Stomatolog - kody CNS - pomoc

Wszystko o zdrowiu, lekarzach, leczeniu, ubezpieczeniu zdrowotnym, czego nie znaleźliście ani tu: http://www.polska.lu/informatorium/26-i ... 35-zdrowie ani tu: http://www.polska.lu/polecani-lekarze
Wernyhora
Posty: 9
Rejestracja: 13-07-2014, 21:33
Lokalizacja: Luxembourg

Stomatolog - kody CNS - pomoc

Post autor: Wernyhora »

Witam wszystkich,

Mam goraco prosbe i zapytanie o pomoc w zaszeregowaniu kodow do zabiegow dentystycznych ktore wykonalem w Polsce.
Nie jestem w stanie tego samodzielnie wykonac ze wzgledu na brak znajomosci francuskiego, a dwa sformulowania zabiegow w jezyku stomatologicznym ;)

Lista zabiegow:

1. Zab nr 27 - leczenie kanalowe ekstyspacja przyzyciowa z 2 kanalow, wypelnienie 2 kanalow; odbudowa ubytku trzypowierzchniowego + znieczulenie przewodowe.

2. Zeby nr: 24, 25, 26, 28 - wypelnienie ubytku 2, 3, (1 i 3) powierzchniowego (kolejnosc wg nr zeba).

3. Zeby nr: 18, 16, 15, 14 - wypelnienie ubytku 1, 2, (3 i 2) powierzchniowego (kolejnosc wg nr zeba).

Jesli ktos ma juz wiedze w tym zakresie i jest w stanie wksazac kody do tych zabiegow to bylbym bardzo wdzieczny.

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam ;)
Wernyhora
Posty: 9
Rejestracja: 13-07-2014, 21:33
Lokalizacja: Luxembourg

Re: Stomatolog - kody CNS - pomoc

Post autor: Wernyhora »

Witam,
Tak wiem, kody posiadam, ale ze sa po francusku nie jestem w stanie tego dobrze przetlumaczyc i przez to w ogole nie mam pewnosci jaki kod wybrac. Chce to zrobic raz a dobrze zeby potem nie wymieniac sie korespondencja... bo z doswiadczenia wiem z CNS wymiana korespondecji trwa bardziej niz dlugo...
Jestes w stanie mi pomoc ktore kody dla jakiego zabiegu?
JarsoN
Posty: 19
Rejestracja: 06-03-2015, 20:00

Re: Stomatolog - kody CNS - pomoc

Post autor: JarsoN »

Wrzucam to poprostu google translator :)
brajan
Posty: 1
Rejestracja: 24-11-2014, 09:06
Lokalizacja: Treir

Re: Stomatolog - kody CNS - pomoc

Post autor: brajan »

Witam,

Czy wysylajac faktury od polskiego dentysty do CNS trzeba je tlumaczyc? Czy moze wystarczy je tylko opisac? Jak wyglada sprawa platnosci w zlotowkach i potem zwrotu z CNS w euro?
Jesli ktos moglby podpowiedziec jak to sie odbywa to bylbym wdzieczny.

Pozdrawiam
Wernyhora
Posty: 9
Rejestracja: 13-07-2014, 21:33
Lokalizacja: Luxembourg

Re: Stomatolog - kody CNS - pomoc

Post autor: Wernyhora »

No ja na odpowiedz sie nie moge doczekac...
Chyba zadzwonie do polskiej stomatolog tutaj i zapytam czy jest mi w stanie wyjasnic te kwestie...
gabrjel
Posty: 1654
Rejestracja: 10-01-2008, 11:22
Lokalizacja: profil nieaktywny

Re: Stomatolog - kody CNS - pomoc

Post autor: gabrjel »

Nie ma znaczenia co napiszesz... tak naprawdę ważne jest aby zabiegi się nie wykluczały (wypełnienie usuniętego zęba).
Wypełnienie tego samego zęba można robić 30 razy... w końcu zawsze ceramika może sie skruszyć wyłupać itd...

A kody wypisuje się
DS1
DS17-numer zęba...
przetłumacz sobie na pałę niebieską księgę, wypisz 10 standardowych kodów i wszystko...

u mnie działa od 8 lat tak samo....
"Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości."
ODPOWIEDZ