Sprzedaż auta w Lux

Dokumenty, pozwolenia, zwrot VAT, rejestracja samochodu...
Awatar użytkownika
Didus
Posty: 165
Rejestracja: 28-04-2008, 22:29
Lokalizacja: Gryfów Śląski, Lintgen

Sprzedaż auta w Lux

Post autor: Didus »

Witam,
Wiem że temat wiele razy już powtarzany ale jakos z czasem gdzieś wyleci z głowy i potem nie mamy pewności jak to powinno być.
Jeżeli ktoś znajdzie chwilę i przeczyta a ma jakieś doświadczenie ostatnimi czasy w sprzedaży auta w Lux to niech potwierdzi TAK lub NIE ewentualnie cos poprawi :)

Sprzedając auto w Lux:
spisuje sie umowę 2 egzemparze, oddaje komplet kluczy, oddaje książkę serwisową, oddaje certyfikat conformity ( taka siwa podwójna kartka A5 ), oddaje kartkę z przęglądu technicznego,
Kupujący może jechać do domu na umowie i potem sobie załatwiać sprawę rejestracji.

Ja zabieram ubezpieczenie, vinietę, tablice rejestracyjne ( jeżeli są własnościowe ), 2 dowody rejestracyjne ( siwy i żółty ),

Następnie wyrejestrowuje auto w Sandweiler zdając 2 dowody rejestracyjne, odsyłam ubepieczenie z kopią umowy sprzedaży do ubepieczyciela i czekam na zwrot reszty pieniędzy z ubezpieczenia, odsyłam vinietę wypełnioną na odwrocie i czekam za zwrot pieniędzy.
Awatar użytkownika
Didus
Posty: 165
Rejestracja: 28-04-2008, 22:29
Lokalizacja: Gryfów Śląski, Lintgen

Re: Sprzedaż auta w Lux

Post autor: Didus »

Wszystko już prawie wyjaśnoione i załatwione poza odesłaniem Vignette Fiscale,

I mam pytanie czy mam odesłać samą Vignette Fiscale czy z kopią umowy sprzedaży?
ODPOWIEDZ