Premie dla ekologicznych samochodów

Awatar użytkownika
Redakcja
Posty: 3226
Rejestracja: 16-10-2006, 23:03
Lokalizacja: stąd i zowąd

Premie dla ekologicznych samochodów

Post autor: Redakcja »

Po raz kolejny, tym razem już naprawdę ostatni, Ministerstwo Ochrony Środowiska przedłuża akcje premiowania zakupów nowych samochodów o niskiej emisji CO2. Warunki akcji promocyjnej ulegają jednak zaostrzeniu i obecnie, żeby otrzymać 750 euro "nagrody", należy zakupić auto, które wydala nie więcej niż 110 g/km dwutlenku węgla (wcześniej było to 120 g/km). Można też zarobić więcej, bo 1500 euro, na zakupie ekologicznego pojazdu, ale tylko, jeśli wybierzemy model emitujący poniżej 100 g/km. Zasady premiowania będą obowiązywać jeszcze do końca roku 2011, ale – uwaga! – od 1 sierpnia nastąpi kolejna obniżka granicy emisji spalin – o 10 g/km, co oznacza, że premiowane będą odpowiednio samochody wydalające nie więcej niż 100 g/km (750 euro premii) i 90 g/km (1500 euro premii).

Nieco więcej, bo aż 3000 euro otrzymać będzie można za zakup samochodu o skrajnie niskiej emisji – poniżej 60 g/km – co charakteryzuje niemal wyłącznie samochody z napędem hybrydowym – spalinowo-elektrycznym.

wiadomość za www.wort.lu
Załączniki
car-e.jpg
car-e.jpg (9.54 KiB) Przejrzano 2545 razy
~~~~~
Redakcja
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

Fajnie, ze sa te premie....ale byloby jeszcze fajniej, gdyby je wyplacali.... :(

Wyslalam wniosek ze wszystkimi wymaganymi dokumentami po uplywie przepisowych 7 miesiecy od zakupu, znaczy w czerwcu, czy na poczatku lipca (tego roku...), po jakichs 2 miesiacach (a moze nawet po 3?...), znaczy gdzies w sierpniu/wrzesniu dostalam pismo informujace mnie, ze otrzymali moj wniosek (!) i ze zostanie on rozpatrzony.....i.....cisza <bezradny>
Ma ktos inne (lepsze?...) doswiadczenia premia car-e zwiazane?....
Mam cierpliwie czekac, czy raczej zapomniec?.... :(
Kama
Posty: 39
Rejestracja: 22-01-2008, 10:48
Lokalizacja: lux

Post autor: Kama »

Bama, ja dostałam. Nie pamiętam już, jak dlugo to trwało, ale straaaasznie długo - więc się nie martw ;)
ODPOWIEDZ