rybki

Zabawa dla dorosłych i dla dzieci, kultura, gastronomia, sport, turystyka...
ElGregorro
Posty: 47
Rejestracja: 20-02-2007, 17:57
Lokalizacja: Lux

rybki

Post autor: ElGregorro »

Czy ktos z was wie moze jak wyglada temat lowienia ryb w luksusie? Czy wogole mozna, jezeli tak to gdzie? No i naturalnie, gdzie nalezy udac sie aby wyrobic pozwolenie na rybkowanie?
misio
Posty: 1969
Rejestracja: 26-09-2006, 18:09
Lokalizacja: Z Doliny

Post autor: misio »

Hej. JEST takie miejsce gdzie jest zawsze od groma wedkarzy. To jest "pomiedzy" Olingen a Rodenburg. Musisz sie samochodem przejechac tam i zobaczyc co i jak. Ludzi tam jest sporo zawsze :)
Awatar użytkownika
szymbi
Posty: 740
Rejestracja: 11-08-2006, 14:44
Lokalizacja: Sirzenich / Poznań

Post autor: szymbi »

Także w Fischbach k/Mersch
Eneko
Posty: 249
Rejestracja: 31-12-2006, 08:41
Lokalizacja: NNN

Post autor: Eneko »

http://www.ont.lu/broc-en.html#

Znajdź broszurę sports and health i tam szukaj hasła: Angling.
Nie wygląda to źle, jakbyś szukał towarzystwa.....
Awatar użytkownika
mary_81
Posty: 408
Rejestracja: 26-09-2006, 10:48
Lokalizacja: Wadowice/Tuntange

Post autor: mary_81 »

Nie mam zielonego pojęcia o wędkowaniu, ale mój kolega z pracy jest zapalonym wędkarzem i podesłał mi tego linka http://webplaza.pt.lu/public/cstrotz/luxemburg.htm . Mam nadzieję, że okaże sie pomocny, gdzieś na samym dole jest też info po angielsku.
Awatar użytkownika
xtheo7
Posty: 929
Rejestracja: 26-09-2006, 19:48
Lokalizacja: ettelbruck / waw

Post autor: xtheo7 »

Z rybkami to jest tu nastepujaco:

Trzeba sie udac do byle jakiego urzedu gminnego lub merostwa i wykupic karte (Permis de Peche). Kosztuje toto okolo 10 euro, jest wazne rok i pozwala na polow ryb na dwie wedki z brzegu na wszystkich rzekach granicznych (Mozela, Our, Sura (graniczna)). Ponadto mozna lowic w Stau (zalew gornej Sury) w dozwolonym miejscu (czesc zalewu jest rezerwatem) oraz Surze "niegranicznej", po polaczeniu jej sie z Alzetka (powyzej Ettelbruck).

Polow ryb od switu do zmroku - w nocy zabroniony
Teoretycznie, ryb z dolnej Sury / Alzetki nie wolno spozywac ze wzgledu na skarzenie bakteryjne.
Od uzywania typowo polskich metod polowu sportowego typu karbid, granat, dynamit, prad trojfazowy, firana lub samolowka (na mazurach znana jako pupa) rowniez nalezy sie wstrzmac :p .

Wszystkie rzeczki wewnatrz kraju sa niestety, niedostepne. Obowiazuje na nich zasada "peche privé", czyli polow wylacznie za zgoda wlasciciela gruntow do rzeki przylegajacego. Kosztuje to duzo pieniedzy (niektore miejsca nawet kilka tys. euro rocznie).

Pstragi mozna lowic w gornej Surze. Dobra kombinacja jest pobyt w Hotelu Dahm w Erpeldange, ktory dysponuje wlasnym "peche privé".

Fajne miejsca sa w pobliskiej Belgii, a konkretnie rzeka La Semois i jej doplywy, w ktorych sa pstragi.

W calym Luks. znajduje sie pewna liczba prywatnych stawow, gdzie mozna lowic szlachetne odmiany ryb za zaplata. Na ogol maja rozmiar parkowych bajor.

W Surze + Alzettce powyzej Ettelbruck oraz w Our jest cala masa kleni, nierzadko 30-40 cm.

Fajne, dosc dzikie miejsca sa rowniez na Surze miedzy Echternach a Wasserbillig.

Polamania kijow !
Awatar użytkownika
simmo
Posty: 118
Rejestracja: 02-10-2006, 10:53
Lokalizacja: Lux

w temacie rybek

Post autor: simmo »

W zeszlym roku probowalem troche spinningowac na zalewie przy Esch-sur-Sure ale bez sukcesow - linia brzegowa jest uboga i robi sie bardzo szybko gleboko. Moze z lodki byloby latwiej.

W tym roku sprobuje na Mozeli ale musze na to uiscic osobna oplate.

Mi sie najbardziej spodobalo, ze aby lowic ryby w Luksemburgu trzeba przedstawic oswiadczenie o niekaralnosci :)

Jesli ktos by chcial zorgqanizowac wspolny wypad, to sie chetnie dolacze.
ElGregorro
Posty: 47
Rejestracja: 20-02-2007, 17:57
Lokalizacja: Lux

Post autor: ElGregorro »

dzieki za wszystkie info. jak tylko ogarne kijaszki dam znac jakudaly sie polowy :)
asiunia
Posty: 608
Rejestracja: 19-01-2007, 00:08
Lokalizacja: stad

Post autor: asiunia »

simmo pisze:Mi sie najbardziej spodobalo, ze aby lowic ryby w Luksemburgu trzeba przedstawic oswiadczenie o niekaralnosci
A wiesz czemu? To tylko po to by miec pewnosc, ze nie byłes karany za uprawianie kłusownictwa. Gdybys bowiem był za to karany to takiego pozwolenia bys w Luxie nie dostał:)
ODPOWIEDZ