Petycja przeciw ust. o adopcji w związkach homoseksualnych

Kulunka
Posty: 87
Rejestracja: 28-03-2014, 18:55
Lokalizacja: Essen

Post autor: Kulunka »

misio pisze:Kulunka pierniczysz jak potłuczony. Ciagnąć dalej temat czy lepsze jest les od gej dam sobie uciąć rękę ze większość przeciwników widząc dwie babki na ekranie sie zaczyna pocić ale jak juz mamy dwóch panów to jest wielkie beeee i fuj. Hipokryci.
Ty za to misio żywcem wręcz cytujesz pos. Węgrzyna, a ten zdaje się słabo skończył. Masz natomiast rację co do meritum, czas kończyć. Zostanę przy swoim - dzieci w takiej adopcji jeszcze długo będą miały trudniejsze życie i to jeszcze nieprędko się zmieni.
Prawą ręką ci pogrożę, zdrajco, nie lewą.
z Gonnereng
Posty: 10
Rejestracja: 26-03-2014, 16:07
Lokalizacja: gdansk

a moze wlasnie sie zmieni !

Post autor: z Gonnereng »

upierac sie bede, ze juz pare rzeczy sie ludziom w bankach zmienilo. Niektorzy mowia, ze na gorsze, ale inni, ze nie.
misio
Posty: 1969
Rejestracja: 26-09-2006, 18:09
Lokalizacja: Z Doliny

Post autor: misio »

Kulunka ale powiedz proszę, gdzie takim dzieciom bedzie złe? W jakim kraju, bo chyba nie w Luksemburgu. Skąd to wiem? Do końca nie wiem, ale wnioski można wyciągnąć z ilości podpisów pod petycja. Wynika z tego ze ludzie podchodzą do tematu obojętnie. Co myślą ludzie w Polsce to mnie nie interesuje. Mieszkam tu i stosuje sie do lokalnych norm społecznych. Poza tym jak sie komuś nie podoba to zawsze może wyjechać gdzieś indziej.

Mógłbym napisać więcej na ten temat a zwłaszcza na temat robienia Polski w Luksemburgu, ale obawiam sie ze dodałbym za dużo do pieca.
Trian
Posty: 165
Rejestracja: 26-09-2006, 08:47
Lokalizacja: Szczecin/Luxemburg

Post autor: Trian »

Skupiliście się na aspekcie, który jest dla mnie drugorzędny - tzn. jak inni reagują na jednopłciowych opiekunów.
Natomiast ciekaw jestem właściwie po co jest ta zmiana wprowadzana?
Czy jest powód sądzić, że para homo lepiej zajmie się dzieckiem niż hetero?
Można by to było od biedy tłumaczyć gdyby brakowało par hetero chcacych adoptować dzieci - wtedy możnaby było rozważac czy lepsi są opiekunowie homo, czy też rodzina zastępcza. Ale (potwierdzając to co napisał xtheo) takiej sytuacji nie ma - jest wręcz odwrotnie - coraz więcej małżeństw nie może miec dzieci i bezskuteczznie stara się o adopcję. Dołozenie nieokreślonej liczby homo do kolejki w niczym sytuacji nie poprawi (a wręcz ją pogorszy).
Słyszę czasem że osoby homo czują się dyskryminowane nie mogąc posiadać dzieci. Na takiej samej zasadzie dyskryminowane mogą czuć się osoby samotne, stare, chore, żyjące w celibacie etc. Oni też nie mają szans na adopcję.
Według mnie, prawo do adopcji jest przywilejem i najważniejsze jest w nim dobro dziecka. Stąd te wieloletnie sprawdzanie potencjalnych rodziców adopcyjnych - żeby zminimalizować wszelkie ryzyko dla dziecka (nawet "tylko" 15-to procentowe).
Awatar użytkownika
xtheo7
Posty: 929
Rejestracja: 26-09-2006, 19:48
Lokalizacja: ettelbruck / waw

Post autor: xtheo7 »

Dwie mozliwosci:

Adopcje w Luksemburgu przechodza przez miejscowy sad, chyba ze dziecko jest formalnie zaadoptowane za granica, poprzez tamtejszy sad. W zaleznosci od krajow, moze trwac to dlugo, np. w Indiach ok pol roku i czestokroc jest wymagana stala obecnosc adopcyjnych rodzicow na miejscu, a nie kazdy moze sobie pozwolic na porzucenie pracy na ten czas. Jesli kraj dziecka ma podpisana umowe z Luksemburgiem (np Korea Poludniowa), adopcja przechodzi przez sad w Luksemburgu. Przy obecnej sytuacji prawnej, sad ten moze sie nie zgodzic, by adoptujacymi rodzicami bylaby "legalnie niezamezna" para homoseksualna. Singlom tez latwo nie jest, i slyszalem o przypadku lesbijki na lipe poslubiajacej faceta, zeby przed sadem wypasc jako normalne malzenstwo a nie singielka, w dodatku homoseksualna.

Prawo do adopcji dla par homoseksualnych europejskim sierotom nie pomoze (poza przypadkiem adopcji w rodzinie, tj. homoseksualny wujek z partnerem adoptuja dziecko zmarlego brata lub siostry (a bliska rodzina ma zawsze do adopcji pierszenstwo), bo i tak dzieci o statusie adoptowalnym jest tu duzo mniej niz chetnych. Skozystaja na tym natomiast dzieci z Trzeciego Swiata, gdzie warunki w sierocincach sa znacznie gorsze niz w Europie i gdzie maja duzo mniejsze szanse "wyjsc na ludzi".

Ponadto, to musi byc troche glupie uczucie byc obywatelem kraju, gdzie gay moze byc premierem lub vice-premierem oraz ministrem ekonomii, a szergowemu "wesolkowi" nie wolno ani zyc z osoba, ktora sie kocha na takich samych prawach jak inni, ani izaadoptowac dziecka.

Ad Misio, o nie robieniu w Polski w Luksemburgu:

Nasuwa mi sie takie pytanie na temat naszej partycypacji w tej petycjii anty- lub pro-legislacyjnej (oraz wszystkich innych): jestesmy tu rezydentami, czesc z nas mniej lub bardziej tymaczasowo, czesc z nas jest tu nieplacacymi podatkow ekspatami, czesc z nas pwenie tu pracuje na czarno. CO nam daje moralny mandat do wplywania wplywanie tutaj na ksztalt miejscowego ustawodastwa, ZWLASZA w przypadku ustaw, ktore nas bezposrednio nie dotycza ??? W imie wlasciwie CZEGO te (lub zgola inna) petycje mamy podpisywac?
I tyle.
misio
Posty: 1969
Rejestracja: 26-09-2006, 18:09
Lokalizacja: Z Doliny

Post autor: misio »

Xtheo, świetne podsumowanie. Ja bym dodał: nie masz praw wyborczych to m... w kubeł i siedzieć cicho ;)
z Gonnereng
Posty: 10
Rejestracja: 26-03-2014, 16:07
Lokalizacja: gdansk

Post autor: z Gonnereng »

masz prawde xtheo7!
Kulunka
Posty: 87
Rejestracja: 28-03-2014, 18:55
Lokalizacja: Essen

Post autor: Kulunka »

misio pisze:Xtheo, świetne podsumowanie. Ja bym dodał: nie masz praw wyborczych to m... w kubeł i siedzieć cicho ;)
A co ma jedno z drugim? Przeciwnicy rozwiązania mogą powiedzieć, że np. będzie to gorszyć ich i ich dzieci, albo że jest to krzywda dla adoptowanych dzieci, a mogą mieszkać tu do końca życia bez praw wyborczych. To dość bzdurne rozumowanie, trochę tak, jakbym nie mógł podpisać petycji przeciwko podwyżce VAT (gdyby taka była), choć płacę VAT taki sam jak wyborcy.
Prawą ręką ci pogrożę, zdrajco, nie lewą.
misio
Posty: 1969
Rejestracja: 26-09-2006, 18:09
Lokalizacja: Z Doliny

Post autor: misio »

Wybierając kraj zamieszkania powinno sie brać pod uwagę wszelkie aspekty życia w nim - także brak praw wyborczych co za tym idzie brak możliwości wpływania na lokalna politykę (także społeczna). Imigranci którzy w pewnym sensie dają nogę z własnego kraju a którzy potem starają sie ten kraj powielić w nowym miejscu za żałośni.

Co z tym zrobic? Zasymilowac sie, uzyskać obywatelstwo i "hulaj dusza Boga nie ma". ;)

Premier Australii ładnie to określił kiedyś: "nasz kraj jest krajem wolności i praw - w tym praw możliwości natychmiastowego wyjazdu.

Powtórzę sie ze stara zasada: FI or FO.
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Post autor: MaWi »

Wszystko by sie zgadzalo, gdyby nie fakt, ze piszacy powyzsze slowa jest akurat najlepszym przykladem prawd tych... niezastosowania. Juz chyba bardziej od czapy bylby tylko potomek rodu mojzeszowego logujacy sie na skrajnie nacjonalistycznym forum i wypisujacy tam pod nickiem "Adolf" manifesty w stylu "Zydzi do gazu".

Taki jest juz, co tu poradzic, fenomen anonimowosci w swiecie wirtualnym; ze mozna wypisywac co dusza zapragnie, pouczac, strofowac, pietnowac, prawic moraly, chocby nawet w realnym zyciu bylo sie... malym czerownym piegowatym muchomorkiem stojacym niesmialo przy drodze, ktoremu nawet zajac moze narobic do kapelusza...

Piszac to w zasadzie nie mialem zamiaru krytykowac samej teorii (choc sie z nia nie zgadzam w co najmniej kilku istotnych punktach), ale chyba byloby na miejscu, zeby wypowiadajacy ja mogl pochwalic sie, ze choc probuje ja w swoim zyciu dzielnie (i co najmniej z jako takim sukcesem) realizowac. Nieprawdaz?
MaWi
Posty: 3662
Rejestracja: 18-09-2006, 16:41

Post autor: MaWi »

PS. To co powyzej jest oczywiscie totalnie off-topic, ale korzystam z sytuacji, iz temat w zasadzie zostal juz zamkniety i to nie przez czytelnikow polska.lu ale przez szanownych parlamentarzystow i teraz mozemy sobie chocby o du... Maryni (wzglednie – co obecnie obyczajowo i politycznie bardziej poprawne – du... Mariana... a moze marynarza?...) prawic.

Swoja droga podziwiam ile w narodzie zapalu. W temacie wiodacym juz i tak klamka zapadla, a tymczasem dyskusja na polska.lu dopiero nabiera rumiencow! A ktos tu kiedys narzekal, ze na polska.lu to tylko "szukam pracy" i "sprzedam sofe". Jakzez sie ciesze, ze nie tylko! <mrgreen>
Awatar użytkownika
xtheo7
Posty: 929
Rejestracja: 26-09-2006, 19:48
Lokalizacja: ettelbruck / waw

Post autor: xtheo7 »

[quote="Swoja droga podziwiam ile w narodzie zapalu. W temacie wiodacym juz i tak klamka zapadla, a tymczasem dyskusja na polska.lu dopiero nabiera rumiencow! A ktos tu kiedys narzekal, ze na polska.lu to tylko "szukam pracy" i "sprzedam sofe". Jakzez sie ciesze, ze nie tylko! <mrgreen>[/quote]

Jak glosi stare goralsko-ardenskie przyslowie, jedna jaskolka wiosny nie czyni, nawet jesli to szpak ;)

Jako jedna z uprzednio sie skarzacych wredot, bede dopiero wpelni usatysfakcjonowany, jesli pod ogloszeniem typu "sprzedam sofe" lub "szukam pracy", zaczna sie pojawiac ogloszenia typu "przyjme dziecko" lub "wymienie malego rudego na skrzynke piwa i parasol sloeczny" <mrgreen>
AlaSz
Posty: 5
Rejestracja: 22-05-2014, 07:30
Lokalizacja: Kleinbettingen

Post autor: AlaSz »

To ja sie jeszcze wtrace :)
Nie sadze, aby teraz setki gejow ustawily sie w kolejce aby adoptowac dziecko. Mysle, ze najwazniejsze dla wiekszosci bylo uznanie ich prawa.
(I tu przypomina mi sie scena z "Zycia Briana" http://www.youtube.com/watch?v=R79yYo2aOZs)
Czlowiek w koncu jest i pozostaje czlowiekiem, niezaleznie koloru skory, wyznania, plci lub orientacji seksualnej (no chyba ze morderca, pedofil, gwalciciel, ktory dla mnie przez swoje czyny z wszelkich praw rezygnuje, ale to juz inna dyskusja). I ja widze to jako kolejny krok w strone uznania czlowieka jako czlowieka :)
A swoja droga, jesli 2 mamusie pragna dziecka, to nie musza adoptowac...
Kulunka
Posty: 87
Rejestracja: 28-03-2014, 18:55
Lokalizacja: Essen

Post autor: Kulunka »

misio pisze:Wybierając kraj zamieszkania powinno sie brać pod uwagę wszelkie aspekty życia w nim - także brak praw wyborczych co za tym idzie brak możliwości wpływania na lokalna politykę (także społeczna). Imigranci którzy w pewnym sensie dają nogę z własnego kraju a którzy potem starają sie ten kraj powielić w nowym miejscu za żałośni.

Co z tym zrobic? Zasymilowac sie, uzyskać obywatelstwo i "hulaj dusza Boga nie ma". ;)
Mam nadzieję, że nie pijesz do mnie, bo jeśli tak, to znowu trafiłeś jak kulą w płot. Akurat mi najmniej zależy na wprowadzaniu krajowych porządków tutał właśnie. Rezerwuję sobie jednak prawo do posiadania własnych poglądów na rózne kwestie, prawa, którego najwidoczniej odmawiasz osobom, które nie zgadzają się z twoim zdaniem. Nie chcę używać wielkich słów, ale chyba jesteś kimś z rodzaju gejo-faszysty, jakkolwiek to brzmi. Respektuję twoje sympatie seksualne, ale nie wmawiaj mi proszę jak mam kształtować swój swiatopogląd pod groźbą uznania za zapóźnionego Wschodnioeuropejczyka.
Prawą ręką ci pogrożę, zdrajco, nie lewą.
Kulunka
Posty: 87
Rejestracja: 28-03-2014, 18:55
Lokalizacja: Essen

Post autor: Kulunka »

jw.
Prawą ręką ci pogrożę, zdrajco, nie lewą.
ODPOWIEDZ