Otwieramy nowe forum - Podróże

Te dalekie i te całkiem bliskie...
Awatar użytkownika
LuxTeam
Posty: 255
Rejestracja: 04-08-2006, 17:08
Lokalizacja: Luxembourg

Otwieramy nowe forum - Podróże

Post autor: LuxTeam »

Wakacje w pełni! Któż nie cieszy się spóźnionym, ale szczerym przypływem gorącego lata? Nie pozostaje więc nic innego jak zabrać plecak swój i gitarę i ruszyć w Polskę... o, przepraszam... w Luksemburg, w Belgię, we Francję, w... gdzie tylko wyobraźnia podpowie! Dla tych wszystkich, którzy dużo podróżują i którzy chcieliby nam wszystkim o swoich odkryciach turystycznych opowiedzieć – otwieramy nowe forum!

Pisać może każdy i to jest podstawowa zasada! My postaramy się nie wtrącać lub wtrącać jak najmniej. Przede wszystkim, by zachować pewną czytelność i porządek na tym forum, po to by stało się ono w miarę rzetelnym i pozbawionym wątków pobocznych vademecum, bedekerem czy po prostu przewodnikiem turystycznym pisanym przez Was samych dla Was samych!

Ograniczmy się więc do trzech prostych reguł:

1) nowy temat powinien rozpoczynać się jako opis ciekawej wycieczki.
Może być jednodniowa, weekendowa czy wręcz na cały tydzień. Bardzo prosimy o nierozpoczynanie w tym forum wątków na inny temat. Jeśli macie jakieś uwagi, pytania, propozycje – będzie nam miło przeczytać je jako komentarz do tego właśnie tematu. Wątki na inne tematy będziemy z należną im atencją przenosić do innych forów, tam, gdzie ich miejsce wydawać się będzie bardziej uzasadnione. Można natomiast do istniejących opisów wycieczek dopisywać własne komentarze!

2) możecie pisać jak chcecie i opisywać zupełnie dowolne trasy w dowolnych kierunkach.
Bardzo prosimy jednak o pewne minimum informacyjne – długość trasy, przybliżone koszty, godziny otwarcia godnych zwiedzenia obiektów, etc... W przyszłości będziemy takie informacje grupować i wyróżniać za pomocą ikon, tak by były od razu widoczne w opisie, bez zagłębiania się w jego treść. Wynika z powyższego, że Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji zamieszczonego opisu ex post tak, by przystawał on do konwencji przewodnika na tym forum. Oczywiście zmiany redakcyjne mogą być przedmiotem negocjacji z autorem opisu, jednakże zamieszczając swój opis na tym forum, autor wyraża automatycznie zgodę na jego zmiany w w/w zakresie.

3) bardzo mile widziane będą zdjęcia do opisów!
Prosimy jednak bardzo nie zamieszczać ich w postaci załączników do publikowanych tematów, ale nadsyłać je mailem na adres luxontour@gmail.com . Zdjęcia te zostaną przez nas umieszczone na zewnętrznym serwerze po czym umieszczone w postaci hyperlinków wewnątrz opisów Waszych wycieczek. W ten sposób będzie można bez ograniczeń i bez narażenia na uszczuplenie miejsca na naszym serwerze, umieścić nawet duże i w dobrej rozdzielczości zdjęcia z Waszych wypraw!

Nie musimy chyba dodawać, że szanujemy prawo autorskie! Z jednej strony oznacza to, że Wy jesteście autorami własnych opisów, zamieszczacie je pod własnymi nickami i jeśli takie jest Wasze życzenie, możecie je podpisywać własnym imieniem, nazwiskiem czy jakimikolwiek własnymi sygnaturami. Z drugiej strony prosimy Was bardzo o niekopiowanie tekstów ani zdjęć z innych turystycznych serwisów internetowych i tego typu publikacji! Niech to będą własne, ciekawe, świeże i niepowtarzalne wypowiedzi! Stwórzmy nasz, wspólny przewodnik turystyczny na te i każde następne wakacje!

powodzenia

Wasz LuxTeam

PS. Bardzo nie lubimy i nie polubimy na tym forum pseudoreklam lub wręcz chamskich kryptoreklam agencji turystycznych czy innych przedsiębiorstw operujących w branży. Tzw. „opisy turystycznych przygód” składające się (najczęściej w dość homeopatycznej dawce) z peanów na cześć danego celu turystycznego (Byłam na Bora-Bora; było cudownie i w ogóle...) a następnie z adresu URL niby-to-zupelnie-niezwiazanej-z-nasza-skromna-osoba firmy oferujacej szeroki wachlarz usług turystycznych (Zwierzę się Wam w tajemnicy, że pojechałam tam dzięki tej firmie: http://www.mojaulubionaagencjaturystyczna.pl i byłam bardzo zadwolona. Zajrzyjcie koniecznie pod ten adres – na pewno znajdziecie coś dla siebie. A, i żeby było jasne – ja nie mam nic wspólnego z tą agencją, a to, że mój szwagier jest jej właścicielem to totalnie przypadkowy zbieg okoliczności), tak więc takie opisy nie spotkają się z naszym zachwytem; co więcej – będą odstrzeliwane jak pingwiny na safari i nie możemy zagwarantować, że rykoszetem nie dostanie się też ich autorom...
ODPOWIEDZ