Ważny komunikat - zmiana zasad funkcjonowania Konsulatu RP

Awatar użytkownika
Redakcja
Posty: 3226
Rejestracja: 16-10-2006, 23:03
Lokalizacja: stąd i zowąd

Ważny komunikat - zmiana zasad funkcjonowania Konsulatu RP

Post autor: Redakcja »

Uwaga, uwaga! Wszystkich, których czeka w bliższej lub dalszej przyszłości załatwienie spraw urzędowych w Konsulacie RP w Luksemburgu (a w zasadzie także w dowolnym innym konsulacie RP w dowolnym kraju!) powinien zainteresować poniższy komunikat, który otrzymaliśmy z Ambasady RP. Od 1 sierpnia br. obowiązywać będą nowe zasady funkcjonowania Konsulatu, m.in. wprowadzone zostają zapisy, których dokonywać należy z wyprzedzeniem za pośrednictwem internetu. Szczegóły dot. zmian – w poniższym komunikacie, a dokładne instrukcje dot. rejestracji i umówienia wizyty w Konsulacie – w załączonym pliku pdf.

Uprzejmie informujemy, iż w celu podniesienia jakości obsługi interesantów oraz jej standaryzacji, z dniem 1 sierpnia 2013 r. we wszystkich polskich urzędach konsularnych, zostaną wprowadzone zapisy na spotkania w sprawach:[blist]paszportowych,
obywatelskich,
prawnych
i wizowych.[/blist]Osoby zainteresowane załatwieniem spraw z tego zakresu powinny zapisywać się poprzez stronę http://www.e-konsulat.gov.pl/ (szczegółowa instrukcja zapisu znajduje się w załączonym pliku pdf.

Terminy przyjęć interesantów w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Luksemburgu nie ulegają zmianie:[blist]wtorek i środa w godzinach 12.00 do 15.00,
czwartki w godzinach 13.30 do 16.30.[/blist]W okresie przejściowym tzn. do 30.11.2013 r., w pierwszej kolejności przyjmowane będą osoby, które zapisały się na spotkanie; pozostali interesanci w miarę istniejących możliwości. Od dnia 01.12.2013 r. obsługiwani będą wyłącznie interesanci, którzy wcześniej zapisali się na wizytę w urzędzie. W sytuacjach losowych petenci będą przyjmowani bez wcześniejszej rejestracji.
Załączniki
e-Konsulat komunikat.pdf
(103.15 KiB) Pobrany 396 razy
AmbasadaRP-02.JPG
~~~~~
Redakcja
Izabela_ijk
Posty: 56
Rejestracja: 08-09-2010, 10:23
Lokalizacja: Lux

Post autor: Izabela_ijk »

Brawo MSZ, w wersji angielskiej nie ma takiego państwa Luksemburg (Luxembourg - też nie, gdyby kto pytał;)) A co z tymi, którzy są na bakier z techniką i nie mają dostępu do internetu?
IronBone
Posty: 552
Rejestracja: 20-03-2009, 20:23
Lokalizacja: Luksemburg/Kraków

Post autor: IronBone »

Izabela_ijk pisze:A co z tymi, którzy są na bakier z techniką
Tak też i ja pomyślałem.
Ale tu pozwolę sobie przy okazji na autoreklamę i wszystkich z takimi problemami zaproszę na mój wieczorowy kurs "Internet for Beginners" w ramach "Luxembourg Lifelong Learning Center": http://www.lllc.lu/fr/cours-du-soir/pro ... ar-modules

Jeśli znacie potrzebujących - pomóżcie się im zapisać - no bo oni słabi z internetu :)
ania_411
Posty: 271
Rejestracja: 24-01-2008, 20:19
Lokalizacja: z drugiej strony rzeki

Post autor: ania_411 »

pomysl z zapisami uwazam za jak najbardziej trafiony (a zwlaszcza po ostatniej mojej wizycie w konsulacie, ktora okazala sie duzo dluzsza niz planowalam <roll> ). zastanawiam sie tylko, czy nie latwiej byloby sie umowic po prostu przez Telefon?
zzz
Posty: 382
Rejestracja: 15-11-2011, 10:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zzz »

Czy ktoś z Was próbował się umówić na wizytę korzystając z "e-konsulatu"?

Dochodzę do punktu 2. (zgodnie z instrukcją), w polu "termin dla x osób" wybieram 1, a wtedy strona wyświetla komunikat "Brak terminów do dnia " (nawet nie podaje daty, do kiedy nie ma wolnych terminów).

Nie wiem czy to problem tylko z moim komputerem czy tak mają wszyscy. Mógłby ktoś to sprawdzić i dać mi znać?
Maat
Posty: 88
Rejestracja: 29-07-2013, 20:42
Lokalizacja: od centrum w lewo

Post autor: Maat »

zzz pisze: Nie wiem czy to problem tylko z moim komputerem czy tak mają wszyscy. Mógłby ktoś to sprawdzić i dać mi znać?


U mnie wyswietla terminy. Ale najpozniejszy jest zawsze o 14.40 - w czwartki powinno byc do 16.30.
Moze tez zalezy od tego, w jakiej sprawie? Ja jestem na paszportowych.
zzz
Posty: 382
Rejestracja: 15-11-2011, 10:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zzz »

Dzięki, u mnie też działa - ale na tylko na prywatnym kompie, nie służbowym. Może mam za starą przeglądarkę na służbowym.
ODPOWIEDZ