Peugeot w Lux, proszę o opinie

Wszelkie dyskusje typu OffTopic

Moderator: LuxTeam

Awatar użytkownika
wojtek
Posty: 142
Rejestracja: 29-09-2006, 22:51
Lokalizacja: Wroc/ Lux ville

Peugeot w Lux, proszę o opinie

Post autor: wojtek »

Rozważam zakup nowego auta Peugeot 5008 z silnikiem 1.6 HDi FAP 110 ch. W salonie zaproponowali mi niezłą cenę, ale nie mam doświadczenia ani z produktami tej marki ani z lokalnym serwisem Peugeot Rodenbourg (Strassen). Co sądzicie o autach tej firmy, jakości ich usług serwisowych oraz ogólnie o kupowaniu nowych aut tej marki w Luksemburgu?
k-th
Posty: 226
Rejestracja: 24-10-2006, 13:11
Lokalizacja: Kraków / Uccle

kupowalem w Rodenbourg Strassen

Post autor: k-th »

z auta jestem zadowolony, z serwisu nie. Od maja zeszlego roku nie moge sie doprosic o mala zaslepke ktora zlamali w peugeocie w trakcie montazu. Niby szczegol (wartosc 15 euro), ale chyba zle swiadczy o jakosci obslugi klienta. Jak kupisz, to daj znac gdzie kupiles i czy jestes zadowolony z serwisu. Pozdr. K.
k-th
Posty: 226
Rejestracja: 24-10-2006, 13:11
Lokalizacja: Kraków / Uccle

jeszcze jedno, mam ten silnik i jestem zadowolony

Post autor: k-th »

Ale to w Partnerze Tepee, porownaj masy samochodow.
Awatar użytkownika
wojtek
Posty: 142
Rejestracja: 29-09-2006, 22:51
Lokalizacja: Wroc/ Lux ville

Post autor: wojtek »

Milo słyszeć, że z tego silnika jesteś zadowolony. Co sądzisz o kompetencji mechaników i cenach w serwisie w Strassen? Jeżeli kupię u nich wspomniane auto, to będę zobowiązany wykonywać u nich coroczne przeglądy, wymianę oleju, itp. Czy warto wykupić tam opcję przedłużenia gwarancji? Jak to jest teraz z nowymi autami, bo w moim 12-letnim Audi A3 nie za często się coś psuło?
misio
Posty: 1969
Rejestracja: 26-09-2006, 18:09
Lokalizacja: Z Doliny

Post autor: misio »

Jesli kupisz ten samochod to mozesz go serwisowac gdzie chcesz, byle byla to stacja autoryzowana do takich przegladow. Oczywiscie najlepiej zeby to byl salon tej marka, ale moze on sie znajdowac na terenie jakiegokolwiek panstwa w EU.

A co do przedluzonej gwarancji. To jest jak z ubezpieczeniem, placisz i prawie nie korzystasz, ale jak juz cos sie stanie to...
Awatar użytkownika
wojtek
Posty: 142
Rejestracja: 29-09-2006, 22:51
Lokalizacja: Wroc/ Lux ville

Post autor: wojtek »

Masz rację, że mógłbym to auto serwisować również poza Luksemburgiem, lecz sprzedawca mnie poinformował, że muszą to być zakłady naprawcze spod marki Peugeot. Nie wchodzi w grę np. wymiana oleju w polecanym Garage Pianaro, gdzie robiłem to do tej pory.
Mam jeszcze innego typu dylemat. Do tej pory jeździłem niedużym, zgrabnym autem i nie miałem większych problemów z jego parkowaniem. Model, nad którym się zastanawiam jest dosyć sporych rozmiarów (4530x2118) i może pojawić się problem, gdy np wjadę do parkingu podziemnego Auchan. Jakie macie doświadczenia z parkowaniem swoich van-ów? Nie mam na myśli problemu związanego z brakiem umiejętności lecz raczej z ograniczeniem możliwości. Czy jest się czego obawiać?
Awatar użytkownika
wilqs72
Posty: 749
Rejestracja: 26-09-2006, 08:45
Lokalizacja: Zittig

Post autor: wilqs72 »

Wojtek, od prawie 3 lat jestem uzytkownikiem starszego brata 5008 (czyli C4 Picasso). Nie sprawdzalem dokladnie, ale auta sa zbudowane na tej samej platformie, wiec wymiary i masa powinny byc tez zblizone. Na twoim miejscu zastanowilbym sie, czy motor 1.6 (110) nie jest troche za slaby jak na pojazd o tej masie. Do jazdy po miescie i krajowych drogach na pewno wystarczy, ale nie wiem jak sobie da rade na autostadzie. Ja w swoim mam silnik 2.0 (136) i jestem z niego b. zadowolony (dobiega 90kkm i nie bylo z nim zadnych problemow, nie konsumuje oleju, co ma miejsce w przypadku silnikow diesla np. spod znaku vw).
Jesli chodzi o wymiary i kwestie parkowania w parkingach podziemnych (Auchan, Belle Etoil) to nie masz sie o co martwic.
"It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt."
Mark Twain
Awatar użytkownika
aleksandra12b
Posty: 112
Rejestracja: 27-12-2007, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Rodenburg

Post autor: aleksandra12b »

Zgadzam sie - poziom uslug w Strassen pozostawia wiele do zyczenia. Na auto czekalam 4 miesiace (chociaz mialo byc 2) a na instrukcje do niego w jezyku angielskim dodatkowe cztery, chociaz miala byc w tydzien. Rozwaz moze zakup w innym salonie, zeby nie tracic nerwow.
Awatar użytkownika
Re-Nata
Posty: 18
Rejestracja: 25-07-2007, 09:43
Lokalizacja: Brussels-Lux

Post autor: Re-Nata »

Witam,
a ja korzystam z uslug Peugeot Rodenbourg w Foetz i jak do tej pory jestem bardzo zadowolona (juz od ponad 2 lat). Mila i profesjonalna obsluga. Porozumiewanie sie w jezyku angielskim moze sprawiac maly klopot, chociaz mozna sobie poradzic. Wydaje mi sie, ze warto odwiedzic salon i sie przekonac.
Renata
ODPOWIEDZ