Gminy polskie a adres w Luksie

Dokumenty, pozwolenia, zwrot VAT, rejestracja samochodu...
Awatar użytkownika
digilante
Posty: 1686
Rejestracja: 26-09-2006, 08:07
Lokalizacja: Cape Town

Gminy polskie a adres w Luksie

Post autor: digilante »

Witam, z nieba spadly mi nieruchomosci w polsce, i ciekawy jestem czy ktos juz przerobil temat poczty od roznych gmin a adres korespondencyjny w luksemburgu? Cos mysle ze gminy beda kwiczec jak rzniete prosiaki ze adres po za polska, wiec chcialbym jakies wkazowki zanim ten temat z nimi otworze (na razie jest pelnomocnictwo na adres w polsce do kolegi, ale idealnie nie chce go meczyc).
Out of sorrow entire worlds have been built, out of longing great wonders have been willed.
Awatar użytkownika
danka44
Posty: 968
Rejestracja: 26-09-2006, 08:53
Lokalizacja: Junglinster

Re: Gminy polskie a adres w Luksie

Post autor: danka44 »

Wiesz, to pewnie zależy w pewnej mierze od dobrych chęci. Ja mam dobre doświadczenia z przesłaniem aktu urodzenia, rachunku od lekarza, pism z banku, czy funduszu emerytalnego. Nie mam obowiązku mieć adresu w Polsce, więc różne instytucje biorą to pod uwagę.
Danka
Awatar użytkownika
digilante
Posty: 1686
Rejestracja: 26-09-2006, 08:07
Lokalizacja: Cape Town

Re: Gminy polskie a adres w Luksie

Post autor: digilante »

Dzieki. Gminy mowia ze absolutnie jest potrzebny adres w polsce, wiec dobrze ze mam pelnomocnika. Gminy sa pomocne ze wysla mi skan wszystkich dokmuentow, ale adres do korespondencji musi byc w polsce. Wyglada ze nie akceptuja adresu po za polska.
Out of sorrow entire worlds have been built, out of longing great wonders have been willed.
Awatar użytkownika
panda
Posty: 489
Rejestracja: 24-01-2007, 01:01
Lokalizacja: Warszawa/Sandweiler/Houwald/Schëtter

Re: Gminy polskie a adres w Luksie

Post autor: panda »

Tak, to chyba zależy od "widzimisię" nadawców, bo to są dla nich koszty. Z moich doświadczeń: urząd skarbowy wysyła, zarządca nieruchomości - nie, ale skany na skrzynkę e-mailową owszem, ubezpieczyciel - ani pocztą tradycyjną, ani e-mailową, dostawcy mediów - to różnie (dobrym rozwiązaniem są E-BOKi tj. elektroniczne biura obsługi klienta - interaktywne narzędzie do zarządzania swoim kontem). Ci którzy nie wysyłają za granicę niekiedy zmuszają mnie do ustanowienia pełnomocnika w kraju. Inni zasypują moją skrzynkę w mieszkaniu, które odwiedzam raz w roku. Jest z tym generalnie kłopot. Prawo polskie (jesli się nie mylę) nakłada obowiązek na podmioty prawne, aby ustanowiły pełnomocnika w Polsce. Osoby fizyczne chyba takiego obowiązku nie mają, ale to trzeba sprawdzić.
Ja zawsze mam rację. Raz mi się wydawało, że nie mam racji, ale okazało się, że byłem w błędzie ;) [G.J.Gigol]
ODPOWIEDZ