Objaśnienie do Atlasu kulinarnego Luksemburga i okolic

Recenzje i opisy ciekawych i godnych odwiedzenia lokali gastronomicznych Luksemburga, Belgii, Francji, Niemiec i Holandii
Awatar użytkownika
digilante
Posty: 1686
Rejestracja: 26-09-2006, 08:07
Lokalizacja: Cape Town

Objaśnienie do Atlasu kulinarnego Luksemburga i okolic

Post autor: digilante »

<p>Każdy opis jest prezentowany w ściśle określonej formie. Poniżej zamieszczamy objaśnienie każdej kategorii wraz z opisem możliwych opcji dotyczących tych kategorii. Spójność struktury umożliwia przeszukiwanie opisów restauracji za pomocą wyszukiwarki http://www.polska.lu/search.php . Na przykład wybierając jako kryteria wyszukiwania „portugalska clausen”, łatwo można znaleźć <i>Chez Bacano</i>.</p>

<style>ul li { font-size : 11px; }</style>
<ul>
<li><b>kuchnia</b> - kraj pochodzenia kuchni, na przykład polska, portugalska, niemiecka, włoska itd.,</li>
<li><b>rodzaj</b> - jedna z następujących opcji: restauracja, bar, kawiarnia, stołowka, dania na wynos, <i>haute cuisine</i>,</li>
<li><b>ceny</b> - określana przez jedną z trzech kategorii: tanie, średnie, drogie. Modelowy obiad dla dwóch osób składa się z dwóch głównych dań, dwóch przystawek lub deserów, pół litra wina stołowego oraz woda, względnie kilka piw. W takim przypadku „tanie” oznaczać będzie, że rachunek nie powinien przekroczyć 40 euro, a „drogie” - że przyjdzie nam zapłacić przynajmniej 80 euro. Należy przy tym pamiętać, że butelka dobrego wina podwyższa cenę obiadu o przynajmniej 50-70%,</li>
<li><b>godziny</b> - szczegółowe godziny otwarcia od piątku do świątku,</li>
<li><b>państwo</b> - jedna z następujących opcji: Luksemburg, Belgia, Francja, Holandia, Niemcy,</li>
<li><b>region</b> - region państwa, w którym znajduje się opisywana restauracja. W przypadku Wielkiego Księstwa możliwe warianty to: stolica, północ, południe, wschód, zachód,</li>
<li><b>lokalizacja</b> - miejscowość, w której możemy odnaleźć opisywany lokal. W przypadku miasta Luksemburga będzie to dodatkowo nazwa dzielnicy,</li>
<li><b>adres</b> - dokładny adres lokalu,</li>
<li><b>telefon</b> - numer telefonu,</li>
<li><b>faks</b> - numer faksu,</li>
<li><b>mapa</b> - mapka serwisu http://maps.google.com pokazująca położenie opisywanej restauracji.</li>
</ul>

<p>Jak najbardziej zapraszamy do dyskusji i komentowania zawartych na tym forum opisów lokali gastronomicznych i oczywiscie do powiadomienia nas, gdyby okazało się, że zawierają one jakiekolwiek pomyłki.</p>

<table></table>
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez digilante, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Anika
Posty: 72
Rejestracja: 27-03-2007, 12:44
Lokalizacja: Sandweiler

Post autor: Anika »

Mam pytanie Digilante, czy znasz restauracje Trattoria "Il Riccio"?
/AS/
Awatar użytkownika
digilante
Posty: 1686
Rejestracja: 26-09-2006, 08:07
Lokalizacja: Cape Town

Post autor: digilante »

Nie moge powiedziec ze znam. A co? Byliscie, czy planujecie? Jak chcesz to moge sie tam przejsc z zona i "sprawdzic" ;)
Out of sorrow entire worlds have been built, out of longing great wonders have been willed.
Awatar użytkownika
Anika
Posty: 72
Rejestracja: 27-03-2007, 12:44
Lokalizacja: Sandweiler

Post autor: Anika »

Bylismy tam w czasie naszej wizyty w Luxie przy okazji szukania mieszkania; trafilismy tam przypadkiem i ku naszemu zaskoczeniu bardzo nam wszystko smakowalo, nawet wino, chociaz moj maz nie jest zwolennikiem wloskich win, a tam zwrocil im honor <mrgreen> ; co prawda tanio tam nie jest;
ale pytam o to miejsce, poniewaz nie wiem czy byla to tylko nasza pierwsza fascynacja Luxemburgiem czy ktos moze jeszcze podziela nasze zdanie :>
/AS/
Awatar użytkownika
olandia
Posty: 38
Rejestracja: 22-03-2007, 10:07
Lokalizacja: Szczecin/Walferdange

Post autor: olandia »

Digilante,

Swietny pomysl z tym atlasem kulinarnym! :)

Pozdrawiam,
olandia
olandia
Awatar użytkownika
Joanna J.
Posty: 122
Rejestracja: 06-05-2007, 13:27
Lokalizacja: był Howald jest Szczecin

Post autor: Joanna J. »

Digilante,

Jako rodzina z małmi pociechami zawsze szukamy takich miejsc, gdzie można zjeść w towarzystwie dzieci. Niektóre knajpki są małe i dzieci bardzo by przeszkadzały klientom. Inne w menu mają potrawy zdecydowanie tylko dla dorosłch.
Czy mógłbyś dodać taki punkt: miejsce przyjazne dzieciom?
Tzn. takie , które ma w menu coś dla maluchów, wysokie krzeseła i ewentualnie ( szczyt rodzicielskich marzeń ) kącik zabaw ?

Zawsze w weekendy staramy się pojechać i coś pozwiedzać . Niestety ku mojemu zmartwieniu nazbyt często wizytujemy przy tej okazji fastfoody.
JJ
Awatar użytkownika
ogrodniczka
Posty: 857
Rejestracja: 10-08-2007, 15:49
Lokalizacja: Kraków/Bridel

Vianden i okolice - lunch

Post autor: ogrodniczka »

Hej Smakosze,
Gdzie można najsmaczniej zjeść lekki lunch w Vianden lub w okolicy?
Może być jakaś fajna trattoria albo coś z pizzą lub lokalik z czymś miejscowym.
Ostatnio jak byłam w Vianden - tyle szukałam i grymasiłam (poniewaz uparłam się żeby było ładnie i "z widokiem"), że w końcu wylądowałam chyba w najgorszym lokalu.Był to lokal prawie nad rzeką z ładnym widokiem, ale jak juz siadłam przy stoliku to były sztuczne kwiatki i słabe jedzenie.Nie chce powtórzyc swego błędu.
Z góry dziekuję za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
stary
Posty: 1401
Rejestracja: 17-07-2008, 08:19
Lokalizacja: eks-lux ww

Re: Objaśnienie do Atlasu kulinarnego Luksemburga i okolic

Post autor: stary »

digilante pisze:Objaśnienie do Atlasu kulinarnego Luksemburga i okolic
Nie wiedzialem ze Bruxela i Maastricht naleza do okolic Luxemburga ......

Czy to nie raczej Luxemburg jest przedmiesciem Bruxelii (3h pociagiem) lub Maastricht(tez 3 h)???
czy nawet Paryza ? (tylko 2h15 pociagiem)
ODPOWIEDZ