Nowy parking podziemny w okolicach Dworca Centralnego

Awatar użytkownika
Redakcja
Posty: 3226
Rejestracja: 16-10-2006, 23:03
Lokalizacja: stąd i zowąd

Nowy parking podziemny w okolicach Dworca Centralnego

Post autor: Redakcja »

Po czterech latach budowy, wczoraj miało miejsce uroczyste oddanie do użytkowania parkingu podziemnego "Rousegaertchen" przy siedzibie Arcelor-Mittal w centrum miasta. Parking został częściowo sfinansowany przez Arcelor-Mittal a częściowo koszt jego budowy pokrył budżet miasta Luksemburg. Podobny też będzie parytet podziału 302 miejsc parkingowych znajdujących się na pięciu kondygnacjach tego parkingu. 134 miejsca pozostaną w dyspozycji Arcelor-Mittala, zaś 168 udostępnionych zostanie do swobodnego użytku zmotoryzowanym mieszkańcom miasta oraz turystom. Warto też wiedzieć, iż nowoczesna konstrukcja tego parkingu oraz zainstalowane w nim systemy bezpieczeństwa pozwalają na parkowanie w podziemiach pojazdów ze zbiornikami na gaz ziemny.

wiadomość za www.352news.lu
Załączniki
Rousegartchen.JPG
Rousegartchen.JPG (10.95 KiB) Przejrzano 2714 razy
~~~~~
Redakcja
Awatar użytkownika
stary
Posty: 1401
Rejestracja: 17-07-2008, 08:19
Lokalizacja: eks-lux ww

Post autor: stary »

Redakcja pisze: Dworca Centralnego

?????? który to jest Nie centralny ??????? <hm> a ja myślałem ze to był główny lub Hbf
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem,
.. toż to nie piwo !
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Post autor: MaWi »

stary pisze: który to jest Nie centralny ??????? <hm> a ja myślałem ze to był główny lub Hbf
Cytaty z zalacznikow wystarcza z odpowiednich strony internetowych wlasciwych organow miejskich i panstwowych, czy szukamy dalszych uzasadnien powyzszego okreslenia? A moze Gare Centrale tlumaczy sie inaczej niz Dworzec Centralny? Jesli tak, to bardzo poprosze o sugestie.
Załączniki
GareCentrale.jpg
GareCentrale2.jpg
ODPOWIEDZ