Comiesięczna akcja policji. Tym razem - parkowanie

Awatar użytkownika
Redakcja
Posty: 3226
Rejestracja: 16-10-2006, 23:03
Lokalizacja: stąd i zowąd

Comiesięczna akcja policji. Tym razem - parkowanie

Post autor: Redakcja »

Jak co miesiąc, luksemburska policja wyznacza nowe priorytety. W czerwcu obowiązuje hasło "łapać niesfornych kierowców parkujących na ścieżkach rowerowych". Wszyscy, którzy zastawią samochodem fragment ścieżki rowerowej lub zaparkują na chodniku, muszą się liczyć z tym, iż po powrocie do samochodu zastaną na jednym z kół blokadę.

Sfrustrowanych właścicieli czterech kółek policja pociesza – "za rowerzystów wzięliśmy się także. Niech tylko który spróbuje przejechać skrzyżowanie na czerwonym świetle..."

wiadomość za www.station.lu
Załączniki
bad-parking-small.jpg
bad-parking-small.jpg (26.44 KiB) Przejrzano 4968 razy
~~~~~
Redakcja
vdv
Posty: 22
Rejestracja: 12-10-2006, 17:10
Lokalizacja: LU

Post autor: vdv »

Hm, w PL mozna parkowac na chodniku jesli nie jest to wyraznie znakiem zakazane i jesli stosuje sie do odpowiednich przepisow (pozostawienie pieszym odpowiedniego miejsca, zachowanie odstepu do przejscia dla pieszych). A w LU to jak to wlasciwie jest? Chodnik jest miejscem zakazanym, chyba ze namalowane miejsca? Moze kto jest w stanie wskazac odpowiedni paragraf w kodeksie (jest online).
Borys
Posty: 1332
Rejestracja: 14-07-2007, 20:17
Lokalizacja: OBYWATEL EUROPY

Post autor: Borys »

Mi wydaje sie ( bez poparcia przepisami pisanymi ) ze tu jest tak jak prawie wszedzie.

Jesli nie ma zakazu lub nakazu to mozna zaparkowac na chodniku zostawiajac pieszym min 1,5 metra szerokosci.

Jestem kierowca ale trzesie mnie jak widze jak bezmyslni kierowcy parkuja na chodnikach blokujac przejscie pieszym....
Ura Bura Szef Podwóra
ania_411
Posty: 271
Rejestracja: 24-01-2008, 20:19
Lokalizacja: z drugiej strony rzeki

Post autor: ania_411 »

a mnie sie wydaje ze tu w lux jest bezwzgledny zakaz parkowania na chodniku :>
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

...ale wlasciwie dlaczego?....przeciez poza scislym centru, to pieszych tu nie uswiadczysz.... :)
Awatar użytkownika
Joanna J.
Posty: 122
Rejestracja: 06-05-2007, 13:27
Lokalizacja: był Howald jest Szczecin

Post autor: Joanna J. »

Jak zaparkowałam na chodniku w Howaldzie to strażnik miejski przegonił mnie jak psa. I nic nie pomogło tłumaczenie, że zaparkowałam tylko na moment pod przedszkolem, a po drugiej stronie ulicy stoi moje dziecko i płacze, bo mama zamiast go zabrać do domu odpala furę i jedzie na parking szukać szczęścia...
JJ
Awatar użytkownika
dslonce
Posty: 591
Rejestracja: 02-10-2006, 18:39
Lokalizacja: LU

Post autor: dslonce »

Powiem szczerze, że czasem mam ochotę wyjąć telefon i zadzwonić po policję jak widzę samochody zaparkowane na chodniku na łuku drogi gdzie "przejścia" dla pieszego zostaje 15 cm... i nie pozostaje nic innego jak ominąć auto idąc po ulicy. Szczególnie mnie to denerwuje jak idę z wózkiem...
dag
Awatar użytkownika
jespere
Posty: 1503
Rejestracja: 26-09-2006, 14:33
Lokalizacja: z melmac

Post autor: jespere »

w lux zapomnij o parkowaniu na chodniku. murowane 50€ za szyba. to samo za zastawienie wyjazdu.

przynajmniej w miastach.
Awatar użytkownika
dslonce
Posty: 591
Rejestracja: 02-10-2006, 18:39
Lokalizacja: LU

Post autor: dslonce »

No moja wieś zdecydowanie nie ma praw miejskich i stąd pewnikiem ta bezkarność ;)
dag
ODPOWIEDZ