Notatki o koldrach... nie kupowac tu ale w PL

Dokąd na zakupy, kupno auta, komunikacja publiczna, lekarze, edukacja, banki, ubezpieczenia, telekomunikacja...
Awatar użytkownika
digilante
Posty: 1686
Rejestracja: 26-09-2006, 08:07
Lokalizacja: Cape Town

Notatki o koldrach... nie kupowac tu ale w PL

Post autor: digilante »

Wy to juz pewnie wiecie, ale i tak napisze...

Zona mi tu kwiczy od jakiegos czasu o potrzebie nowej koldry na zime ;) Chcemy produkt wyzszej jakosci, wiec wybralismy sie do sklepu super-duper w okolicy Heiderscheid na polnocy. Katalogi obejzylismy, naprawde dobre produkty mozna zamowic, ale ceny troche nie realne: Lepsza koldra zimowa z puchu 60%, pior 40%, 180x200 = prawie 2000 euro.

Wlasciciel oczywiscie nie chcial powiedziec skad te koldry pochodza, ale przypatrzylem sie na kody tych produktow, i rozne jakosci / linie produktow konczyly sie na litere B, F, D, i P (te najdrozsze to P). Spisalem sobie troche info, poszperalem po internecie, i tak jak myslalem B = Belgium, F = France, D = Germany, P = Poland. Mama potem w polsce sie rozgladnela miejac te kody i troche info ktore spisalem, i dosyc szybko doszla do zrodla: http://www.piorex.pl/

Koszt lepszej koldry niz ta za 2000 euro (100% puch, pokrycie kaszmirowe, itd) = ~1600 zlotych. Koldry nie sa magazynowane, tylko robione na zamowienie. Normalnie w 3 dni zrobione. Sprzedaz raczej nie od samej firmy piorex w poznaniu, ale od partnerow (czyli lepszych sklepow z takimi rzeczami).
Out of sorrow entire worlds have been built, out of longing great wonders have been willed.
Awatar użytkownika
jespere
Posty: 1503
Rejestracja: 26-09-2006, 14:33
Lokalizacja: z melmac

Post autor: jespere »

Digi, ty zrujnujesz tutejszy biznes.
Facet przez Ciebie nie kupi sobie w tym roku nowego masserati.

To typowy przyklad tutejszych firm - 'skrzynek pocztowych'.
Awatar użytkownika
kajapapaja
Posty: 1875
Rejestracja: 26-09-2006, 07:35
Lokalizacja: Opole

Post autor: kajapapaja »

a ja popieram digiego - samam mam piezryne zrobiona przez moją babcie - idelana dla zmarźlucha na zimę

digi - dzwoń do mamy, i niech na wsiach znajdzie baby, które jeszcze robia takie kołdry z pierzem (najlepiej gęsim). Podejrzewam że nawet za 1000 PLN takie znajdziesz.....
===============================
"Education is an admirable thing, but it is well to remember from time to time that nothing that is worth knowing can be taught." - Oscar Wilde
===============================
eurokraci.eu
Awatar użytkownika
zazati
Posty: 36
Rejestracja: 03-07-2011, 21:03
Lokalizacja: LU

Post autor: zazati »

A jak prac takie koldry? Kurtki puchowe piore normalnie w pralce i susze w suszarce.
Awatar użytkownika
stary
Posty: 1401
Rejestracja: 17-07-2008, 08:19
Lokalizacja: eks-lux ww

Post autor: stary »

zazati pisze:A jak prac takie koldry? .
Słyszałem ze w PL najlepiej szukaj w googlu .............................
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem,
.. toż to nie piwo !
Awatar użytkownika
kajapapaja
Posty: 1875
Rejestracja: 26-09-2006, 07:35
Lokalizacja: Opole

Post autor: kajapapaja »

kołdry z piezrzem możnaprać normalnie,tylko w niezbyt gorącej wodzie
więc "gotowanie" w 90 stopniach odpada, ale 40/60 może być.....
===============================
"Education is an admirable thing, but it is well to remember from time to time that nothing that is worth knowing can be taught." - Oscar Wilde
===============================
eurokraci.eu
Awatar użytkownika
anwi
Posty: 965
Rejestracja: 26-09-2006, 08:37
Lokalizacja: Gdzie psy ...szczekają

Post autor: anwi »

Najlepiej prać wg instrukcji na metce - niektóre kołdry można prać i w 90 st. Wszystko zależy od wypełnienia (czyli proporcji pierza i puchu), a także od materiału, z jakiego uszyte są wsypy. No i inna ważna kwestia to nie tylko „jak się pierze pierze”, ale też „jak suszy”, żeby nie zniszczyć. ;)
Awatar użytkownika
zazati
Posty: 36
Rejestracja: 03-07-2011, 21:03
Lokalizacja: LU

Post autor: zazati »

No wlasnie, suszenie! Z kurtkami puchowymi juz doszlam do wprawy, ale na koldre chyba bedzie potrzebny sloneczny i wietrzny dzien:)
Awatar użytkownika
anwi
Posty: 965
Rejestracja: 26-09-2006, 08:37
Lokalizacja: Gdzie psy ...szczekają

Post autor: anwi »

Susząc kołdrę, należy ją co jakiś czas przewracać, żeby się zacieki nie porobiły i żeby się puch nie pozbijał.
Awatar użytkownika
xtheo7
Posty: 929
Rejestracja: 26-09-2006, 19:48
Lokalizacja: ettelbruck / waw

Post autor: xtheo7 »

Koldra puchowa to za pewne fajna rzecz, ale ja i tak wole jej produkty uboczne - pieczona ges oraz szmalec.

Pytanie ontologinczno-lingwistyczne do kolezanki Anwi: jak mozna przewrocic koldre, przeciez pierzyna to filozofiicznie byt miekki, a nie sztywny, jak krzeslo jakies ! Mozna przewrocic wylacznie byt sztywny lub samonosny. Aby koldra byla sztywna, musi byc diabelnie brudna, co zmusza nas do jej wyprania co jest trywialne. Natomiast jej suszenie ....... :D To jakis paradoks czy paradontax jakis czy coooooo ???
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

Mysle, kolego, ze sie czepiacie slowek....Kolezanka zapewne uzyla skrotu myslowego, piszac "przewracac" zamiast "przewracac (w znaczeniu odwracac, oczywiscie)na druga strone"....Taki duzy chlopiec powinien takie niuanse w lot pojac! ;)
Awatar użytkownika
anwi
Posty: 965
Rejestracja: 26-09-2006, 08:37
Lokalizacja: Gdzie psy ...szczekają

Post autor: anwi »

Mój drogi, kołdra służy przecież do przykrywania. Także nóg. Można ją więc powiesić normalnie lub przewrócić do góry nogami ;) A można też i odwracać kota ogonem, co szanowny kolega uwielbia czynić, jak też i zawracać Surę kijem. <mrgreen>
Izabela_ijk
Posty: 56
Rejestracja: 08-09-2010, 10:23
Lokalizacja: Lux

Post autor: Izabela_ijk »

Co prawda temat stary, ale może komuś się jeszcze przyda.

Właśnie zamawiałam kołdrę półpuchową w firmie AMW Nawrot (http://www.amw.pl). Ceny przystępne, kołdra robiona na specjalne zamówienie, bo rozmiar niestandardowy, tempo realizacji błyskawiczne (od zamówienia do dostarczenia do Lux - 5 dni).

Wyglądam jak nawiedzona agitatorka, ale naprawdę jestem zadowolona;)
ODPOWIEDZ