Sekcja Polska w (Europejskiej) Szkole Średniej

Forum przeznaczone i widoczne TYLKO dla rodziców dzieci chodzących do szkół w Luxie.
oksy
Posty: 103
Rejestracja: 17-01-2007, 14:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: oksy »

No właśnie - najważniejsze jest to, że nasze dzieci, pozostając w sekcji polskiej, i tak wielu przedmiotów będą się uczyły w języku obcym. Kiedy mam kontakt z nastolatkami fińskimi czy greckimi, to żadnych problemów językowych (francuski, angielski) nie dostrzegam, a to są uczniowie własnych sekcji.
Prawdę mówiąc, gdybym nie chciała dziecka w polskiej sekcji, to posłałabym do lokalnej szkoły i dodatkowo uczyła angielskiego. Języki poznałby świetnie, no i byłby milion razy lepiej zintegrowany w miejscu zamieszkania, a jak fajnie byłoby bez dojazdów do szkoły!
oksy
Trian
Posty: 165
Rejestracja: 26-09-2006, 08:47
Lokalizacja: Szczecin/Luxemburg

Post autor: Trian »

To chyba kwestia jak kto rozumie słowo "native". Dla mnie jest to możliwość czytania dowolnej literatury w danym języku np. poezji bez tracenia wszelkich niuansów znaczeniowych. Jestem pewny, że tego SWALS nie zapewnia.
SWALS oczywiście pomaga w studiowaniu pewnych dziedzin po angielsku - być może łatwiej byłoby studiować nauki techniczne, biologi i medycynę.
Natomiast przy studiowaniu np. dziennikarstwa, politologii, ekonomii itp. dziedzin różnica jest znikoma.
leszekz

Post autor: leszekz »

danka44,

Pani Danuto,

Czy niewyslalem Pani przypadkiem odpowiedzi na tzw. priva, mimo e chcialem , aby zobaczyli ja i inni. Jesli tak, to bylbym wdzieczny, gdyby Pani te wiadomosc skopiowala i mi wyslal, bo chce odpowiezic umiescic w miejscu widocznym dla wszystkich.

Pozdrawiam,

Leszek Z.
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

Trian pisze:Dla mnie jest to możliwość czytania dowolnej literatury w danym języku np. poezji bez tracenia wszelkich niuansów znaczeniowych. Jestem pewny, że tego SWALS nie zapewnia.
Trian, o czym Ty mowisz?...tego nie zapewni ani SWALS, ani polska sekcja. Dziecko musialoby uczyc sie angielskiego z anglikami, a do tego (o ile byloby to w ogole mozliwe), musialby uczeszczac do sekcji angielskiej....co moze nie byloby w praktyce niemozliwe, ale baaardzo trudne - na pewno przez 1 pierwszy rok nauki. Wiesz, jest jeszcze inne rozwiazanie, jak najbardziej "native" - International School of Luxembourg.... :) - szkola bardzo, zeby nie powiedziec wylacznie angielskojezyczna :)
Ostatnio zmieniony 30-11-2007, 20:20 przez bamaza42, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danka44
Posty: 968
Rejestracja: 26-09-2006, 08:53
Lokalizacja: Junglinster

Post autor: danka44 »

leszekz pisze:danka44,

Czy niewyslalem Pani przypadkiem odpowiedzi na tzw. priva, mimo e chcialem , aby zobaczyli ja i inni. Jesli tak, to bylbym wdzieczny, gdyby Pani te wiadomosc skopiowala i mi wyslal, bo chce odpowiezic umiescic w miejscu widocznym dla wszystkich.
Chodzi Panu o odpowiedź p. Mazur na Pana list? Czy Pana sprostowanie odnośnie plotek. Ja to mam akurat na innym komputerze, ale jeżeli chicałby Pan to też umieścić (myslę, że warto bo wiele osób nie wie o co to całe zamieszanie), to mogę Panu przesłać, albo samo tu wkleję. Proszę tylko potwierdzić, o który list chodzi, ponieważ nie odebrałam chyba żadnej wiadomości od Pana.
Danka
misio
Posty: 1969
Rejestracja: 26-09-2006, 18:09
Lokalizacja: Z Doliny

Post autor: misio »

Zaraz, a co wy tak ze soba per Pan - Pani? Troche mnie zatkalo :)
Awatar użytkownika
danka44
Posty: 968
Rejestracja: 26-09-2006, 08:53
Lokalizacja: Junglinster

Post autor: danka44 »

Misiaczku, z Toba mogę sie spoufalać, choć jak zajrzy tu ta mało opanowana żaba, to nie wiem co będzie ;)
Ale jak ktoś pisze do mnie "Pani" nie wypada mi odpowiedzieć inaczej. Tak mnie w domu uczono...
Danka
misio
Posty: 1969
Rejestracja: 26-09-2006, 18:09
Lokalizacja: Z Doliny

Post autor: misio »

Jak to co bedzie, bedzie afera :)

Nie, no ja wiem, ale bylem pewen ze sie znacie.
Awatar użytkownika
pipokl
Posty: 74
Rejestracja: 30-11-2007, 16:27
Lokalizacja: Ziemia; "Trzecia planeta od Słońca"

Post autor: pipokl »

Bardzo proszę o zapoznanie się z moim postem na forum:
EPSO-sprawki » Polacy nie chcą polskiej sekcji w Szkole Europejskiej ?
mam nadzieję, że będzie warto.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ