Swiatowe Igrzyska Polonijne Wroclaw 2011

Dla fanatyków tenisa
luxinfotenis
Posty: 78
Rejestracja: 02-04-2009, 06:55
Lokalizacja: Sport.lu asbl

Swiatowe Igrzyska Polonijne Wroclaw 2011

Post autor: luxinfotenis »

Luxinfotenis

Przedstawiamy Panią Ewę Józwiak. Pani Ewa podjęła sie zaszczytnej funkcji Szefowej misji Światowych Igrzysk Polonijnych WROCLAW 2011 w dniach 29/07—06/08.
Jako była sportsmenka zna doskonale sportowa scenę. Będąc na Światowych Igrzyskach Polonijnych 2009 w Toruniu była osoba towarzysząca, akredytowana uczestniczka. Towarzysząc Adamowi Stoltmanowi w jego tenisowych konkurencjach, była aktywnym stale dopingującym uczestnikiem, której motywacja to cześć zasługi w zdobyciu złotego i brązowego medalu dla Luksemburga w Toruniu.


Luxinfotenis
Pani Ewo .
Czy trudno być uczestnikiem - doradca? Jakie obowiązki na Pani wówczas spadają?

Pani Ewa.. Bardzo trudnym zadaniem jest pomagać z boku i mimo wszystko mocno – emocjonalnie byc zaangażowanym w wydarzenia sportowe. Jako była czynna sportsmenka w Lekkiej Atletyce i Koszykówce na szczęście znam sport indywidualny i zespolowy .
Nauczyłam się, ze inaczej reaguje się na zawodnika, który samotnie zmaga się z konkurencja, a inaczej na zespól sportowy. Umiejętność swoja mogłam w pełni pokazać w Toruniu, gdzie udało się już wspomniane dwa medale dla Luksemburga osiągnąć.


Luxinfotenis
Pani Ewo..
Pani pochodzi spod Wrocławia . Czy to szczęśliwe w przyszłej misji.?

Pani Ewa … Naprawdę to jest w pierwszej kolejności moja motywacja .. Jestem urodzona na Dolnym Śląsku i jestem dumna, ze tam odbędą się kolejne Światowe Igrzyska Polonijne w roku 2011. Znajac Wrocław z którym jestem związana moim zawodem, jak również startując na rożnych obiektach sportowych jestem przekonana, ze będę osoba która pomoże naszym Polonusom w ich ciekawej misji sportowej. Oczywiście wystawimy skromna, pasujaca ekipę na kolejne Igrzyska. Otrzymałam w tym poparcie naszej Ambasady RP w osobie Konsulowej Pani Ewy Sufin, która popiera takie inicjatywy.
Zdobędziemy tam więcej medali, bowiem mamy tez innych sportowców, którzy sa godni zaprezentować nasz skromny Luksemburg - czy to w żeglarstwie, czy w pływaniu czy tez kolarstwie…. mamy tutaj spory potencjał. Może tez i Piłka Nożna będzie chciała się zaprezentować?
Nowym elementem jest we Wroclaw 2011 projekt mini Igrzysk dla dzieci i młodzieży. Jestem przekonana ze to świetny pomysł, który może zaowocować które daje rodzicom możliwości sportowego spedzenia urlopu w Polsce.


Pani Ewo …
Myśli Pani ze nasi Polonusi nie sa za leniwi, albo w gonitwie za pieniędzmi nie będą chcieli nawet myślec o zaszczycie prezentowania Luksemburga ?.. Czy sadzi Pani, ze nasza Polonia to się nia czuje?

Pani Ewa.. Jestem przekonana, ze uda się nam przekonać w odpowiednich do tego apelach.
Jednocześnie przygotujemy spotkanie jeszcze w tym roku, gdzie będziemy rozmawiali nad naszym planem .
Nasi Polonusi wzorem reprezentacji Kanady , USA; Niemiec czy Austrii otrzymają możliwość ubrania reprezentacyjnych dresów, oraz koszulek, z nazwiskami które będą ich wyróżniać w wielkim barwnym tłumie uczestników.. W Torunie na starcie stanęło około 1350 zawodniczek i zawodników z 26 krajów całego świata..
Myślę, ze we Wrocławiu liczba osiągnie 2000 uczestników. Wspaniała organizacja z wieloma imprezami towarzyszącymi oraz transmisje kanałem Polonia TV otwarcia i zakończenia Igrzysk w Toruniu odbiła się ogromnym echem w Polonii na całym świecie. Jestem przekonana, ze będziemy mieli nie tylko jeden, ale piec złotych medali dla Luksemburga w przyszłych Igrzyskach.
Dla Wrocławia Światowe Igrzyska Polonijne będą generalnym egzaminem przed Mistrzostwami Euro 2012 w Pilce nożnej, dlatego dołożą wszelkich starań na godna oprawę sportowa i imprez towarzyszących.
Obecnie istnieje Portal Igrzysk oraz Forum, na którym można się wypowiadać i komunikować z innymi Polonusami
http://www.igrzyskapolonijne.dolnyslask ... index.html
Będziemy mieć tez własny Portal sportowy który będzie utrzymywał komunikacje z rodakami w Luksemburgu i na świecie


Pani Ewo….
Co tak wspaniałego było w Toruniu ?

Pani Ewa …. Sam fakt, ze otwarcie było transmitowane przez kanał Polonia TV na cały świat oraz cykl imprez towarzyszących w Centrum Prasowym, gdzie każdy wieczór to imprezy jazzowe czy rokowe oraz kabarety znanych grup, jednocześnie wystawy sztuki oraz koncerty muzyki klasycznej dopełniały cały ten program..
Przy darmowej pieczeni, można było podziwiać występy, komunikować się z innymi uczestnikami, np. z Ukrainy, Białorusi, Kanady, Australii. czy N. Zelandii. Wspólne posiłki w tak mieszanym towarzystwie miały tez swój urok . Poznałam moc rodaków i byłam przez te 9 dni zafascynowana widokiem ich wspaniałych sportowych rywalizacji oraz ich zapału do wspólnej zabawy.. Nikt tam tez nie myślał o wielkim sporcie. Sam fakt uczestnictwa był dla nich wielkim przeżyciem. Byłam tez uczestnikiem Forum Polonia .. W tym Forum uczestniczyli już dzisiaj nieżyjący Prezes Wspólnota Polska Płażyński , Senator Person i inni przedstawiciele Polityki. Na Forum Adam Stoltmann osobiście pogratulował Burmistrzowi za wspaniale Igrzyska. Poznałam tez Pana Zielińskiego założyciela grupy muzycznej Niebiesko- Czarni .. Pan Michał jest Prezesem Polonii w Finlandii. Ten sympatyczny entuzjasta tenisa bierze regularnie udział w Igrzyskach i ma już spory dorobek medalowy.. W wspaniałym koncercie przeżyłam znowu lata siedemdziesiąte w wykonaniu Pana Michała.


Pani Ewo.. Dziękując za rozmowę życzy Luxinfotenis dla Pani i Polonii luksemburskiej wszystkiego najlepszego na sportowej drodze. Życzymy owocnej pracy i udanych akcji jako szefowej Misji LUKSEMBURG na Światowe Igrzyska Polonijne WROCLAW 2011 w dniach 29.07-06.08.2011.Naszych Polonusów zachęcamy do tej idei . Naszym zdaniem jest na pewno być w społeczeństwie i korzystać z możliwości rywalizacji w sporcie to jest znakomita możliwość na zdrowe urozmaicenie życia.

Pani Józwiak będzie dostępna na E-mail:
ewa_jozwiak@tlen.pl
wszystko o tenisie w Luksemburgu, Polsce i tam gdzie nas nie ma
ODPOWIEDZ