Rejestracja na wybory 28.06

Ambasada i konsulat RP, polska szkoła, kościół, stowarzyszenia, polska żywność, prasa, knajpa...
Awatar użytkownika
gpiesiewicz
Posty: 130
Rejestracja: 20-03-2007, 17:37
Lokalizacja: Steinsel/Gdynia

Rejestracja na wybory 28.06

Post autor: gpiesiewicz »

Dzien dobry.
Chcacych wziac udzial w nadchodzacych wyborach informuje, ze link do rejestracji na wybory dziala: https://ewybory.msz.gov.pl/m?fbclid=IwA ... 0K-dZA-Wvk
Wazne daty:
➡️15 czerwca: rejestracja nowych wyborcow (osoby, ktore nie zarejestrowaly sie do wyborow, ktore mialy odbyc sie 10 maja)
➡️16 czerwca: korekty zgloszenia od wyborcow zarejestrowanych wczesniej, np deklaracja odbioru pakietu, zmiana danych, miejsca glosowania.

‼️ UWAGA Jeżeli zarejestrowałeś swój wniosek przed 10 maja i chcesz głosować korespondencyjnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy*, musisz dokonać zawiadomienia poprzez wypełnienie dodatkowego formularza na ewybory.msz.gov.pl do dnia 16 czerwca 2020 r. (ZMIEŃ SPOSÓB GŁOSOWANIA). Osoby, które nie dokonają zawiadomienia bądź dokonają tego po dniu 16 czerwca br. nie będą mogły wziąć udziału w wyborach i nie zostanie do nich przesłany pakiet wyborczy (art. 3 ust 9 ustawy).
IronBone
Posty: 552
Rejestracja: 20-03-2009, 20:23
Lokalizacja: Luksemburg/Kraków

Re: Rejestracja na wybory 28.06

Post autor: IronBone »

Podany link jest dla urządzeń mobilnych.

Dla komputerów lepiej użyć: https://ewybory.msz.gov.pl/

Na tej stronie należy przejść na sam dół i tam kliknąć na (mało widoczne) czerwone linki.

Pozostaje jeszcze pytanie, jak będą przekazywane pakiety? Kiedyś widziałem info, że należy odebrać osobiście. Na dziś, to jedynie opcja.
Poniżej jest też napisane, że będzie to możliwe "jeżeli zadeklarował to w zgłoszeniu". Gdy ja się zgłaszałem / zmieniałem na korespondencyjne nie widziałem takiej opcji.

Na stronie konsulatu mamy poniższe:

Konsul nie później niż 6 dni przed dniem wyborów, tj. 22 czerwca, wysyła pakiet wyborczy do wyborcy wpisanego do spisu wyborców.

Wyborca może osobiście odebrać pakiet wyborczy w urzędzie konsularnym (jeżeli zadeklarował to w zgłoszeniu) od dnia 19 czerwca, w dni robocze, w godzinach 9:30 – 17:00.

Wyborca może najpóźniej 2 dnia przed dniem wyborów tj. do 26 czerwca osobiście lub za pośrednictwem innej osoby dostarczyć pakiet konsulowi do godziny 18:00. Po tej godzinie pakiet należy wrzucić do skrzynki pocztowej Ambasady RP w Luksemburgu.
ODPOWIEDZ