V Turniej Brydzowy

Awatar użytkownika
hurakami
Posty: 374
Rejestracja: 05-10-2006, 12:58
Lokalizacja: Lux

Post autor: hurakami »

I wreszcie, na prosbe niektorych uczestnikow, przeliczylem wyniki na punkty maksowe.

Zaskakujace rezultaty!
Pierwsze miejsce oczywiscie Marcin z Piotrem (64.3%), ale pozniej zazarta walka o druga pozycje miedzy nami a Bamaza/Trianem, ostatecznie zdobyta przez nas roznica zaledwie 0.8% !

Wreszcie czwarte miejsce - zaskakujacy awanas Marcina/Szymona (50%).

Calosc wynikow ponizej w tabeli.



Przed kolejnym sezonem, ktory mam nadzieje rozpoczniemy we wrzesniu powinnismy zdecydowac, jakie turnieje bedziemy grali, na maksy, czy na impy. Poprosze o opinie wszystkich graczy!


Pozdrawiam,
h
Załączniki
Wyniki maxy.gif
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

No taaak...teraz wszystko jak na dloni... :) Ta punktacja ciekawa, ale i tak jej chyba nigdy nie pojme...No bo dlaczego np. board 19 - 4pik zrobione to -5 imp, a 5 pik bez jednej, to az +11 imp??!!..... <bezradny> A 3 board faktycznie ciekawy....jeszcze tylko BA brakuje do pelnej palety.... <lol>
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

A z tą punktacją, to różnie jakoś bywa, w poprzednim turnieju, jakby nas przeliczono z max na imp, to byśmy awansowali o 1 miejsce (zeby nie bylo watpliwosci - z ostatniego na przedostatnie...), tutaj, jak w drugą strone, to inni awansowaliby... a my byśmy spadli o 1 miejsce....Więc jeżeli o mnie chodzi (o ile mogę zabrać głos...), to jest mi to dokładnie obojętne...jeden i drugi system jakoś tam przelicza zdobyte punkty, myślę, że oba mają swoje plusy i minusy, a jakiś system trzeba przyjąć... Niezadowoleni po poprzednim turnieju optowali za imp-ami, niezadowoleni po wczorajszym będą pewnie popierać maxy.... więc ktoś będzie musiał podjąć jakąś decyzję, tak, żeby przyjąć to jako zasadę dla naszych wszystkich turniejów i nie zmieniać za każdym razem. Powiem tak : jestem ZA...tym, co postanowicie. Wczoraj mi się grało super, ale nie dlatego, że punktacja była taka a nie inna, bo podczas gry to chyba nie robi różnicy - staraliśmy się po prostu grać najlepiej jak potrafimy, bez żadnych kalkulacji impowo-maksowych... :))
Awatar użytkownika
xtheo7
Posty: 929
Rejestracja: 26-09-2006, 19:48
Lokalizacja: ettelbruck / waw

Post autor: xtheo7 »

Sprawa punktacji jest chyba absolutnie drugorzedna: co najwazniejsze, ze ten turniej byl po prostu EXTRA, tak od strony absolutnie bezblednego przygotowania stolow brydzowych i konsumpcyjnych <brawa> jak i domowej atmosfery oraz dobrego humoru graczy. Dzekuje wam sedecznie, Lezard oraz Hurakami za uroczo spedzone popoludnie i wieczor.
Awatar użytkownika
szymbi
Posty: 740
Rejestracja: 11-08-2006, 14:44
Lokalizacja: Sirzenich / Poznań

Post autor: szymbi »

Ja również serdecznie dziękuję za wspaniałe jak zwykle przyjęcie i organizację i cieszę się już na następny turniej w nowych pomieszczeniach pod tym samym adresem! (mam nadzieję, że nie zapeszę :) )

Co do impów i maksów - po pierwsze dzięki za nagrodę pocieszenia w postaci wyników plasujących nas aż o 4 miejsca wyżej. Po drugie, moje zdanie na temat wyboru metody zapisu znasz Maćku, choć nie wykluczam ciągu dalszego tej dyskusji.
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Post autor: MaWi »

I ja sie dolaczam do podziekowan dla Organizatorow i gratulacji dla zwyciezcow! Uwazam ostatni Turniej za niewzykle udany i to zupelnie niezaleznie od (a moze wlasnie ze wzgledu na) lokate, jaka udalo nam sie zajac.

Co do systemu punktacyjnego, to logika i zdrowy rozsadek nakazywalaby mi forsowac system maksowy (ktory poprzednio dal mi zwyciestwo, a i tym razem znacznie by nam pomogl). Jednakowoz przyznam to szczerze, ze nie mam okreslonej preferencji i uwazam, ze przy pewnej wprawie, gracz swiadomy faktu, wg jakiej punktacji bedzie oceniany, potrafi zaadaptowac stosowana taktyke to kryteriow oceny.

No, i teraz chodzi wlasnie o te wprawe. A zeby ja nabyc... coz, po prostu trzeba jak najwiecej cwiczyc, czego i Wam i sobie serdecznie zycze :)
marcin
Posty: 360
Rejestracja: 03-10-2006, 13:05
Lokalizacja: z lasu

Post autor: marcin »

ja rowniez dolaczam sie do wielkich podziekowan dla organizatorow, partnera oraz wszystkich towarzyszy z zielonego stolika. Na prawde taki sportowo-towarzyski brydz w uroczym Vianden to sama przyjemnosc. Mam tez nadzieje, ze szykujace sie dla mnie juz za niedlugo zwiekszone obowiazki rodzinne nie zakloca mojego dalszego uczestnictwa w tego typu imprezach.

Mam pomysl, zeby zakonczyc dyskusje na temat sposobu rozgrywek. Kazdy system ma swoje wady i zalety i kazdy z brydzystow swoje preferencje co do punktacji. Proponuje zatem zeby co drugi turniej grac na maxy a co drugi na impy. Mysle, ze to rozwiazanie (czesto praktykowane na innych turniejach) usatysfakcjonuje wszystkie pary i nie wplywa na ewentualna punktacje dlugofalowa, a dodatkowo bedziemy mieli okazje do nauczenia sie przyjecia odpowiedniej strategii w zaleznosci od typu punktacji. Co Wy na to ?

Pozdrawiam

m.
BoSzka
Posty: 5
Rejestracja: 30-09-2006, 09:11
Lokalizacja: Luksemburg

Post autor: BoSzka »

Nie bede oryginalna wychwalajac pod niebiosa perfekcyjnie zorganizowany (nie po raz pierwszy zreszta) turniej brydzowy. Gratuluje wszystkim zwyciezcom i pokonanym! <brawa> Zabawa byla przednia a atmosfera niepowtarzalna w zadnym innym miejscu (bo w Vianden powtarza sie regularnie). I najwazniejsze: w odniesieniu do naszych przemilych i przecierpliwych gospodarzy nie jest prawdziwa powszechnie uwazana za niepodwazalna teza iz jakoby nobody is perfect. Jej autor po prostu nigdy nie byl na brydzu w Vianden!
Awatar użytkownika
danka44
Posty: 968
Rejestracja: 26-09-2006, 08:53
Lokalizacja: Junglinster

Post autor: danka44 »

A ja się wcale nie będę przyłączać do pochwał :p
Ja tylko powiem, że ten brydż to jest jedyna impreza, na którą nie muszę mojego szanownego małżonka ciągnąć siłą, a dzieci płaczą jak grożę, że je tym razem zostawię w domu <beczy> Czy ktoś wie o co tu chodzi <bezradny>
Danka
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

danka44 pisze:a dzieci płaczą jak grożę, że je tym razem zostawię w domu Czy ktoś wie o co tu chodzi
Dokladnie ten sam problem mam....gdybym mojego dziecka kiedys nie zabrala na brydza do Vianden, chyba by sie na mnie smiertelnie obrazila... :) Ostatnio bylo mi bardzo trudno wyperswadowac, ze nie mozemy niestety zostac na noc, choc wczesniej tak planowalysmy....

A co do pochwal....ja juz tego nie pisze...bo ilez mozna sie powtarzac?....:))
To juz standard, ze brydz/turniej w Vianden jest taki, jaki jest - perfekcyjny pod kazdym wzgledem....
Awatar użytkownika
Lezart
Posty: 60
Rejestracja: 28-09-2006, 14:32
Lokalizacja: Luksemburg

Post autor: Lezart »

Ja sie tylko nie moge doczekac, kiedy Hurakami zacznie podawac lepsza kawe z porzadnego, profesjonalnego ekpresu, no i kiedy wyniki turnieju beda podawane na telebimie w kinie !
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Post autor: MaWi »

Lezart pisze:no i kiedy wyniki turnieju beda podawane na telebimie w kinie !
... a sam turniej bedzie transmitowany na zywo przez liczne telewizje polskie, luksemburskie i zagramaniczne! :)
Awatar użytkownika
ballograf
Posty: 5
Rejestracja: 12-06-2007, 15:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ballograf »

gratulacje dla zwyciezcow a dla organizatorow wielki szacunek za energie i zaangazowanie fajnie ze wszystko sie udalo 3majsie
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Post autor: MaWi »

Bardzo sie ciesze, ze mamy takiego dzielnego kibica z daleka. Gdybys kiedys wybieral sie w nasze strony, koniecznie zgraj termin swojego przyjazdu z nastepna edycja Turnieju Brydzowego! Dla kazdego znajdzie sie miejsce przy stoliku w luksemburskiej stolicy brydza w Vianden!
ODPOWIEDZ