L2 w szkole europejskiej

Instytucje UE i ich budynki, pierwsze dni eurourzędnika, Szkoła Europejska...
asiunia
Posty: 608
Rejestracja: 19-01-2007, 00:08
Lokalizacja: stad

L2 w szkole europejskiej

Post autor: asiunia »

Czy ktos z Was zmienial swojemu dziecku L2 lub cos wie na ten temat jak sie to robi?
Chcialabym to zrobic od przyszlego roku szkolnego i nie wiem jak sie za to zabrac. Na stronie szkoly nie znalazlam nic konktetnego...
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

asiunia, to zalezy w ktorej klasie jest dziecko. Takie zmiany sa mozliwe, ale tylko przy przechodzeniu na konkretny poziom. Normalnie trzeba napisac taka prosbe do osoby, ktora zajmuje sie opcjami/planami. Nie mam pojecia kto to teraz jest. Mysle, ze najlepiej jakbys sie umowila na spotkanie z opiekunem roku (ta osoba, do ktorej sie daje zwolnienia, itp...).
No i niewykluczone, ze zanim podejma taka decyzje, beda chcieli przeegzaminowac z jezyka na ktory chcesz zamienic.
asiunia
Posty: 608
Rejestracja: 19-01-2007, 00:08
Lokalizacja: stad

Post autor: asiunia »

bamaza42 pisze:No i niewykluczone, ze zanim podejma taka decyzje, beda chcieli przeegzaminowac z jezyka na ktory chcesz zamienic.
To akurak wiem na stowe, ze tak jest.

Kto to jest opiekun roku? Nie wiem dokad sie zwolnienia daje, Rob jeszcze takiego nie mial.
bamaza42 pisze: Takie zmiany sa mozliwe, ale tylko przy przechodzeniu na konkretny poziom.
Co to znaczy?
Dziecko w przyszlym roku zaczyna ekonomie, ktora bedzie wykladana w L2 czyli w jego przypadku po FR. Nawet nie chce sobie takiej masakry wyobrazac...
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

asiunia, zadzwon do mnie w wolnej chwili, to sprobuje Ci objasnic ;)
Awatar użytkownika
Biała
Posty: 190
Rejestracja: 27-10-2006, 20:27
Lokalizacja: Oetrange/Szczecin

Post autor: Biała »

asiunia, nie wiem, czy chodzi Ci o podstawówkę czy gimnazjum? Moja córka w tym roku chce zamienić L2 na L3 w secondaire. W styczniu na stronie szkoły był formularz do zmiany języka z terminem dostarczenia 3 luty, w tej chwili już go nie mogę znaleźć - może go zdjęli? W każdym razie trzeba było go wypełnić - uzasadnić, dlaczego chce się zmienić język oraz uzyskać podpis (zgodę) nauczycieli z obu języków. Następnie trzeba zanieść go do wskazanej sali i nauczyciela, egzamin ustny i pisemny będzie w maju.
Ola
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

To znaczy nie "zmienić", a "zamienić" chyba...bo z L2 tak w ogóle zrezygnować nie można (jaki by on nie był), natomiast z L3 można, podczas wyboru opcji w klasie 5 secondaira (na ostatnie 2 lata szkoly - 6/7)
Awatar użytkownika
Biała
Posty: 190
Rejestracja: 27-10-2006, 20:27
Lokalizacja: Oetrange/Szczecin

Post autor: Biała »

Ola
asiunia
Posty: 608
Rejestracja: 19-01-2007, 00:08
Lokalizacja: stad

Post autor: asiunia »

bamaza42 pisze:To znaczy nie "zmienić", a "zamienić" chyba...bo z L2 tak w ogóle zrezygnować nie można
Czy slowo zmienic znaczy zrezygnowac? Czepiasz sie bama.

Dzieki bardzo, Biala! Wszystko jasne. Tez chce zmienic L2(FR) na L3(EN) od 4S jak dojdzie ekonomia. Oddam wniosek jutro, zobaczymy co z tego wyniknie.
Dziekuje i pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
kajapapaja
Posty: 1875
Rejestracja: 26-09-2006, 07:35
Lokalizacja: Opole

Post autor: kajapapaja »

a konieczne ta ekonomia musi być?
===============================
"Education is an admirable thing, but it is well to remember from time to time that nothing that is worth knowing can be taught." - Oscar Wilde
===============================
eurokraci.eu
asiunia
Posty: 608
Rejestracja: 19-01-2007, 00:08
Lokalizacja: stad

Post autor: asiunia »

Nie, z wyboru.
Awatar użytkownika
bamaza42
Posty: 4441
Rejestracja: 26-09-2006, 15:57
Lokalizacja: Gdansk/Luxembourg

Post autor: bamaza42 »

asiunia pisze:Czy slowo zmienic znaczy zrezygnowac? Czepiasz sie bama.
Oj no nie czepiam sie, tylko rozumiem to tak: - "zmienic L2 na L3" - np L2FR, L3EN - zmieniam L2 na L3, czyli teraz moim L2 jest EN, a L3?...Rezygnacja z L3 na tym etapie z tego, co pamietam, o ile nic sie nie zmienilo - nie jest mozliwa
Jezeli "zamieniam" L2/L3, to rozumiem, ze teraz L2=EN, a L3=FR - i to jest mozliwe.... Zreszta moze faktycznie rozkminiam...
Reasumujac, jest tak jak mowilam - wniosek (tylko nie wiedzialam, ze sa teraz do tego formularze) na pismie do opiekuna roku (osoba wymieniona w tym formularzu)... ;)
Awatar użytkownika
kajapapaja
Posty: 1875
Rejestracja: 26-09-2006, 07:35
Lokalizacja: Opole

Post autor: kajapapaja »

bama ma rację - nie ma możliwości rezygnacji, tylko zamiana kolejności "ważności"
===============================
"Education is an admirable thing, but it is well to remember from time to time that nothing that is worth knowing can be taught." - Oscar Wilde
===============================
eurokraci.eu
ODPOWIEDZ