Samochód z LUX do PL

Dokumenty, pozwolenia, zwrot VAT, rejestracja samochodu...
IronBone
Posty: 552
Rejestracja: 20-03-2009, 20:23
Lokalizacja: Luksemburg/Kraków

Re: Samochód z LUX do PL

Post autor: IronBone »

Pewnie zawieźć do Polski. No bo co stanie się z tym samochodem, sprzedanym do komisu w Luksemburgu. Kupi go potem jakiś polski handlarz zawiezie do polski i wszyscy będą mieli na tym zysk. Jeśli ma ci kto taki samochód sprzedać w Polsce, to lepiej go tam zawieźć.
Awatar użytkownika
prott3
Posty: 59
Rejestracja: 11-11-2007, 20:52
Lokalizacja: Kéinzig

Re: Samochód z LUX do PL

Post autor: prott3 »

VanillaApple pisze: 18-02-2017, 09:45
prott3 pisze: 15-02-2017, 10:58
VanillaApple pisze: 15-02-2017, 08:50 Nie trzeba wyrejestrowywac auta w Lux!
Nie trzeba,jednak co gmina to inny przepis i nie każda gmina ma obowiązek przyjąć taki dowód lub powiadomić Lux( mogą Cię wysłać do konsulatu po wymeldowanie,koszt 40€) Jeśli nie powiadomią Lux to lipa ...i wtedy dopiero zaczynają się plecy.Autko w Lux będzie leciało dalej na twoje imię,podatek i ubezpieczenie też.Do puki nie wyrejestrujesz auta nie zatrzymasz "winiety" a żeby wyrejestrować auto będziesz potrzebować obie części dowodu rejestracyjnego które obecnie nie oddaje strona Polska.Więc żeby wymeldować auto musisz zgłosić utratę dokumentu,opłacić 2x53€ znaczek skarbowy i dopiero od tego dnia nie będzie więcej naliczany podatek oraz możesz wstrzymać ubezpieczenie.Raz to przerabiałem i nie polecam.
Bzdura!
Auto nie moze byc zarejestrowane w dwoch krajach.Posiada jeden VIN! W momencie jego rejestracji w jakimkolwiek kraju EU wszystko toczy sie z automatu! Nikt ci nie moze zabronic jego wyrejestrowania jesli sie go pozbyles I nowy wlasciciel zarejestrowal je. Dowody rejestr. czy carte gris nie sa potrzebne do wyrejestrowania tylko do zarejestrowania. Papier , ktory nowy wlasciciel dostaje przy rejestracji auta, ze takowy pojazd o takim VIN zostal zarejestrowany w danym kraju jest wystarczajacym dowodem, zeby auto wyrejestrowac! Teraz zarejestrowalam auto z Pl w Lux I odeslalam taki wlasnie papier , zeby wyrejestrowac auto z PL. Nie posiadam juz dowodu rejes. bo zabral go SNCA I nie zamierzam go wyrabiac na nowo, bo go Nie zgubilam! Jest w SNCA. Sa przeciez prawa przeciw podwojnemu opodatkowaniu! SNCA tez nie moglo mi niewyrejestrowac auta, ktore oddalam bratu I jest tam zarejestrowane! Zadne karty gris nie byly do tego potrzebne, a urzedy tez sie ze soba komunikuja, wiec nic nie bylo potrzebne! Auto ci sie moze popsuc na wakacjach za granica I nadawac tylko do kasacji I co tez bedziesz do Lux wracac, zeby je wyrejestrowac ? Nie ma w tym logiki. Moze kiedys tak bylo jak jeszcze nawet mandatow z LuX do PL nie wysylali i punktow karnych nie mogli nabijac na polskie prawa jazdy. Teraz wszystko ruszylo i dziala z automatu.
Sporo czasu minęło, forum zdążyło zdechnąć ale dziś życie przypomniało mi o Tobie kolego.
W skrócie.Auto sprzedane w lutym 2019 (bez wymeldowywania w LU) od kilku ładnych miesięcy jeździ zarejestrowane w PL a ja właśnie dostałem wezwanie na przegląd techniczny.Poprosilem nowego właściciela aby przesłał mi kopię polskiego dowodu rejestracyjnego i uzbrojony w umowę kupna/sprzedaży+przesłaną kopię poszedłem wyjaśnić sprawę do snca Esch.Rozmowa była krótka, auto jest nadal zameldowane w LU ( i jednocześnie w PL) moim obowiązkiem było wymeldowanie przed sprzedażą.
Zapłaciłem 50€ za wtórnik dowodu (oryginał poszedł wraz z autem do PL) i wymeldowałem auto.Tyle w temacie "Teraz wszystko ruszyło i działa z automatu"
Trzy najbardziej znane słowa na świecie?? ...MADE IN CHINA
ODPOWIEDZ