Wyjasnienie zasilkow

Dokumenty, pozwolenia, zwrot VAT, rejestracja samochodu...
KTGDA
Posty: 12
Rejestracja: 13-07-2007, 21:54
Lokalizacja: GDAŃSK

Wyjasnienie zasilkow

Post autor: KTGDA »

Witam,

Wiem, ze moze to juz temat troche spozniony ale chcialbym doprecyzowac swoja aktualna wiedze o zasilkach przyslugujacych rodzinie w LUX. Sytuacja przedstawia sie nastepujaco:
1. Do pazdziernika 2010 zona w POL dostawala na konto "bonus pour enfants" i "allocations familiales" (rodzina: maz pracuje w LUX, zona i syn student w POL oboje zameldowani w LUX)
2. Poniewaz syn-student od 01.10.2010 otrzymuje wyzsze stypendium otrzymalismy info, ze nie nalezy sie juz zasilek.

Pytanie do tych, ktorzy to juz przebadali: czy dotyczy to obu skladowych czy tylko "bonusa ..." a o "allocation..." tj. ok 79,-EUR mozna sie wciaz ubiegac.

Przepraszam, ze moze jest to pytanie z rodziny banalnych ale bede wdzieczny za wszelkie wyjasnienia i rozwianie moich watpliwosci.
Awatar użytkownika
dasty
Posty: 397
Rejestracja: 12-10-2006, 15:52
Lokalizacja: KraLux

Post autor: dasty »

jesli chodzi o wysokosc zasilkow to nie jestem na biezaco, ale wiem, ze wedlug nowych przepisow :
- CNPF (kasa zasilkow rodzinnych przy 1a bd Prince Henri) placi dla dzieci, ktore ukonczyly 18 lat jedynie jesli sa w szkole sredniej,
- jesli dziecko studiuje to przysluguje mu tylko stypendium (ktore zostalo podwyzszone, bo CNPF nie placi juz zasilku rodzinnego). Stypendium placone jest przez Min Szkolnictwa Wyzszego studentom, max. do 27 lat, niezaleznie gdzie studiuja, ale musza byc zameldowani w Luksemburgu.
ODPOWIEDZ