Na luksemburską Prezydencję coś dla ludu czyli free Wi-Fi :)

Awatar użytkownika
Redakcja
Posty: 3226
Rejestracja: 16-10-2006, 23:03
Lokalizacja: stąd i zowąd

Na luksemburską Prezydencję coś dla ludu czyli free Wi-Fi :)

Post autor: Redakcja »

W drugiej połowie przyszłego roku Luksemburg obejmie Prezydencję w Radzie UE. To już dwunasty raz, kiedy Wielkie Księstwo przewodniczyć będzie temu najważniejszemu organowi władzy unijnej. Przypomnijmy, że Polska miała już swoją pierwszą szansę wykazania się na tym polu przed trzema laty. Obecnie Radzie UE przewodniczą Włochy, zaś rok 2015 rozpocznie na tym stanowisku Łotwa.

Tymczasem już dziś na inauguracji Luxembourg Internet Days, Xavier Bettel, który oprócz funkcji premiera pełni w rządzie Luksemburga także obowiązki ministra ds. mediów i komunikacji, zapowiedział, że w trakcie luksemburskiej Prezydencji w UE Wi-Fi w stolicy będzie za darmo dla każdego. Z tej okazji wzmocniona zostanie także struktura nadajników i przekaźników Wi-Fi w mieście, co powinno poprawić jakość, zasięg i przepustowość już dziś istniejącej w m.st. Luksemburgu sieci Wi-Fi. Nowa, lepsza infrastruktura techniczna funkcjonować będzie oczywiście także po zakończeniu Prezydencji Luksemburga. Czy dalej za free? Tego premier Bettel nie zadeklarował :)
Załączniki
Chambre-Deputes.JPG
~~~~~
Redakcja
madziara1970
Posty: 3
Rejestracja: 26-02-2015, 14:51

Re: Na luksemburską Prezydencję coś dla ludu czyli free Wi-Fi :)

Post autor: madziara1970 »

witam serdecznie z tym darmowym wi-fi miałam do czynienia w cafejkach i pubach na terenie Luxa.Muszę powiedzieć że to mi bardzo odpowiada wystarczy tylko że zamówię sobie kawę i mogę sobie siedzieć do bólu.Jestem ciekawa jak długo to potrwa bo jeżeli chodzi o mnie to na dzień dzisiejszy jest to dla mnie najlepsze rozwiązanie.pozdrawiam.
ODPOWIEDZ