periscolaire-pytanie

Forum przeznaczone i widoczne TYLKO dla rodziców dzieci chodzących do szkół w Luxie.
mru
Posty: 55
Rejestracja: 14-12-2006, 12:04
Lokalizacja: ue

periscolaire-pytanie

Post autor: mru »

Jakie macie, a raczej Wasze dzieci, doświadczenia z zajęciami pozaszkolnymi w EE ? Których prowadzących możecie polecić, a których byście odradzili ? A może odkryliście coś fajnego na ten rok poza szkołą ?
mil.ka
Posty: 209
Rejestracja: 26-09-2006, 10:36
Lokalizacja: Luksemburg / Polska

Re: periscolaire-pytanie

Post autor: mil.ka »

mru pisze:Jakie macie, a raczej Wasze dzieci, doświadczenia z zajęciami pozaszkolnymi w EE ? Których prowadzących możecie polecić, a których byście odradzili ? A może odkryliście coś fajnego na ten rok poza szkołą ?
ja bym sie moze dolaczyla z pytaniem o zajecia pod nazwa "zbuduj wlasny komputer" - czy ktos cos wie na ten temat?

Niby brzmi zachecajaco dla 15-latka, ale czy warto?
Awatar użytkownika
kajapapaja
Posty: 1875
Rejestracja: 26-09-2006, 07:35
Lokalizacja: Opole

Post autor: kajapapaja »

mru pisze:Jakie macie (...) doświadczenia z zajęciami pozaszkolnymi w EE?
jak dla mnie - te zajęcia są trochę w nierealnych godzinach, szczególnie w przypadku dzieci które rodzic musi zaprowadzać/odbierać osobiście. godziny są tak zaplanowane, że, niestety, chcąc zapewnić dziecku takie zajęcia, trzeba urywać się potajemnie z pracy. nie mówiąc już o fakcie, że zajęcia te kończą się koniec marca / poczatek kwietnia i przez 3 miesiące nie ma nic dla dzieci w alternatywie
===============================
"Education is an admirable thing, but it is well to remember from time to time that nothing that is worth knowing can be taught." - Oscar Wilde
===============================
eurokraci.eu
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

no, nie koniecznie - wiekszosc zajec trwa bodaj do polowy/konca maja...moja corka tak w ub. roku chodzila na gitare...
Awatar użytkownika
kajapapaja
Posty: 1875
Rejestracja: 26-09-2006, 07:35
Lokalizacja: Opole

Post autor: kajapapaja »

bamaza42 pisze:no, nie koniecznie - wiekszosc zajec trwa bodaj do polowy/konca maja...moja corka tak w ub. roku chodzila na gitare...
może dla secondaire tak było bamaza, ale dla dzieci z maternelle i z primaire zajęcia pozalekcyjne skończyły sie 19 marca - przed samą Wielkanocą...
a co dalej?
===============================
"Education is an admirable thing, but it is well to remember from time to time that nothing that is worth knowing can be taught." - Oscar Wilde
===============================
eurokraci.eu
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

ale te zajecia (akurat te, na ktore chodzila moja corka) byly dla dzieci z primaire i dla klas 1-3 secondaire....ale nie sprzeczam sie, bo faktycznie nie wiem, jak inne zajecia sie odbywaly...
Awatar użytkownika
szymbi
Posty: 740
Rejestracja: 11-08-2006, 14:44
Lokalizacja: Sirzenich / Poznań

Post autor: szymbi »

kajapapaja pisze:może dla secondaire tak było bamaza, ale dla dzieci z maternelle i z primaire zajęcia pozalekcyjne skończyły sie 19 marca - przed samą Wielkanocą...
To nie zależy od poziomu szkoły tylko konkretnych zajęć. Akurat zajęcia sportowe na które chodził nasz Jaś (a więc wczesna podstawówka) kończyły się w maju.
Awatar użytkownika
kajapapaja
Posty: 1875
Rejestracja: 26-09-2006, 07:35
Lokalizacja: Opole

Post autor: kajapapaja »

nasz basen - 19 marca :/

własnie sprawdziłam na stronie - faktycznie termin zakończenia zalezy od zajęć, no i wyglada na to, że baseny kończą sie najwcześniej

jakby co, tutaj jest wszystko: www.activitesperiscolaires.lu
===============================
"Education is an admirable thing, but it is well to remember from time to time that nothing that is worth knowing can be taught." - Oscar Wilde
===============================
eurokraci.eu
ODPOWIEDZ