okulary w Polsce - zwrot

Wszystko o zdrowiu, lekarzach, leczeniu, ubezpieczeniu zdrowotnym, czego nie znaleźliście ani tu: http://www.polska.lu/informatorium/26-i ... 35-zdrowie ani tu: http://www.polska.lu/polecani-lekarze
Sara111
Posty: 9
Rejestracja: 29-06-2014, 16:09
Lokalizacja: Warsaw

okulary w Polsce - zwrot

Post autor: Sara111 »

witam serdecznie,

zakupilam w Polsce okulary w salonie Vision Express, chcialabym ubiegać się chociaż o częściowy zwrot (refundacje) z kasy chorych. Posiadam polską fakture, czy jest możliwość otrzymania zwrotu? Czy ktoś może coś doradzić w tej sprawie?

Pozdrawiam,
Sara
beta262
Posty: 32
Rejestracja: 08-09-2010, 15:16
Lokalizacja: polska

Post autor: beta262 »

jest zwrot , ja musiałam tylko dodać do czego mi są potrzebne , jaka to wada ( dalekowidz czy krótkowidz) nie wolno zapomnieć daty wystawienia na rachunku pozd aha zwrot był w 80%
polska
GuskaM
Posty: 42
Rejestracja: 26-09-2013, 20:02
Lokalizacja: Luksemburg

Post autor: GuskaM »

A to ja sie od razu zapytam...
Czy zeby dostac zwrot za okulary to potrzeban jest jakas "recepta" od lekarza? Czy wystarczy rachunek??
Awatar użytkownika
kajapapaja
Posty: 1875
Rejestracja: 26-09-2006, 07:35
Lokalizacja: Opole

Post autor: kajapapaja »

potrzebna recepta od lekarza
===============================
"Education is an admirable thing, but it is well to remember from time to time that nothing that is worth knowing can be taught." - Oscar Wilde
===============================
eurokraci.eu
Borys
Posty: 1332
Rejestracja: 14-07-2007, 20:17
Lokalizacja: OBYWATEL EUROPY

Post autor: Borys »

GuskaM pisze:A to ja sie od razu zapytam...
Czy zeby dostac zwrot za okulary to potrzeban jest jakas "recepta" od lekarza? Czy wystarczy rachunek??
niepotrzebna recepta od lekarza

Wystarczy rachunek. Poszedlem ostatnio po nowe patrzaly, z wydanych 160 EUR zwrocono jakies 73 EUR. Pamietac nalezy jednak ze taki zwrot za patrzaly nalezy sie raz na 3 lata.
Ura Bura Szef Podwóra
Sara111
Posty: 9
Rejestracja: 29-06-2014, 16:09
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Sara111 »

bardzo dziekuje za odpowiedzi, czy musze przetłumaczyć fakture? jesli tak czy wystarczy tlumacznie samemu czy trzeba tlumaczenie przysiegle? i czy przeliczyc samemu zlotowki na euro, czy sami to zrobia?
beta262
Posty: 32
Rejestracja: 08-09-2010, 15:16
Lokalizacja: polska

Post autor: beta262 »

nie ma potrzeby tlumaczyć
polska
GuskaM
Posty: 42
Rejestracja: 26-09-2013, 20:02
Lokalizacja: Luksemburg

Post autor: GuskaM »

Dzieki za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
wilqs72
Posty: 749
Rejestracja: 26-09-2006, 08:45
Lokalizacja: Zittig

Post autor: wilqs72 »

Borys pisze:niepotrzebna recepta od lekarza (...) Pamietac nalezy jednak ze taki zwrot za patrzaly nalezy sie raz na 3 lata.
Borys - jednocześnie masz i nie masz racji :) rzeczywiście, CNS refunduje okulary bez konieczności przedstawiania recepty raz na 3 lata, ALE gdyby przed upływem tych trzech lat wada wzroku uległa zmianie i konieczna była zmiana okularów, to na podstawie nowej recepty można uzyskać refundację nowych "pingli" nawet i co roku
"It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt."
Mark Twain
Awatar użytkownika
wilqs72
Posty: 749
Rejestracja: 26-09-2006, 08:45
Lokalizacja: Zittig

Post autor: wilqs72 »

I żeby nie być gołosłownym: http://cns.lu/assures/?m=57-116-0&p=12 - rozdział Renewal period:
... one frame and one pair of glasses every three years, except in the case of a diopter change greater than or equal to +/- 0.50.
"It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt."
Mark Twain
Awatar użytkownika
JAgniecha
Posty: 90
Rejestracja: 18-05-2012, 18:03
Lokalizacja: na razie Polska

Post autor: JAgniecha »

kurcze, a ja jakiś czas temu zmieniłam oprawki i szkła i oczywiście nie sprawdziłam czy zwrot sie należy a się należał... no cóż, na przyszłość będę pamiętać - forum jak zawsze nieocenione źródło wiedzy :D
Borys
Posty: 1332
Rejestracja: 14-07-2007, 20:17
Lokalizacja: OBYWATEL EUROPY

Post autor: Borys »

JAgniecha pisze:kurcze, a ja jakiś czas temu zmieniłam oprawki i szkła i oczywiście nie sprawdziłam czy zwrot sie należy a się należał... no cóż, na przyszłość będę pamiętać - forum jak zawsze nieocenione źródło wiedzy :D
Znajdz fakture i wyslij do CNS. Jesli nie masz rachunku to wystap do sprzedajacego z zapytaniem o wystawienie duplikatu.
Ura Bura Szef Podwóra
Awatar użytkownika
danka44
Posty: 968
Rejestracja: 26-09-2006, 08:53
Lokalizacja: Junglinster

Post autor: danka44 »

A ja jeszcze dodam, że robiłam okulary bez recepty i również dostałam zwrot. Chyba, że ten lekarz w vision express coś napisał <mysli>
Danka
Awatar użytkownika
JAgniecha
Posty: 90
Rejestracja: 18-05-2012, 18:03
Lokalizacja: na razie Polska

Post autor: JAgniecha »

Borys pisze: Znajdz fakture i wyslij do CNS. Jesli nie masz rachunku to wystap do sprzedajacego z zapytaniem o wystawienie duplikatu.
znaleźć znalazłam, ale z datą 2013....
Sara111
Posty: 9
Rejestracja: 29-06-2014, 16:09
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Sara111 »

dzieki za odzew! czyli po prostu wysylam polska fakture do cns-u i to wszystko? zadnych tlumaczen nic?podkreslaliscie kwote? a napisac do nich ze potrzebne mi byly okulary? albo cos w tym stylu?
ODPOWIEDZ