fizyczna, francuskie programy TNT +BE +DE +LUX bez żadnego boxa czyli więcej niż w Paryżu gdzie w tym roku nawet nie było sztucznych ogni aby nie budzić dziecka sarkoziego :D
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem,
.. toż to nie piwo !
IronBone
Posty: 552
Rejestracja: 20-03-2009, 20:23
Lokalizacja: Luksemburg/Kraków

Post autor: IronBone »

Jowi pisze: NIE MA faktycznie ofert bezpłatnej nielimitowanej telefonii zagranicę, tak jak to we Francji :(
Taka opcja jest w numericable - tylko niestety Polska wraz (o ile pamiętam) z Rumunią nie są jeszcze w Europie :)
ODPOWIEDZ