Polska sztuka w Ettelbrucku

Przeniesione z działu News fotorelacje z imprez polska.lu a.s.b.l. oraz fotoreportaże prywatne użytkowników forum
Awatar użytkownika
Redakcja
Posty: 3226
Rejestracja: 16-10-2006, 23:03
Lokalizacja: stąd i zowąd

Polska sztuka w Ettelbrucku

Post autor: Redakcja »

W miniony wtorek, 18 listopada, miał miejsce w Centre des Arts Pluriels (CAPe) w Ettelbrucku wernisaż wspólnej wystawy rzeźb Krystyny Nowakowskiej i rysunków Anny Bulandy-Pantalacci pod nazwą "Nolite timere" (Nie lękajcie się).

Obie autorki wystawianych prac są absolwentkami Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Anna Bulanda-Pantalacci mieszka obecnie w Trewirze i jest pedagogiem FH Trier. Krystyna Nowakowska działa jako artysta niezależny w Krakowie.

Podczas wernisażu pani konsul Ambasady RP w Luksemburgu, Ewa Sufin-Jacquemart, dziękując dyrektor artystycznej CAPe, pani Ainhoi Achutegui, za przyjęcie polskiej sztuki pod gościnny dach Centre des Arts Pluriels podkreśliła, iż jest to już kolejny polski akcent na luksemburskiej Północy, po licznych imprezach kulturalnych w Ancien Cinema w Vianden oraz koncercie w ramach Festiwalu Kultury Polskiej na Zamku w Vianden, jak też i recitalu Krystiana Zimermana w Echternach. Pani konsul wyraziła nadzieję, że współpraca tak z Ettelbruckiem, jak i z coraz liczniejszymi ośrodkami kultury w tym rejonie Luksemburga, będzie się dalej owocnie rozwijać. Wystawa organizowana jest przez CAPe wraz z Ambasadą RP w Luksemburgu i potrwa do 9 grudnia br.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wystawy oraz wernisażu. Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do przyjazdu do Ettelbrucka, w celu obejrzenia całości ekspozycji.

[center]• • •

Obrazek

• • •

Obrazek

• • •

Obrazek

• • •

Obrazek

• • •

Obrazek

• • •

Obrazek

• • •

Obrazek

• • •

Obrazek

• • •

Obrazek
[/center]
Załączniki
cover.jpg
~~~~~
Redakcja
Awatar użytkownika
czeczu
Posty: 324
Rejestracja: 01-02-2007, 13:40
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: czeczu »

szkoda tylko, że nikt o tym odpowiednio wcześniej nie wiedział <roll>
ale to chyba już pewien standard :p
Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się hiszpańska inkwizycja!!!
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

ale, ale...co rozumiesz przez "odpowiednio" wczesniej?.... Zdaje sie, ze nasza agenda kulturalna informowala wczesniej....ale moze nie "odpowiednio" wczesniej?.... <bezradny>
Awatar użytkownika
czeczu
Posty: 324
Rejestracja: 01-02-2007, 13:40
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: czeczu »

agenda, agendą,
ale każde wydarzenie z polskim udziałem powinno zostać chyba trochę lepiej rozreklamowane...
Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się hiszpańska inkwizycja!!!
Awatar użytkownika
amil
Posty: 36
Rejestracja: 04-06-2007, 20:19
Lokalizacja: Luksemburg

Post autor: amil »

Toż przecie rozesłałam jak nigdy wieści na moją "super listę mailową" aż na 11 dni przed wydarzeniem <!> . Chyba Czeczu musisz ładnie mnie poprosić o dopisanie twojego maila do mojej magicznej listy... <lol>
Konsul(ka)
Awatar użytkownika
czeczu
Posty: 324
Rejestracja: 01-02-2007, 13:40
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: czeczu »

ale na niej jestem umieszczony ;)
Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się hiszpańska inkwizycja!!!
ODPOWIEDZ